EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  1532  19

 Прогрес у питанні України, можливо, єдине, що могло б вдихнути нове життя в двосторонні відносини Москви і Вашингтона, - посол США в РФ Хантсман

Посол США в Росії Джон Хантсман вважає, що поліпшення російсько-американських відносин можливо в разі прогресу в урегулюванні в Україні.

"Ситуація в Україні представляє певні складності, особливо тому, що помітного прогресу тут ми не бачимо. Але саме Україна, можливо, єдина така важлива тема, яка могла б вдихнути нове життя в двосторонні відносини Москви і Вашингтона. Принаймні таке зараз сприйняття в США", - заявив Джон Хантсман, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

За його словами, тема України постійно була в американських новинах, і саме в цій проблемі ключ до виходу з-під санкцій, хоча б частково".
"Україна критично важлива для відновлення наших відносин із Москвою", - підкреслив посол США.

Коментуючи недавні заяви спецпредставника США з питань України Курта Волкера про те, що з імовірністю 80% бойові дії в Україні продовжаться з такою ж інтенсивністю за рік, Хантсман заявив: "Я сподіваюся, що ні. Це в короткостроковій перспективі виправлення наших відносин погано позначиться".

Водночас він назвав Курта Волкера досвідченим дипломатом, який добре розуміє регіон.

"Волкер координував і продовжує координувати свою роботу з держсекретарем, міністром оборони і радником з національної безпеки. І президент Трамп уважно стежить за його роботою. Я це знаю, бо сам був присутній на багатьох зустрічах, де Волкер виступав. І багато людей уважно за його роботою стежать. Якщо прогрес буде досягнутий, це стане свідченням, що ми рухаємося в правильному напрямку", - підкреслив Хантсман.

Посол також зазначив, що позиція Волкера - це більше, ніж просто позиція держдепартаменту, оскільки він представляє відразу кілька міністерств.
"І перш ніж бути озвученою на переговорах з помічником президента РФ Владиславом Сурковим, ця позиція ретельно вивіряється й узгоджується всередині уряду Сполучених Штатів", - додав Хантсман.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3037185
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору