EN|RU|UK
 Політика України
  864  19

 Рівень виконання судових рішень в Україні за рік зріс утричі, - Петренко

Рівень виконання судових рішень в Україні завдяки впровадженню мотивації державних виконавців та запуску інституту приватних виконавців виріс утричі - з 5-6% до 18%.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"За цей неповний рік ... ми змогли збільшити фактичне виконання судових рішень майже втричі: близько 18% судових рішень виконується зараз по країні ... Ми поставили за мету вийти на середньоєвропейський рівень виконання судових рішень - це близько 50-70%, залежно від категорії рішення", - розповів чиновник.

Петренко підкреслив, що проведена в країні реформа судової системи буде малоефективною без реформи системи виконання. "Судове рішення нічого не варто, якщо воно не виконується ... В Україні середній рівень виконання судових рішень був 5-6% - це ганебна цифра", - зазначив міністр.

Він нагадав, що для подолання цієї проблеми близько року тому була здійснена радикальна реформа системи виконання, одним із впроваджених нововведень якої стало створення змішаної системи - з державними і приватними виконавцями. За його словами, такий підхід показав свою результативність у країнах-сусідах зі Східної Європи, які стали членами ЄС.

Глава Мін'юсту уточнив, що в досягнутому триразовому зростанні рівня виконання поки велику роль зіграло інше нововведення - впровадження мотивації для державних виконавців, оскільки приватні виконавці почали роботу лише у вересні цього року, і поки їх кількість незначна - близько 100 порівняно приблизно з 4 тис. державних.

Петренко зазначив, що для отримання винагороди держвиконавець повинен забезпечити фактичне виконання всіх виконавчих проваджень, які надходять до нього після пропорційного автоматичного розподілу, на рівні не нижче 50% -60%. Міністр додав, що постановою №914 від 1 грудня цього року винагорода обмежена верхньою планкою в 200 розмірів прожиткового мінімуму.

Як повідомили в Міністерстві юстиції, якщо за підсумками 9 місяців 2015 і 2016 років залишок невиконаних виконавчих документів становив 2,3 і 2,2 млн відповідно, то цього року такий показник ледь перевищує 1,8 млн.

"Думаю, наступні три-чотири роки будуть вирішальними, і ми зможемо спокійно вийти на рівень виконання рішень 50-70%. Тим більше, що запрацює по-новому судова система і якість рішень буде вище", - вважає Петренко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3037805
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору