EN|RU|UK
 За кордоном
  12893  53

 "Ви уявляєте, яким має бути супутник?": Російські експерти спростували висновки "Росатома" про причини викиду рутенію-106

Керівник Інституту космічної політики Іван Моісеєв не згоден з оцінками міжвідомчої комісії ДК "Росатом", припустив, що джерело ізотопу рутеній-106, зафіксованого в атмосфері у вересні-жовтні 2017 року, могло перебувати на борту штучного супутника, який зруйнувався.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на РИА Новости.

"Ні ми, і, наскільки мені відомо, ні американці не запускали супутників із рутенієм-106 на борту, і тим більше, в атмосферу вони не входили. Рутеній теоретично міг використовуватися для виготовлення будь-якого приладу, але про це було б відомо заздалегідь. Вважаю, що слово "може" у висновках міжвідомчої комісії є ключовим", - сказав експерт.

За його словами, інший ізотоп - плутоній - дійсно застосовувався на старих міжпланетних станціях, але їх місце розташування відомо завдяки американським, європейським і російським системам контролю за космічним простором.

"Про запуски супутника з реактором на борту було б відомо за кілька років вперед. І навіть якщо припустити, що було виведено на орбіту щось надсекретне, зворотний вхід цього об'єкта в атмосферу обов'язково помітили б, хоча б навіть завдяки системам NORAD", - резюмував керівник Інституту космічної політики.

Раніше схожу думку висловив РИА Новости академік Російської академії космонавтики імені Ціолковського Олександр Железняков.

"Неправильно говорити про падіння певного міфічного супутника з ядерною енергетичною установкою. Всі орбіти поховання космічних апаратів такого типу, які відпрацювали свій термін, відстежуються, причому особливо ретельно - американськими засобами стеження. Якби дійсно існувала загроза сходження з орбіти такого супутника, галас почався б раніше, причому не в Росії", - зазначив Железняков.


Глава Антиядерного товариства Татарстану Альберт Гарапов прокоментував інформацію Росатома про ймовірні причини рутенієвих опадів. На думку Гарапова, Росатом помиляється у своїх заявах.

"Я сумніваюся в достовірності цієї інформації. Ви уявляєте, яким має бути супутник? Адже рутеній поширився не лише по Росії, але і по європейських країнах. Та й до того ж, якщо цей супутник згорів в атмосфері, де інші продукти розпаду? Чому зафіксували тільки рутеній-106? Ця відповідь викликає ще більше запитань", - заявив Альберт Гарапов.

Він також уточнив, що сьогодні перебуває в Москві на конференції при Мінекології РФ, де саме й обговорюються питання зараження продуктів рутенієм і причини його появи в атмосфері. За словами Альберта Гарапова, до єдиного висновку учасники конференції прийдуть тільки до кінця всіх заходів у вівторок, 12 грудня.

Раніше компанія "Росатом" заявила, що джерело ізотопу рутеній-106, зафіксованого в атмосфері у вересні-жовтні, могло нібито бути на борту штучного супутника. Сам же супутник міг згоріти в атмосфері, що і стало причиною радіоактивних опадів. Поки ж точних доказів цього немає.

Нагадаємо, 10 листопада радіоактивну хмару над Європою зафіксував французький Інститут ядерної та радіаційної безпеки. За оцінкою дослідників, вона виникла після витоку на об'єкті, розташованому в Казахстані чи Росії - на території на південь від Уральських гір. Пізніше в Комітеті з надзвичайних ситуацій Казахстану заявили, що в республіці ніяких аварій на об'єктах, які працюють із ядерним паливом, не було. Екологи та французькі вчені були впевнені, що викид радіаційних речовин стався на підприємстві "Маяк". 

У листопаді Росгідромет підтвердив припущення європейських колег, визнавши "аварійне, екстремально високе і високе забруднення навколишнього середовища на території Російської Федерації в період з 6 по 13 жовтня 2017 року". Йшлося переважно про Південний Урал. У Татарстані також був виявлений високий рівень рутенію-106.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3038320
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору