EN|RU|UK
 Політика України
  3242  38
Матеріали за темою:

 Знати державну мову - не лише обов'язок, це реальний квиток у майбутнє, - Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін відвідав у Закарпатті навчальні заклади з угорською та українською мовами навчання.

Про це він написав у Twitter, передає Цензор.НЕТ.

"Підсумок поїздки в Закарпаття у 2-х враженнях: в одній гімназії учням мої питання перекладали з української на угорську, а в іншій-учні з угорських сімей після кількох років навчання чудово розмовляють українською. Знати державну мову- не лише обов’язок, це реальний квиток у майбутнє", – написав Клімкін.

Він додав, що план реалізації закону "Про освіту" необхідно розробляти разом із громадами.

"Маємо розробити план реалізації з-ну "Про освіту" разом з громадами. Вони - невід’ємна частина України. Замало робили для їх підтримки. Фінансування, адаптація програм та методології, навчання вчителів і головне - заохочення вивчення української. Саме позитивні стимули - це шлях вперед", – підкреслив глава українського МЗС.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. 25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", ухвалений Верховною Радою.

Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть до школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти. При цьому представники нацменшин, які почали навчання в школі до 2018 року, продовжать його отримувати за старими нормами, з поступовим збільшенням кількості предметів українською мовою.

Також читайте: Людина, яка закінчує українську школу, має говорити українською мовою, - Порошенко

Застереження проти нього висловили Угорщина, Румунія, Болгарія, РФ і Молдова.

Згодом у МЗС Румунії висловили стурбованість ухваленим ВРУ законом про освіту, а Угорщина заявила, що припиняє підтримку України на міжнародній арені. Голова Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог звернувся з офіційним листом до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і попросив про особисту зустріч, щоб обговорити новий закон про освіту. Пізніше парламент Угорщини одноголосно ухвалив резолюцію з осудом українського закону про освіту, вказавши на порушення прав угорців у Закарпатті. Рада федерації і Держдума Росії також виступили проти українського закону про освіту.
28 вересня Міністерство закордонних справ України направило закон "Про освіту" на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія).

28 вересня набув чинності закон "Про освіту".

4 жовтня Президент Порошенко, коментуючи закон про освіту, заявив: "Реформа освіти важлива для захисту національної ідентичності й мови".

Знати державну мову - не лише обовязок, це реальний квиток у майбутнє, - Клімкін 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3037082
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору