EN|RU|UK
 Суспільство
  1471  13

 Оптимізація судів може відбутися до нового року

У новій редакції закону про судоустрій і статус суддів передбачено ліквідацію місцевих загальних райсудів, міськрайонних судів.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Судебно-юридическая газета",

Крім ліквідації вищих спеціалізованих судів - ВГСУ, ВАСУ і ВССУ, зміни торкнуться першої інстанції. Зокрема, замість районних, міжрайонних, районних у містах, міських судів будуть створені місцеві окружні суди, які об'єднають кілька районів з одним, центральним судом.

Така оптимізація може відбутися вже до 2018 року. Як повідомило джерело видання, на цей момент на завершальній стадії перебуває підготовка проекту указу Президента про створення окружних судів. Згідно з регламентом, далі цей проект повинен пройти процедуру консультацій у Вищій раді правосуддя, який схвалить (або не схвалить) його.

Нагадаємо, що раніше судді різних судів висловили обурення і побоювання щодо ліквідації низки судів, оскільки це може обмежити доступ до правосуддя.

Нагадаємо також, що судді Київського районного суду м.Харкова виступили зі зверненням щодо оптимізації судів.

Також Нововоронцовський суд Херсонської області провів збори суддів, на якому ухвалив рішення, що на сьогодні процес оптимізації мережі судів України є передчасним, оскільки не враховує кілька важливих факторів. Серед іншого, це відсутність необхідної законодавчої бази. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3038205
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору