EN|RU|UK
 Політика України
  14733  106
Матеріали за темою:

 Свідчення Яценюка в суді над Януковичем: наказ на застосування зброї при окупації Криму та пропозиція додаткових повноважень АРК

Під час початку окупації Криму Арсеній Яценюк пропонував надати АРК додаткові повноваження.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це екс-прем'єр міністр Арсеній Яценюк заявив під час допиту як свідка на суді в справі екс-президента Віктора Януковича.

"Перебуваючи в статусі народного депутата України, ми прийняли кілька рішень", - розповідає Яценюк.

Він додав, що тоді відправили до Криму депутатів, щоб налагодити діалог із кримським урядом. "Там був Порошенко, Куніцин і багато депутатів", - сказав Яценюк.

"Я особисто виступив з ініціативою на предмет надання додаткових повноважень АРК", - каже Яценюк, підкреслюючи, що пропонував тоді розширити автономію.

Яценюк зазначив, що вже будучи прем'єром, намагався переконати Росію повернутися в правове русло, зупинити захоплення Криму.

Також колишній прем'єр заявив, що для будь-яких юридичних ініціатив необхідно було почати переговори з керівництвом АРК, однак вони так і не почалися.

"Тоді було багато телефонних розмов. Тоді Куніцин був делегований. І нардеп Сенченко. Обидва з Криму", - розповідає Яценюк.

Також екс-прем'єр-міністр запевнив, що українська влада робила все можливе для того, щоб не допустити окупації Криму.

Яценюк каже, що дав чіткий наказ на селекторній нараді не здавати позиції і застосовувати зброю при спробах захоплення.

Яценюк зазначив, що виконувач обов’язків Президента України разом із міністром оборони, начальником Генерального штабу, Служба безпеки, Міністерство внутрішніх справ та інші правоохоронні органи виконували ту роботу, яка на них покладена Конституцією і законом.

"Я добре пригадую одну із селекторних нарад у Міністерстві оборони України. Тоді, коли виконувач обов’язків Президента за моєю присутністю, за присутністю міністра оборони давав чітку вказівку. Це була селекторна нарада, ще й відеозв'язок навіть був. Давав чітку вказівку ні в якому випадку не здавати жодні військові об'єкти, застосовувати зброю при захисті українських військових баз і застосувати зброю при захисті українських кораблів. Тому були видані, це не моя конституційна компетенція, але я можу свідчити про те, що були видані всі юридично зобов’язуючі документи Збройним Силам, Національній гвардії, Військово-Морським Силам, Військово-Повітряним Силам щодо захисту української території, захисту військових баз і застосування зброї при нападі на українські військові об'єкти", - сказав він.

Адвокат Сердюк поставив питання про відсторонення Януковича від влади. Яценюк наполягає, що це було конституційним рішенням.

"Рішення ВРУ було прийнято конституційною більшістю. Це було рішення не про відсторонення, а там констатувалося самоусунення", - пояснює Яценюк, і ще раз підтвердив, що якби Янукович повернувся, то постанову б скасували", - заявив колишній прем'єр.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3038700
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору