EN|RU|UK
 Суспільство, Здоров'я
  2153  47

 Ми створимо принципово нову систему охорони здоров'я в Одеській області, - Степанов

У ході реалізації медреформи в Україні потрібно створити нову систему охорони здоров'я.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в інтерв'ю "Зеркалу Недели" заявив голова Одеської обладміністрації Максим Степанов, коментуючи впровадження медреформи на регіональному рівні.

Зокрема, одеський губернатор наголосив на необхідності залучити приватні інвестиції в технічне переоснащення лікарень.

"Крім приватних клінік, яких може бути будь-яка кількість, ми можемо залучати приватний бізнес у ту частину медичної інфраструктури, яка вимагає обов'язкового технічного переоснащення та оновлення, - вважає Максим Степанов. - Якщо розраховувати тільки на державні кошти, то процес переоснащення всіх лікарень у нас займе десятиліття. А людям здоров'я потрібно тут і зараз. Дороге медичне обладнання може купити бізнес, а ми як держава будемо купувати відповідну медичну послугу для лікування наших громадян. Звичайно, проводячи прозорі конкурси. В Одесі й Одеській області дуже високий рівень онкозахворювань. Одним зі способів лікування такого роду недуг є променева терапія. Сучасне обладнання для променевої терапії (лінійні прискорювачі), причому тільки один комплект, коштує до 5 млн дол. нам для області необхідно мінімум два комплекти такого обладнання - тобто 10 млн дол. Це величезна, просто непідйомна сума для бюджету в сьогоднішніх реаліях. Я вважаю, що такі форми взаємодії з приватним бізнесом також повинні бути прописані в реформі".

Нагадаємо, 24 жовтня голова Одеської ОДА Максим Степанов заявив про намір реалізувати в регіоні різні елементи медреформи, не чекаючи остаточного прийняття всього пакету відповідного законодавства. Зокрема, в експериментальному порядку в Окнянському районі Одеської області впроваджується реформа сільської медицини, яка передбачає передачу за допомогою мережі Інтернет інформації про стан пацієнтів із віддалених сіл до районних, обласних і спеціалізованих лікарень, а також створення електронних медичних карт пацієнтів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3038738
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору