EN|RU|UK
 Політика України
  2922  32

 "Укрметалургпром" - Гройсману: Пріоритети УЗ повинні бути спрямовані на забезпечення розширення економічного зростання в Україні, а не в РФ

Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" констатує наявність критичної ситуації у сфері ж / д перевезень продукції вітчизняного ГМК через західні прикордонні переходи (ЗПП) і просить прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана дати доручення ПАТ "Укрзалізниця" стабілізувати ситуацію із забезпеченням відвантаження продукції вітчизняних гірничодобувних підприємств на експорт.

Про це йдеться в листі глави "Укрметаллургпрому" Олександра Каленкова на адресу прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, текст якого є на Бізнес-порталі UAprom.

"Протягом останніх декількох місяців через нездатність "Укрзалізниці" забезпечити транспортування всіх заявлених до перевезення через ЗПП вантажів, вітчизняні підприємства гірничорудної промисловості України хронічно не виконують заплановані відповідно до укладених із європейськими споживачами контрактами обсяги поставок залізорудної сировини (ЗРС) - тільки в листопаді 2017-го недовантажено понад 300 тис.т ЗРС, за рахунок яких європейські споживачі планували сформувати зимовий запас", - сказано в документі.

Водночас, як повідомляє "Укрметалургпром", вітчизняні виробники вимушено збільшують складські запаси нереалізованої продукції (на початок грудня 2017 року загальні запаси ЗРС на складах гірничорудних підприємств України вже перевищили 2,5 млн т), частина з яких вже зберігається в непристосованих для зберігання місцях (у полях).

"Українські виробники не виконують плани з експортного виторгу (- $ 20 млн у листопаді 2017), що матиме негативні наслідки для курсу національної валюти. Крім того, страждає репутація вітчизняних виробників на ринку ЄС як надійних постачальників, які здатні гарантовано забезпечити поставку законтрактованих обсягів . У загальнодержавному контексті вимушене скорочення поставок на експорт призведе до уповільнення темпів промислового виробництва, скорочення економічної активності та погіршення соціально-економічної стабільності в регіонах присутності підприємств гірничодобувної галузі", - констатується в листі

При цьому, як зазначає Об'єднання підприємств, дивним у цій ситуації є безперешкодне проходження на шляхах УЗ в напрямку ЗПП понад 1,0 млн т на місяць транзитних вантажів походженням з РФ, значна частина з яких припадає на ЗРС, вироблене російськими конкурентами вітчизняного ГМК . "Очевидно, пріоритети" Укрзалізниці "повинні бути спрямовані на забезпечення розширення виробництва і економічного зростання в Україні, а не в РФ", - підкреслили в "Укрметаллургпромі".

На цьому тлі ситуацію погіршує той факт, що тимчасовий менеджмент "Укрзалізниці" вже третій місяць поспіль ігнорує доручення В.Гройсмана розібратися в системі розподілу вантажних вагонів і ліквідувати корупційну складову в цьому процесі.

Так, незважаючи на те, що в листопаді середній показник забезпечення підприємств ГМК піввагонами ЦТЛ склав 29%, ціла низка ключових підприємств галузі, як і раніше забезпечені госпарком піввагонів УЗ на рівні, який не перевищує навіть 10% ( "Запоріжсталь" - 4%, Новотроїцьке рудоуправленіе- 6%, "Укрмеханобр" - 9%), а забезпечення ще кількох комбінатів ледь дотягли до 15%.

З огляду на критичну ситуацію на ЗПП, "Укрметалургпром" просить В.Гройсмана дати доручення "Укрзалізниці" стабілізувати ситуацію із забезпеченням відвантаження вітчизняних гірничодобувних підприємств на експорт за рахунок:

приведення узгоджених планів перевезень у напрямку ЗПС до реально досяжного рівня за рахунок введення обмежень / конвенцій на транзитні вантажі походженням з РФ;
посилення забезпечення гірничодобувних підприємств піввагонами УЗ на рівні не менше 35% від їх загального навантаження, при цьому кожного окремого підприємства не нижче 30%.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3038887
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору