EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  1382  22

 За підсумками зустрічі Дуди і Порошенка можна буде говорити про якусь нову концепцію польсько-українських відносин, - посол Пєкло

Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Ян Пєкло сподівається, що в ході візиту в Україну президента Польщі Анджея Дуди буде вироблена нова концепція польсько-українських відносин.

Про це він заявив в інтерв'ю виданню "Ділова столиця", передає Цензор.НЕТ.

"Я думаю, що нинішню ситуацію вже потрібно виправляти на вищому політичному рівні. Маю велику надію, що в цьому нам допоможе груднева зустріч польського та українського президентів у Харкові, який був обраний як нейтральна локація. Приїзд Анджея Дуди в Україну - важливий сигнал, що Польща готова до діалогу. Адже нам як сусідам потрібно думати про майбутнє і спільної безпеки, а не давати карт-бланш спільного ворога - Росії, яка прагне зробити "Донбас" у польського кордону з Україною", - сказав Пєкло.

Він припустив, що за підсумками президентської зустрічі можна буде говорити про якусь нову концепцію польсько-українських відносин. "Вважаю, що за підсумками президентської зустрічі можна буде говорити про якусь нову концепцію польсько-українських відносин. Можливо, якщо Україна скасує заборону для польських істориків на проведення пошукових робіт і ексгумації на Волині, а з польського боку буде певний сигнал, то скоро наші відносини нормалізуються", - спрогнозував дипломат.

"Не думаю, що стан українсько-польських відносин сьогодні - це трагедія. В історії наших відносин спостерігається якась циклічність: в якийсь період вони поліпшуються, а в якийсь можуть погіршуватися. Це як між сусідами: посварилися-помирилися. Незважаючи на не найлегшу фазу в наших відносинах, більше мільйона українських громадян працюють і навчаються в Польщі, і обидві сторони задоволені. Згідно зі статистичними даними ті гроші, які українці привозять з Польщі із заробітків, становлять 2% державного бюджету України. І це непогано! До того ж між нами існує досить динамічний зв'язок, який не так просто зіпсувати", - сказав Пєкло.

Він також зазначив, що між нашими державами ведеться військова співпраця й активні економічні контакти, в тому числі між містами і регіонами. За словами дипломата, є нові інвестиції, польська сторона також виділила 100 млн євро кредиту на прикордонну інфраструктуру.

"Тому я б не став говорити про найгіршу кризу або крах польсько-українських відносин. Але треба визнати, що наш історичний діалог зараз переживає не найкращу фазу. Напругу в наших відносинах ніхто не заперечує, але треба знайти вихід з цієї ситуації. Тому потрібно думати не про заборони, закони та інше, а про те, як спільними зусиллями вирішити проблемні питання.

Наші президенти під час своїх зустрічей неодноразово закликали звертати увагу на той факт, що були українці, які в ті страшні часи війни допомагали полякам, і навпаки. Тому нам всім потрібно перевернути негативні сторінки історії і не зациклюватися на цьому. Треба сконцентруватися на спільному будівництві безпеки в Європі, добросусідських контактах між нашими народами, оскільки в іншому випадку це буде тільки на користь Москви", - констатував Пєкло.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3038660
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору