EN|RU|UK
  144  2

 СЕРГЕЙ ДОРЕНКО: ШТАБ ЯНУКОВИЧА ПРЕДЛАГАЛ МНЕ ВОЗГЛАВИТЬ ИНФОРМАЦИОННОЕ ВЕЩАНИЕ "1+1" И "ИНТЕРА". Я ОТКИНУЛ ЭТО ДУРНОЕ ПРЕДЛОЖЕНИЕ.

СЕРГЕЙ ДОРЕНКО: Штаб Януковича предлагал мне возглавить информационное вещание "1+1" и "Интера". Я откинул это дурное предложение.

Интервью Сергея Доренко - известного российского журналиста и телеведущего, члена Коммунистической Партии России львовской газете "Поступ".

-- Що було поштовхом до Вашого приїзду в Україну?

-- Ви не повірите, це був інтернет. Я сидів на Мальтійських островах, читав, що тут відбувається, і не вірив. Тому я приїхав першого грудня, щоб побачити те, що діється у Києві, на власні очі. Тепер я повірив, що це правда.

-- Новий рік, випадково, не плануєте теж тут зустрічати?

-- Новий рік, звичайно, я святкуватиму вдома з рідними. Тим паче, що у середу моїй тещі виповнюється 75 років, тому мушу їхати в Москву. Хоча, звичайно, хочеться ще тут трохи побути, бо тут повітря особливе. А у нас тухлуватий, авторитарний запашок.

-- Вас можна було бачити на майдані Незалежності і у штабі Ющенка. Але Ви не носите помаранчевої символіки. То ви підтримуєте Ющенка і Помаранчеву революцію?

-- Я підтримую Помаранчеву революцію як прояв людської гідності, як надію на те, що Україна в ХХІ столітті вийде із тої парадигми деградації, куди її заштовхнув режим Кучми і всі олігархи. Народ, взявши на себе відповідальність за країну, обрав символом помаранчевий колір. Для мене це колір не лідерів, це колір революції. Я наполягаю, що лідер і переможець має щоденно, щохвилинно і щомиті звіряти себе з тією революцією і бути гідним її. Це не мандат, отриманий раз і назавжди, бо є народ, який прокинувся і тепер вже не буде сліпо слідувати за ким-небудь. Навіть якщо би Апостол явився. Тому я підтримую революцію, а не лідерів, ідею, а не політиків. Народ божественний. Він зробив це все, а не лідери.

-- Кажуть, Ви мали працювати на штаб Януковича...

-- Так, мені штаб Януковича пропонував ще у квітні оперативно очолити інформаційне мовлення телеканалів "1+1" і "Інтер" і також вести свої програми. Я просто з цієї пропозиції сміявся. Адже з їхнього боку це повне нерозуміння моєї суті. Я, звичайно, відхилив цю дурнувату пропозицію, яку ще повторювали в липні і дещо пізніше. І я щасливий, що люди, які могли би бути моїми підлеглими, повстали проти цензури. А якби я там почав працювати з квітня, то впевнений, що вони би повстали ще раніше, ніж восени.

-- Але російська Компартія, членом якої Ви є, і зокрема її лідер Зюганов, не підтримали Ющенка, а радше були прихильними до Януковича...

-- Комуністична партія не може не підтримати повсталий народ. Якщо вона не підтримує його і не намагається внести в лозунг революції свої соціальні вимоги, то така комуністична партія знищується і не існує де-факто. Те, що Зюганов, очевидно, помилково не підтримав революції, не означає, що вся партія не підтримала. Це його особиста помилка. Я з ним зустрінуся і серйозно на цю тему посперечаюся. Мене дивує і ваша Компартія, яка своєю позицією знищила себе де-факто. Замість того, щоб вийти і взяти участь в революції, вони приросли задницями до своїх мерседесів. Вони відмовилися від людей, від Компартії, вони відмовилися жити в майбутньому. Так що про них вже можна забути, їх вже немає.

-- Як Ви прокоментуєте перебіг переголосування другого туру виборів? Чому все було відносно спокійно?

-- Ситуація спокійна, бо гру було проведено раніше. Адже політики добре знають, яким було вкидання бюлетенів. Я був переконаний в тому, що Ющенко буде Президентом ще 21 числа. Це переголосування є просто юридичним оформленням того, що відбулося раніше.

Зараз треба більше говорити про те, що буде після виборів. Треба розуміти, що виникнуть дві важливі речі. По-перше, уряд Януковича зібрав податки на шість місяців уперед, і з цього випливає, що підприємства не платитимуть податків. Тобто, це закладена бомба під нову владу. Звичайно, що агресивна пропаганда тої сторони буде вказувати на те, що це промахи нового уряду, але насправді бомба була закладена раніше. А по-друге, для тактичних розмінів деякий час використовуватимуть сепаратистську карту. Хоча насправді не в інтересах донецьких еліт розкол, бо вони не підуть під російських феесбешників працювати. Та й не в інтересах Москви розкол, бо вже очевидно, що якщо тут станеться розкол, то у нас є такі ж ризиковані реґіони -- Калінінград, Приморськ, Північний Кавказ тощо. А сепаратистська карта у Східній Україні буде розігруватися для розмінів -- на збереження бізнесу, на юридичне представництво в Києві, на вплив на телеканали тощо.

-- Яке майбутнє Ви прогнозуєте Януковичу?

-- Думаю, що певний нетривалий час гравцем на Сході буде Янукович і це буде цікаво. Але справді серйозним політичним гравцем буде Ринат Ахметов, бо в нього є вплив і економічні потужності, які він повинен захищати політично. Для цього він може використовувати Януковича, можливо, і Москву, як це не дивно. Адже Москва показала, що вона може бути інструментом доволі сліпим і нерозумним.

-- На Вашу думку, російський президент уже змирився з тим, що Ющенко буде Президентом України?

-- Путін не може згодитися з очевидним. Річ у тім, що, незважаючи на Путіна, має бути зрозуміло: відносини Росії і України мають стратегічну перспективу на віки.

-- Чи не вважаєте, що за Президента Ющенка Україна віддалиться від Росії?

-- Україна не може віддалитися від Росії, бо ми вичерпуємо максимально наш потенціал співпраці сьогодні. Абсолютно суттєво і жахливо, що потенціал тане сам собою, завдяки владі в Києві і владі в Москві. Бо, як би вони не цілувалися, як би горілку разом не пили і так далі, проте вони знищують де-факто нашу співпрацю. Бо наші країни перетворюються в держави, які продукують лише сировину. У вас метал, у нас нафта. І завдяки цій політиці наших правителів ми віддаляємося. Але це не в інтересах ні Росії, ні України. Тобто, політика Києва до цього моменту була деструктивною, яка руйнувала співпрацю з Росією. Фактично і політика Москви руйнує. Замість того, щоб робити двигуни "Дженерал Моторс" та "Ролс-ройс", наші країни роблять якісь жахливі двигуни, як ви, наприклад, несучасні запорізькі авіадвигуни. І так ми деградуємо разом та закриваємо можливість співпраці. Зараз вони максимально вичерпані. Якщо сьогодні Україна буде розробляти інновації, розвиватимете технології, підвищиться і градус нашої співпраці. На це будуть об'єктивні причини, а не чиїсь забаганки.
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх