EN|RU|UK
 Політика України
  7245  137

 Прийнятий у першому читанні законопроект "Купуй українське, плати українцям" порушує Угоду про асоціацію з ЄС, - Нефьодов

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект "Купуй українське, плати українцям" (законопроект №7206), який, зокрема, передбачає введення питомої ваги "місцевої складової" не нижче 20% в тендерній пропозиції на участь у публічних держзакупівлях.

За прийняття законопроекту в першому читанні проголосував 241 народний депутат, інформує Цензор.НЕТ.

Законопроект №7206 "Купуй українське, плати українцям" (про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку промислового виробництва і малого та середнього підприємництва), передбачає, зокрема, що при державних закупівлях повинна бути врахована "місцева складова". Документ пропонує виділити категорії товарів, робіт або послуг, закупівлі яких будуть проводитися виключно за ціновим критерієм. Для інших він передбачає додаткові нецінові критерії. Зокрема, планується ввести питому вагу "місцевої складової" не нижче 20% у тендерній пропозиції.

Під місцевою складовою депутати пропонують розуміти частку місцевого виробництва товару - вартість сировини, заробітну плату співробітникам, витрати на оренду і низку інших фінансових витрат. Також до місцевої складової товару або послуги пропонується віднести наявність сервісних центрів для обслуговування предмета закупівлі в Україні.

Проти прийняття цього закону, зокрема, виступило Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов написав на своїй сторінці у Facebook, що законопроект порушує Угоду про асоціацію з Європейським Союзом.

"ЄС уже направив офіційний лист, що це порушення Угоди про асоціацію, за яку ми стояли на Майдані", - написав він.

Нефедов також зазначив, закон передбачає вимогу від учасника державних закупівель подавати 23 додаткові документи, а також пропоновані зміни до процедури публічних держзакупівель призведуть до підвищення цін на 43%.

"Чи несе це великі корупційні ризики? Так. Чи накладає це додаткові витрати на бюджет? Так... Кажуть, це компроміс щодо бюджету. Але цікаво, який був найгірший варіант?" - резюмував перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі.

Прийнятий у першому читанні законопроект Купуй українське, плати українцям порушує Угоду про асоціацію з ЄС, - Нефьодов 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3038130
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору