EN|RU|UK
 Політика України
  2645  7

 Україна не піддасться на шантаж і не відмовиться від мовної статті закону про освіту, - заступник глави МЗС Боднар

Україна не піддасться на шантаж і погрози уряду Угорщини і не має наміру відмовлятися від мовної статті закону "Про освіту".

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на ZN.UA, про це заявив заступник глави МЗС Василь Боднар.

"Ми не сприймаємо шантажу та погроз. Як тільки з'являться висновки Венеціанської комісії, ми їх максимально врахуємо. Але імплементуючи це рішення, Україна не збирається відмовлятися ні від закону про освіту, ні від статті 7 Закону України, що стосується мови викладання", — пояснює  Василь Боднар.

Як зазначає оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко у своїй статті "Будапешт показав Києву мову ультиматуму"Брюссель вже не один рік звинувачує Будапешт у відступі від демократичних норм, зокрема, в обмеженні свободи слова та інших громадянських свобод. У зв'яку з чим ЄС закликає Угорщину поважати базові цінності союзу, а також виконувати прийняті організацією рішення. Але авторитарний прем'єр Віктор Орбан ігнорує Брюссель, посилюючи власну владу. Не випадково в травні 2015 р. президент ЄС Жан-Клод Юнкер публічно назвав Орбана "диктатором".

Сьогодні над Будапештом нависла загроза застосування статті 7 договору щодо ЄС, яка може позбавити Угорщину права голосу в Раді ЄС. Цю ідею лобіює президент Франції Еммануель Макрон.

Таким чином, перемикаючи увагу Брюсселя з Будапешта на Київ, уряд Орбана прагне перебити критику на адресу Угорщини з боку Євросоюзу української темою. Мовляв, зовсім не Угорщина, а Україна — держава, що порушує базові європейські цінності, пише Кравченко.

В Угорщині вважають, що така тактика приведе до успіху. Якщо такий фокус не вдасться з Європейським Союзом, то вже точно вийде з Україною, вважають там. У Будапешті думають, що Київ ослаблений, потребує союзників у війні з Росією і партнерів у євро- та євроатлантичній інтеграції, і тому змушений буде піти на поступки заради збереження добрих двосторонніх відносин.

Кравченко резюмує, що подальший алгоритм дій буде багато в чому визначати висновки Венеціанської комісії, які повинні бути оприлюднені 11 грудня. Її рішення щодо закону про освіту поки не очевидне.

Як зазначає автор, навіть якщо її висновки будуть негативними, фахівці рекомендують не піддаватися на шантаж. Інакше у шантажистів велика спокуса раз за разом використовувати засіб, який став ефективним.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3037108
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору