EN|RU|UK
  397  4

 УКРАЇНА ПОПЕРЕДЖАЄ ПРО СПРОБИ ВПЛИНУТИ НА РЕЗУЛЬТАТ ВИБОРІВ

Колишній Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко закликала міжнародну спільноту уважно слідкувати за місцевими виборами, які мають відбутись в країні наприкінці цього місяця, та заявила, що правляча коаліція намагається вплинути на їхній результат.

Очікується, що в п’ятницю Конституційний Суд України може анулювати перехід до парламентської системи, запроваджений шість років тому, та повернути країну до сильнішого президентського правління.

Такий крок збільшить занепокоєння щодо спроб Віктора Януковича та його коаліції створити систему «керованої демократії» за зразком колишнього російського президента та діючого прем’єр-міністра Володимира Путіна.

Тимошенко заявляє, що Захід повинен покласти край «медовому місяцю» у своєму ставленні до Януковича з часу його обрання в лютому цього року. Опозиційні партії, представники громадянського суспільства та журналісти звинувачують президента та його коаліцію у згортанні політичних свобод та утисках свободи преси, які панували в країні після Помаранчевої революції 2004 року.

Тимошенко дала інтерв’ю напередодні приїзду до Ялти кількох міжнародних лідерів, включаючи виконавчого директора Міжнародного валютного фонду Домініка Стросс-Кана, для участі в конференції, на якій виступатиме Янукович.

«Україні сьогодні справді потрібна допомога,» - сказала Тимошенко «Файненшнл Таймс». – «Ми не зможемо самі [захистити демократію] через інформаційну блокаду [в засобах інформації], загальну політичну апатію, яка запанувала після Помаранчевої революції, та тотальний контроль судів [владою]».

Тимошенко була однією з лідерів Помаранчевої революції, але сьогодні вона очолює опозицію після програшу з незначним відривом на президентських виборах Януковичу. Цьогорічні вибори стали визначним поверненням Януковчиа після поразки на президентських виборах 2004 року, які міжнародні спостерігачі визнали сфальсифікованими на його користь.

Голова Служби безпеки України (СБУ) та один з близьких соратників Януковича Валерій Хорошковський заперечує, що коаліція намагається обмежити демократичні свободи. «Це – нісенітниця,» - заявив він ФТ. – «Це перетворилось на культ [опозиції] та досягло рівня абсурду.»

Україна «має лише один шлях: бути відкритою країною», заявив він, додаючи, що єдина альтернатива – «це дорога до провалу».
Міжнародне співтовариство з самого початку висловлювало занепокоєння, що Янукович змінить орієнтацію України в бік Росії та обмежить політичну конкуренцію. Однак, західні лідери загалом поставились до його перемоги схвально, вважаючи, що сильна правляча коаліція сприятиме стабільності після періоду правління помаранчевих, який характеризувався внутрішніми суперечками, та стане платформою для здійснення економічних реформ.

Ця колишня радянська республіка страждає не тільки внаслідок слабкої демократії, але і через економіку, по якій дуже сильно вдарила фінансова криза, та якій вдалось втриматись на плаву тільки завдяки позиці МВФ в розмірі 15,2 мільярдів доларів.

Тимошенко заявляє, що нова коаліція використовує потребу в стабільності, як прикриття для згортання політичних свобод. Вона попередила, що на цих виборах коаліція може відпрацьовувати методи фальсифікації, які застосовуватимуться на виборах в майбутньому.

Тимошенко була однією з дев’яти лідерів опозиційних партій, які цього тижня підписали лист до європейських лідерів, в якому заявили, що процес підготовки до місцевих виборів 31 жовтня затьмарюється переслідуваннями опозиції та порушенням конституційних прав громадян.

Голова продемократичного київського Фонду Сороса Євген Бистрицький зазначає, що коаліція використовує «адміністративний ресурс», такий як контроль судів та місцевих виборчих комісій.

«Це робиться в рамках недосконалого законодавства,» - додає він. – «Вони використовують ці недоліки, і саме тому буде важко їх в чомусь звинуватити.»
VEhrNGRrdzVRM2t3V1haUmMyUkRLekJaUkZKcE0zcFJkamxES3pCTWRsRjFUa2RETUV4cVVYVjBRM2RtVGtNdk1FdzNVWFU1UXpRd1dVeFNaMDVETVRCWlZGRjJkRWRCTUV4NlVYTkJQVDA9
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх