EN|RU|UK
 За кордоном
  8231  82

 "Росатом" назвав "згорілий супутник" основною причиною викиду радіоактивного ізотопу, що накрив Європу і частину РФ

Спеціально створена ДК "Росатом" міжвідомча комісія передбачає, що джерело ізотопу рутеній-106, зафіксованого в атмосфері у вересні-жовтні, нібито могло перебувати на борту штучного супутника.

Це випливає з результатів перевірки, представлених "Росатомом" у п'ятницю журналістам, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Интерфакс.

У період з 29 листопада по 1 грудня 2017 року фахівці "Росатома", ІБРАЕ РАН, а також робоча група ФМБА Росії провели додаткову перевірку радіаційної обстановки на ФГУП "ВО Маяк" (Озерськ, Челябінська область, входить у ДК "Росатом"). Вимірювання контрольних проб не виявили наявності в них рутенію-106, порушення в роботі системи радіаційного моніторингу "Маяка" комісія не виявила.

Комісія вважає, що викид виявленого в атмосфері рутенію-106 не може бути пов'язаний із діяльністю АЕС, оскільки на АЕС в результаті розподілу урану рутеній-106, як продукт поділу, присутній тільки в суміші з іншими ізотопами.

За результатами моніторингу, представленими Росгідрометом, об'ємна активність рутенію-106 на Південному Уралі практично збігається зі значеннями, виміряними в Європі. При цьому особливістю ситуації є відсутність ділянок з підвищеним радіаційним фоном між Південним Уралом і Східною Європою.

"З огляду на те, що ці території розташовані на відстані більш як 2,5 тис. км, картина, що склалася, може вказувати на наявність іншого джерела викидів, яке є зовнішнім щодо згаданих територій. Таким джерелом могло бути, в тому числі, згоряння в атмосфері штучного супутника (або його фрагмента), на борту якого було джерело рутенію-106 з високою сумарною активністю", - йдеться в повідомленні.

Рутeній - елемент восьмої групи п'ятого періоду періодичної системи хімічних елементів, атомний номер - 44. Проста речовина рутеній - перехідний метал сріблястого кольору, належить до платинових металів.

Рутеній-106 (Ru-106) може використовуватися в медицині у лікуванні онкологічних захворювань очей, як еталонне джерело при перевірці приладів радіаційного контролю, а також у генераторах живлення космічних супутників. Період напіврозпаду рутенію-106 становить близько 1 року.

Нагадаємо, 10 листопада радіоактивну хмару над Європою зафіксував французький Інститут ядерної та радіаційної безпеки. За оцінкою дослідників, вона виникла після витоку на об'єкті, розташованому в Казахстані чи Росії - на території на південь від Уральських гір. Пізніше в Комітеті з надзвичайних ситуацій Казахстану заявили, що в республіці ніяких аварій на об'єктах, які працюють із ядерним паливом, не було. Екологи та французькі вчені були впевнені, що викид радіаційних речовин стався на підприємстві "Маяк".

У листопаді Росгідромет підтвердив припущення європейських колег, визнавши "аварійне, екстремально високе і високе забруднення навколишнього середовища на території Російської Федерації в період з 6 по 13 жовтня 2017 року". Йшлося переважно про Південний Урал. У Татарстані також був виявлений високий рівень рутенію-106.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3038282
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору