EN|RU|UK
  36771  2

 МАГНАТИ-СОЦІАЛІСТИ

На початку цього місяця Партія регіонів, яка підтримує президента Януковича, і в якій домінують олігархи, викликала загальний подив, підписавши угоду про стратегічну співпрацю з Партією європейських соціалістів, другою найбільшою політичною групою в Європейському Парламенті. Це точно не союз, укладений на небесах.

Як анонімно висловився один з посадовців ЄС: «Невже Партія соціалістів настільки сліпа, щоб не бачити, що основні спонсори Партії регіонів, серед яких мільярдери Дмитро Фірташ та Ренат Ахметов, аж ніяк не соціалісти за своєю природою»?

Цього тижня стало зрозуміло, чому партія Януковича, який нехтує конституцію, поспішила сформувати цей дивний альянс: їм знадобилась термінова політична підтримка, щоб завадити жорсткій критиці в Європі відносно їхнього захоплення влади в стилі Кремля, залякування ЗМІ та придушення демократії, особливо напередодні місцевих виборів, які мають відбутись 31 жовтня.

Європейські соціалісти виявились ефективною противагою потужній підтримці, яку отримувала протягом останніх років партія ворога Януковича Юлії Тимошенко «Батьківщина» як член найбільшої партії в Європі, Європейської народної партії.

Альянс Януковича повністю виправдав себе під час важливої парламентської дискусії по Україні, яка відбулась цього тижня.
Вона точилась навколо питання, чи варто ухвалити жорстку резолюцію, яка б попереджувала українську владу про наслідки, до яких може призвести згортання демократичних здобутків.

Альтернативою був ще один кредит довіри Януковичу. 21 жовтня депутати з Європейської народної партії, яка підтримує Тимошенко, закликали ухвалити дуже жорстку заяву, в якій розкритикували Януковича.

Позиція Європейських соціалістів була примирливою, вони наполягли, що Янукович приніс стабільність та заявили, що резолюцію необхідно ухвалювати після виборів. 22 жовтня європарламентарі вирішили відкласти прийняття резолюції.

Європейці побоюються, що критика Януковича може підштовхнути його в бік Росії.
Таким чином, зрозуміло, чому Європейська Комісія також зайняла компромісну позицію.
У своїй обережно сформульованій заяві лідери комісії закликали Януковича сконцентрувати зусилля на запровадженні економічних реформ, щоб наблизити Київ до «угоди про асоціацію» з ЄС.

Однак, вони також додали, що «швидкість та глибина нашого зближення» визначатимуться «повагою» до прав людини, демократичних принципів та верховенства права…принципи, у яких не можна йти на компроміс».

Якщо ці базові принципи знаходяться під загрозою, а саме так і відбувається, тоді якраз потрібна жорстка передвиборча заява. Позиція Європейських соціалістів є нічним іншим, як безпринципною, пустою упередженістю.

Олігархи-спонсори Януковича продемонстрували, що у них достатньо грошей, щоб найняти найкращі юридичні фірми та лобістів. Може вони також прикупили дешевий політичний капітал у Європейських соціалістів?

Європейським соціалістам слід було б відвідати Україну та самим оцінити, що тут відбувається. А поки вони летітимуть в літаку, їм варто було б уважно вивчити щорічний рейтинг свободи слова, оприлюднений цього тижня «Репортерами без кордонів».
Україна впала на 42 позиції до 131 місяця, лише на 9 позицій вище найсильнішого регіонального союзника Януковича, путінської Росії.
Источник: Kyiv post
VEhrNGRrdzVRekF3VEZoUmRrNURLekJNY2xKblRrTjNNRmxNVVhWT1IxQm1Ua012TUV3M1VYVTVRelF3V1V4UmRVNUROakJNUWpnd1NpOVJiMEU5UFE9PQ==
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх