EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  1888  20

 З 1 січня до місцевих бюджетів буде зараховуватися 5% рентної плати за користування надрами, - Порошенко

Верховна Рада має ухвалити Державний бюджет на 2018 рік, що передбачає подальше збільшення чинної дохідної бази місцевих бюджетів.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Глави держави, про це Петро Порошенко заявив, виступаючи на II Всеукраїнському форумі об'єднаних громад "Ініціативи, які змінюють життя".

За його словами, майже три тисячі сільських і селищних рад вже утворили 665 об'єднаних територіальних громад.

Президент зазначив добровільний характер об'єднання громад "без будь-якого тиску з боку центру".

"Об’єднані громади автоматично отримують у своє розпорядження 60% від податку на доходи фізичних осіб", - сказав Петро Порошенко.

Він додав, що "це моментально призводить до двократного, а в окремих випадках й шестикратного збільшення власних надходжень, власних повноважень, власних можливостей, власних прав, а отже і власної відповідальності".

"Утворилася значна кількість вмотивованих, матеріально спроможних громад, які націлені самостійно та ефективно управляти власними справами, а не так, як це було раніше – просто каси з виплати маленької заробітної платні своїм працівникам", - підкреслив Президент.

Глава держави особливо підкреслив, що "досвід першопроходців має стовідсотково надихати інших". При цьому він зауважив, що влада пропонує "додаткові стимули, які мають зняти сумніви тих, хто ще вагається".

"Спільними зусиллями, я сподіваюсь, що ми маємо великі шанси цього тижня ухвалити Закон про Державний бюджет на 2018 рік у Верховній Раді України", - сказав Президент. Він зауважив, що у попередні роки такого вчасного ухвалення бюджету не було: "Бюджет ухвалювався або в рік наступний, або під ялинку, 31 грудня, замість того, щоб у родинах святкувати Новий рік".

Президент наголосив, що "саме цей бюджет передбачає подальше збільшення чинної доходної бази місцевих бюджетів". Він повідомив, що з 1 січня 2018 року до місцевих бюджетів буде зараховуватися 5% рентної плати за користування надрами.

Глава держави також повідомив, що на наступний рік заплановано субвенцію на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад у майже 2 млрд гривень. Загалом же державна підтримка проектів місцевого самоврядування у 2018 році становитиме 18,5 млрд грн.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3037244
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору