EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  2793  19

 Україні самій вирішувати, чи ставати їй знову країною-претендентом і подавати заявку на членство в НАТО, - Столтенберг

Генеральний секретар НАТО зазначає, що на нинішньому етапі важливим є те, що Україна зосереджена на реформах своєї системи безпеки й оборони.

Україна сама повинна визначитися, чи подавати їй заявку на приєднання до НАТО і яким способом їй визначатися з курсом на євроатлантичну інтеграцію, заявив керівник НАТО Єнс Столтенберг напередодні зустрічей у брюссельській штаб-квартирі голів зовнішньополітичних відомств держав Альянсу, передає Цензор.НЕТ із посиланням  на УНІАН.

Політика "відкритих дверей" НАТО буде одним із пунктів порядку денного цих міністерських зустрічей.

"Україні самій вирішувати, чи ставати їй знову країною-претендентом і подавати їй заявку на приєднання до НАТО. Також їй вирішувати, чи буде з цього приводу референдум або ж визначатися якимось іншим шляхом. Це національне рішення", - заявив голова Північноатлантичного Альянсу.

Разом з тим, чи має НАТО продовжувати розширюватися або приймати до свого складу нових членів, вирішують не тільки країни-претенденти на вступ, а й 29 держав-союзників, пояснив Столтенберг, додаючи, що це рішення приймається консенсусом, а факт нинішнього приєднання Чорногорії свідчить про те, що двері організації залишаються відкритими.

Генеральний секретар НАТО зазначає, що на нинішньому етапі важливим є те, що Україна зосереджена на реформах своєї системи безпеки й оборони.

"Важливо те, що Україна зараз зосереджена на реформах. І незалежно від питання членства, реформи українських оборонних та безпекових установ, модернізація Збройних сил, все практичне співробітництво з НАТО і її державами-союзниками є важливими. Це зміцнить Україну, зробить її більш витривалою, а це в свою чергу буде значним досягненням і в сенсі членства", - заявив Єнс Столтенберг.

"Наше партнерство міцне, і ми, союзники по НАТО, надаємо Україні підтримку в багатьох сферах", - запевнив Столтенберг.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3037313
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору