EN|RU|UK
  1147  9
Все про:СПУ (850)

 МАРИНА СТАВНІЙЧУК "ПІДСТАВИЛА" ПРЕЗИДЕНТА ВІКТОРА ЮЩЕНКО

МАРИНА СТАВНІЙЧУК "ПІДСТАВИЛА" ПРЕЗИДЕНТА ВІКТОРА ЮЩЕНКО

15 вересня 2007 року на передвиборному мітингу у м. Львові, хід якого транслювався у прямому ефірі "5 каналу", Президент Віктор Ющенко сказав: "Я прошу вас підтримати мою команду – "Нашої України - Народної Самооборони"… Я, як президент, як громадянин, переконаний, маю право на це прохання, бо саме вони є тією силою – патріотами і професіоналами, яка здатна ефективно допомогти мені здійснити наші плани".

21 вересня 2007 року ЦВК задовольнила скаргу Соцпартії та визнала протиправною агітацію Президентом Ющенком за Блок "НУ-НС", після чого сам Президент і його оточення розгорнули широкомасштабну кампанію по дискредитації ЦВК.

У своєму виступі перед журналістами 22 вересня 2007 року в м. Хмельницький Президент, коментуючи позицію ЦВК при розгляді скарги, заявив, що ЦВК не компетентна давати оцінки його діям у виборчому процесі та давати рекомендації з таких питань.

Заступник глави Секретаріату президента України Марина Ставнійчук, коментуючи на каналі "1+1" згадувану Постанову ЦВК, заявила, що ця Постанова є необґрунтованою і не ґрунтується на положеннях закону, оскільки серед обмежень, які містяться в законі про проведення виборчої агітації, немає обмежень стосовно Президента України. На її думку Президент, як гарант Конституції, має право на ведення передвиборної агітації.

Таким чином, позиція Президента України і його оточення зводиться до наступного: Президенту Ющенку В.А. в ході виборчої кампанії дозволено все, що напряму не заборонено Законом, а Центральній виборчій комісії – з точністю до навпаки заборонено виконувати свої конституційні функції, якщо це торкається оцінки дій Президента.

Не торкаючись моральної сторони такої позиції, ми стверджуємо про повну правову неспроможність спроб Президента та його оточення виправдати протиправні дії Президента Ющенка В.А. щодо передвиборної агітації.

Відповідно до статті 102 Конституції України Президент України є главою держави і виступає від її імені.

При цьому стаття19 Конституції прямо передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування , їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Оскільки ні Конституція України, ні жодний із Законів не уповноважує Президента України на здійснення агітації в користь однієї з політичних сил, то відповідно здійснення передвиборної агітації Президентом України є неприпустимим з правової точки зору.

Більше того, є цілий ряд правових норм, які прямо забороняють органам влади вчиняти певні дії. Однією з таких норм є ст.4 Закону України "Про політичні партії в Україні", відповідно до якої органам державної влади, їх посадовим особам заборонено виокремлювати у своєму ставленні певні політичні партії чи надавати їм привілеї, а також сприяти політичним партіям у провадженні їх діяльності.

Звичайно слід бути свідомим того, що Президент та його оточення скасують в підконтрольному їм суді згадану Постанову ЦВК, яка заважає Президенту Ющенко в порушення моральних, етичних і правових норм вести пряму агітацію за "його" політичну силу.

Однак для досягнення такої мети Президентові і його оточенню необхідно буде довести через відповідні судові рішення наступне:

Президент України Ющенко В.А. не є посадовою особою органу державної влади і на нього не розповсюджується дія норм Конституції і відповідних Законів України;
Президент України Ющенко В.А. не є державним службовцем і на нього не розповсюджується законодавство, що регламентує проходження такої служби, права та обов’язки держслужбовців;
Президент України Ющенко В.А. не підпадає під дію статті 19 Конституції України і відповідно не зобов’язаний діяти лише на підставі і в межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією та Законами України;
Президент України Ющенко В.А. не використовує протиправно свої владні повноваження, бюджетні кошти, ресурси засобів масової інформації, повноваження та посадове становище високопосадовців всіх рівнів для проведення передвиборної агітації за одну з політичних сил;
Президент України Ющенко В.А. не порушує вимоги частини 5 статті З Закону України "Про вибори народних депутатів" щодо заборони втручання органів державної влади у виборчий процес.
Цей перелік можна продовжити, однак навіть з наведеного можна зробити висновок, що ЦВК своєю Постановою лише констатувала факт протиправного використання Президентом Ющенком В.А. владних повноважень для незаконної агітації за очолювану ним політичну силу.
Источник: Юридичний департамент Соціалістичної партії України
VEhrNGRrdzVRMmd3U2k5UmIzYzlQUT09
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх