EN|RU|UK
 Політика України
  1858  19

 "В українській системі соцзахисту сталася ціла низка позитивних зрушень", - звернення Гройсмана з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю

В українській системі соціального захисту людей з інвалідністю сталося кілька позитивних змін.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, про це йдеться у зверненні прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю.

"В українській системі соціального захисту людей з інвалідністю відбулася ціла низка позитивних зрушень. Розроблено та удосконалено значну кількість нормативно-правових актів, спрямованих на інтеграцію таких людей до активного суспільного життя. Основними напрямами діяльності уряду, зокрема, є забезпечення участі осіб з інвалідністю у політичному і суспільному житті; створення безбар’єрного середовища для осіб з інвалідністю, що передбачає не лише доступність архітектурного середовища чи транспортної інфраструктури, а і забезпечення доступу осіб з інвалідністю до інформації та зв’язку; створення умов для працевлаштування осіб з інвалідністю шляхом квотування робочих місць для таких осіб; підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг; запровадження моделі комплексної реабілітації осіб з інвалідністю, зокрема дітей, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності.

Урядом також прийняті важливі рішення для розбудови нової української школи, створення сучасного освітнього середовища з урахуванням вимог щодо розумного пристосування всієї інфраструктури навчальних закладів до дитячих потреб. З метою забезпечення прав дитини з інвалідністю на виховання в сім’ї реформується система інституційного догляду, запроваджується особистісно-орієнтована модель освіти, яка максимально враховує потреби, інтереси, здібності кожної дитини.

Упевнений, що наша спільна мета – допомогти людям з інвалідністю відчути себе повноцінними громадянами своєї країни – об’єднує все українське суспільство. Поруч з нами живуть люди, які потребують постійно нашої уваги, допомоги і захисту.

Бажаю людям з інвалідністю, а також всім, хто працює над розв’язанням проблем захисту їх прав, реалізації свого потенціалу і всіх починань, здоров’я, сил, натхнення, успіху!"

 Міжнародний день людей з інвалідністю, започаткований Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй,  відзначається щороку 3 грудня. Світова спільнота розглядає проблеми інвалідності через призму прав людини. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3037114
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору