EN|RU|UK
 Політика України
  6028  9

 Керівництво ГПУ намагалося закрити справу стосовно підозрюваних у справі, в якій фігурують Пшонка та його син, - адвокат Маселко

Керівництво Генеральної прокуратури України намагалося закрити кримінальне провадження, яке стосується екс-генпрокурора Віктора Пшонки та його сина Артема.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це на сторінці у Facebook пише член Громадської ради доброчесності при Вищій кваліфікаційній комісії суддів, адвокат Роман Маселко.

"Керівництво ГПУ намагалося закрити справу щодо підозрюваних у справі, яка стосується Віктора Пшонки та його сина Артема. А вам відомо, що розшукувані особи можуть вільно відвідувати Генеральну прокуратуру на Різницькій, зустрічатися із заступником Генпрокурора Юрієм Столярчуком і "вирішувати" з ним свої питання?" - написав Маселко.

За його словами, особа, якій було підготовлено підозру цій справі, двічі зустрічалася зі Столярчуком у жовтні 2016 року на вулиці Різницькій.

"Після цього Столярчук 4 місяці просто не підписує вже давно готову підозру цій особі, а потім закриває справу без будь-яких підстав і з порушенням своїх повноважень", - пише Маселко.

Згодом, за словами адвоката, очолюваний Сергієм Горбатюком департамент спецрозслідування ГПУ спробував передати її до суду.

"Суд скасовує постанову Столярчука як незаконну і справу поновлюють. Але і це не зупинило Столярчука у бажанні "зам'яти" її. Заступник Генпрокурора робить спробу забрати її у слідчих із Департаменту С.Горбатюка, які намагаються домогтися передачі справи до суду та покарання винних. Горбатюк виступає проти незаконної вказівки, і цю постанову теж скасовують", - пише адвокат.

"Це все відбувається з відома і під прикриттям (Генпрокурора) Юрія Луценка. Горбатюк написав не одну доповідну про незаконні дії Столярчука. Але нуль реакції. А (заступник Генпрокурора) Анжела Стрижевська готує висновок, що такі постанови Столярчука не підлягають оскарженню", - повідомляє Маселко.

Член ГРД також посилається на рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокуратури від 22 листопада цього року, яким Столярчуку оголосили догану. Як він стверджує, йдеться саме про вищезгадану справу.

Керівництво ГПУ намагалося закрити справу стосовно підозрюваних у справі, в якій фігурують Пшонка та його син, - адвокат Маселко 01

"Столярчук Юрій Васильович, працюючи на посаді прокурора - заступника Генерального прокурора України, діючи умисно, неправомірно, всупереч вимогам КПК України, Закону України "Про прокуратуру" виніс постанову про закриття кримінального провадження № (конфіденційна інформація) в частині щодо ОСОБА-2", - йдеться в рішенні КДКП.

"Як ви думаєте, чому Столярчук це робив? Чому Ю.Луценко йому це дозволив? А між тим, Ю.Луценко пильно стежить, щоб НАБУ, не дай Бог, не зруйнувало схем корупції в інших органах. Вони могли і в ГПУ спецагентів заслати. Як тоді з підозрюваними справи вирішувати?" - пише Маселко.

Він також наводить слова Володимира Бойка, який розповів про суть провадження:

"Йдеться про кримінальне провадження, зареєстроване в 2014 році у зв'язку з витівками на території благословенної Миколаївщини сина колишнього генпрокурора Артема Пшонки та відомого громадянина Мультика (він же Михайло Тітов), який зараз має можливість подумати про свою поведінку в камері слідчого ізолятора.
Пшонку в 2012 році зацікавили 1500 га землі в Первомайському районі Миколаївської області, під якими були поклади корисних копалин. Але власники земельних ділянок відмовились від пропозиції Артема Пшонки про спільну розробку копалин - це була і є земля сільськогосподарського призначення. Тоді Пшонка-молодший звернувся до Мультика, а той усе організував у кращих традиціях: під керівництвом голови Первомайської райдержадміністрації Миколаївської області були виготовлені фальшиві документи на землю, а завезені з інших областей "тітушки" вчинили збройний напад на селян".

Детальніше про саму справу тут.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3037028
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору