EN|RU|UK
 Політика України
  1783  15
Матеріали за темою:

 Перший крок - формування єдиної судової практики. Депутати дали хороші інструменти, - судді ВС Князєв і Білоконь

Формування єдиної судової практики є першочерговим завданням нового Верховного Суду.

Як передає Цензор.НЕТ, про це заявив суддя Верховного Суду України Всеволод Князєв під час зустрічі-дискусії з суддями ВС на тему "Верховний Суд - нова філософія судової влади", яка відбувалася в Одесі. Спільний проект вищих навчальних закладів та обраних під час публічного конкурсу нових суддів Верховного Суду "Дякую, Alma Mater! Чесний суд корінням зі студентства" триває в рамках судової реформи.

Так, під час  дискусії Князєв підкреслив, що головним завданням нового Верховного Суду вважає формування єдності судової практики.

"Щодо перших кроків, то, як я вважаю, - це формування єдності судової практики. Не дарма була проведена судова реформа, ліквідовані вищі спеціалізовані суди та створено один Верховний Суд України. Чому один? Тому що під одним дахом необхідно зібрати суддів усіх спеціалізацій, щоб вони визначилися, щоб вони ліквідували всі непорозуміння, які існували між юрисдикціями, і створили єдину, консолідовану, чітку судову практику, яка буде простою  для застосування юристами, зрозумілою для суддів, адвотів, інших фахівців", - пояснив він.

Князєва підтримала і його колега Олена Білоконь, яка підкреслила, що законодавці дали для формування єдиної судової практики всі необхідні інструменти.

"У нових процесуальних кодексах законодавець надав нам, Верховному Суду, для цього, як на мене, дуже хороші інструменти. У нас дійсно в Верховному Суді повинна почати правити єдина практика. Якщо судді між собою не приходять до спільної думки щодо практики застосування тієї чи іншої норми, вони це питання виносять на обговорення колегії. Якщо і тут немає згоди - далі  вони можуть це обговорювати на Об'єднаної палаті. (...) У рамках Верховного Суду буде вироблена єдина позиція, яка враховуватиметься судами і першої, і касаційної інстанцій при розгляді конкретних справ", - розповіла Білоконь, підкресливши, що саме в цьому вона бачить головне перше завдання Верховного Суду.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3038456
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору