EN|RU|UK
 Політика України
  12277  225

 Україна порушить питання виконання Угорщиною зобов'язань перед НАТО на засіданні комісії 14 грудня, - МЗС

Україна має намір порушити на засіданні комісії "Україна - НАТО", яке відбудеться на рівні послів 14 грудня в Брюсселі (Бельгія), питання виконання Угорщиною власних зобов'язань перед Організацією Північноатлантичного договору.

Про це йдеться у відповіді Міністерства закордонних справ на запит  Українських Новин, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Плануємо звернути увагу держав-членів НАТО на необхідність дотримання Угорщиною власних стосовно НАТО зобов'язань під час засідання комісії "Україна-НАТО" на рівні послів 14 грудня 2017 р. у Брюсселі", - сказано в ньому.

Щодо вето Угорщини на проведення засідання комісії "Україна - НАТО" МЗС зазначає, що українська сторона заявила про готовність опрацювати проекти законів про освіту і мови із громадськими об'єднаннями національних меншин.

Також зазначається, що місія України при НАТО надала експертам міжнародного секретаріату й делегаціям країн-членів організації роз'яснення й інформаційно-аналітичних матеріалів щодо відповідності норм закону "Про освіту" міжнародним зобов'язанням України.

Крім того, про зміст й особливості нової редакції закону представників країн-членів Альянсу проінформувала міністр освіти й науки Лілія Гринвіч.

"Зокрема, про ст. 7 у контексті нівелювання спроб окремих держав, особливо Угорщини, обвинуватити Україну в намірах звузити можливості громадян України - представників національних меншин у доступі до освіти мовами цих меншин", - сказано у відповіді.

Також нагадується, що у зв'язку із блокуванням Угорщини вищезгадане питання обговорювалося між віце-прем'єр-міністром з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванною Климпуш-Цинцадзе й заступником генерального секретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки Олександром Альваргонсалесом.

Раніше повідомлялося, що Угорщина заблокувала засідання комісії "Україна - Організація Північноатлантичного договору (НАТО)" в грудні. 19 жовтня Україна і Угорщина домовилися про імплементацію мовних норм закону "Про освіту".

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. 25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", ухвалений Верховною Радою.

Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть до школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти. При цьому представники нацменшин, які почали навчання в школі до 2018 року, продовжать його отримувати за старими нормами, з поступовим збільшенням кількості предметів українською мовою.

Застереження проти нього висловили Угорщина, Румунія, Болгарія, РФ і Молдова.

Згодом у МЗС Румунії висловили стурбованість ухваленим ВРУ законом про освіту, а Угорщина заявила, що припиняє підтримку України на міжнародній арені. Голова Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог звернувся з офіційним листом до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і попросив про особисту зустріч, щоб обговорити новий закон про освіту. Пізніше парламент Угорщини одноголосно ухвалив резолюцію з осудом українського закону про освіту, вказавши на порушення прав угорців у Закарпатті. Рада федерації і Держдума Росії також виступили проти українського закону про освіту.
28 вересня Міністерство закордонних справ України направило закон "Про освіту" на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія).

28 вересня набув чинності закон "Про освіту".

4 жовтня Президент Порошенко, коментуючи закон про освіту, заявив: "Реформа освіти важлива для захисту національної ідентичності й мови".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3038550
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору