EN|RU|UK
 Політика України
  3921  97

 Рада дозволила забороняти злісним неплатникам аліментів виїжджати за кордон, керувати автомобілем і полювати

Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості щодо сплати аліментів" (№7277).

За відповідне рішення проголосували 294 нардепи, передає Цензор.НЕТ.

Закон прийнятий з урахуванням поправок 60, 61, 63 і 68 та техніко-юридичних правок.

Закон спрямований на забезпечення належного виконання рішень про стягнення аліментів.

Законодавчим актом спрощується порядок встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за кордон, вводяться нові засоби примусового виконання рішень, які можуть застосовуватися тільки до боржника, у якого є заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, який сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, а також вводиться новий вид адміністративного стягнення у вигляді соціальних робіт.

Законом доповнено главу 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення статтею 31 1 такого змісту: "Суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи районним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам віком від 55 років і чоловікам віком від 60 років".

Законом також внесені зміни до Сімейного, Цивільного, Цивільного процесуального кодексів, законів "Про виконавче провадження", "Про дорожній рух", "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", "Про Державну прикордонну службу України", "Про судовий збір", "Про Національну поліцію".
Відповідно до закону, суд може обмежити неплатника аліментів у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортними засобами, у праві користування вогнепальною мисливською зброєю.

Законом також встановлюється, що той з батьків, з яким за рішенням суду живе дитина, самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України на термін, що не перевищує одного місяця. У разі шестимісячної заборгованості зі сплати аліментів питання тимчасового виїзду дитини за межі України на термін, що перевищує один місяць, самостійно вирішує той з батьків, з ким проживає дитина.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3038027
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору