EN|RU|UK
 Суспільство
  11287  85
Матеріали за темою:

 Росія не задоволена висновком Венеціанської комісії щодо українського закону про освіту, - Кулеба

Висновок Венеціанської комісії щодо закону про освіту не влаштовує РФ, зокрема це стосується не включення вимоги законодавчого врегулювання про навчання російською мовою в загальний список рекомендацій.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба сказав у коментарі Укрінформу.

"Венеціанська комісія прийняла збалансований висновок. У цілому він відповідає інтересам України", - зазначив дипломат.

Кулеба також уточнив, що Венеціанська комісія врахувала позицію України про те, що "стаття 7 закону про освіту є рамковою і деталі її імплементації повинні бути визначені в законі про повну загальну середню освіту та інших нормативних актах".

На його переконання, цей висновок "підсилює переговорну позицію України в діалозі з нашими західними сусідами".

Голова українського постійного представництва при РЄ підкреслив, що Росія позицією Венеціанської комісії не задоволена.

"Комісія не обійшла увагою і питання російської мови. На її думку, навчання російською повинно бути врегульовано законодавчо. Водночас Комісія утрималася від включення цієї вимоги в загальний список своїх рекомендацій. За нашою інформацією, Росія не задоволена цією позицією Комісії", - зазначив Кулеба.

Як відомо, Венеціанська комісія пропонує Україні підвищити якість викладання української мови як державної і, в той же час, звільнити приватні школи від нових мовних вимог.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3038377
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору