EN|RU|UK
 Економіка
  15474  120

 Депутати підвищать ціни на бензин з ініціативи олігарха, - Куюн

Якщо парламент підтримає ініційоване групою "Приват" Коломойського введення мит на імпорт нафтопродуктів, пропорційно зростуть ціни на бензин.

Про це заявив директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.

За словами експерта, близько 80% нафтопродуктів завозиться в Україну як імпорт.

"Ініціатива народних депутатів щодо введення мит на імпорт нафтопродуктів буде мати єдиний результат - пропорційне підвищення цін як на імпортне, так і на українське паливо. Будь-який новий податок на імпорт буде вести до подорожчання всього споживаного в країні палива", - зазначив Сергій Куюн.

Також, за словами експерта, введення мита суперечить зобов'язанням України в рамках Світової організації торгівлі й курсу країни на лібералізацію ринку.

"Введення мита в односторонньому порядку без консультацій із торговими партнерами - Литвою, Польщею, Білоруссю, Болгарією, країнами Чорноморського регіону і т.д. - може призвести до кроків у відповідь, які вдарять по українському експорту", - підкреслив Куюн.

Лобістом цієї ініціативи експерти "А-95" вважають групу "Приват" Ігоря Коломойського, яка контролює найбільший нафтопереробний завод "Укртатнафта" (м.Кременчук).

"За десять років управління "Укртатнафтою" група "Приват" не побудувала жодної нової технологічної установки з підвищення глибини переробки нафти, а на якість Євро-5 перейшла останньою серед найбільших гравців ринку, відставши на кілька років. Замість підвищення своєї конкурентоспроможності шляхом впровадження нових технологій група "Приват" пропонує підняти ціни на нафтопродукти для споживачів", - підкреслив Куюн.

Водночас, як заявила сьогодні Нафтогазова асоціація України, введення мита на імпорт нафтопродуктів на рівні 5,5%, передбачене оновленою редакцією законопроекту №6776-д, призведе до монополізації ринку і зростання цін для кінцевих споживачів.

"Такі нововведення призведуть до спотворення конкуренції, поставлять у нерівні умови імпортерів і вітчизняні нафтопереробні підприємства. Очевидно, що в таких умовах кількість імпортних операцій, які сьогодні становлять 70-75% обсягу українського ринку, різко зменшиться або буде зведено до мінімуму, ринок стане монопольним, що, в свою чергу, негайно позначиться на роздрібних цінах для споживача", - йдеться у заяві об'єднання.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3037874
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору