EN|RU|UK
  1436  8

 КІЛЬЦЕ НАВКОЛО ТИМОШЕНКО СТИСКАЄТЬСЯ

Здається, низка арештів та розслідувань, розпочатих правоохоронними органами України, наближаються до лідера опозиції і колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Ці події породили побоювання, що жорстке переслідування в Кремлівському стилі опозиційних партій відбувається в країні протягом всіх шести місяців перебування при владі президента Віктора Януковича.

Цього тижня Інтерпол додав до свого списку осіб, що знаходяться «у розшуку» Богдана Данилишина, міністра економіки в кабінеті Тимошенко 2008-2009 років. Українські правоохоронці заявляють, що він втік після того, як кілька тижнів тому вони видали ордер на його арешт за звинуваченнями у корупції.

Якщо Данилишина спіймають, він стане вже п’ятим високопосадовцем з уряду Тимошенко, якого затримають за підозрою у корупції. Чотири інших посадовці, включаючи колишнього голову митниці та колишнього заступника голови державної енергетичної компанії Нафтогаз, потрапили за грати цього літа.

Інші соратники Тимошенко побоюються, що наступною можуть заарештувати навіть саму Тимошенко.
Під час візиту до Берліну в понеділок для проведення переговорів з Канцлером Ангелою Меркель Янукович виступив на захист цих розслідувань, назвавши їх ознакою боротьби його адміністрації з корупцією.

Тимошенко та її соратники заявляють, що вони не винні. Вони звинувачують правлячу коаліцію України в масовій корупції та наполягають, що кримінальні справи відкриваються «вибірково» та є інструментом політичного переслідування з боку Януковича проти опозиції.

Після незначної перемоги над Тимошенко на лютневих президентських виборах правляча коаліція Януковича зіткнулась зі зростаючою критикою на свою адресу з боку політичних опонентів та західних спостерігачів.

Адміністрація Януковича заперечує згортання демократії та свободи слова, які є досягненнями Помаранчевої революції 2004 року. Тоді промосковський кандидат Янукович програв президентські перегони в третьому турі виборів, призначеному після того, як попередні результати було визнано сфальсифікованими на його користь. Однак йому вдалось повернутись в політику цього року, перемігши Тимошенко та інших своїх помаранчевих противників, правління яких позначилось хаосом та постійними внутрішніми суперечками.

В середу голова адміністрації президента Сергій Льовочкін назвав звинувачення свого боса в тому, що він примушує замовкнути засоби інформації напередодні місцевих виборів, призначених на 31 жовтня, «провокацією» опозиціонерів, які намагаються зганьбити нову українську владу.

Під значним внутрішнім та міжнародним тиском коаліція Януковича внесла поправки до закону про вибори до місцевих та міських рад, які відбудуться 31 жовтня. Вони анулювали положення, які забороняли участь у виборах новим партіям.

Льовочкін наполягає, що Янукович захищатиме демократію та свободу слова. Він заявляє, що західні цінності та інтеграція до Європейського Союзу залишаються найвищими пріоритетами.

Тим часом, Данилишин, схоже, заходитиметься в бігах, а інші соратники Тимошенко побоюються, що вони можуть стати наступними жертвами.

В телефонній розмові з «Файненшнл Таймс» Данилишин відкинув звинувачення прокуратури в тому, що обдурив державу на сотні тисяч доларів. Місце перебування Данилишина невідоме, правоохоронні органи хочуть його заарештувати, а сам він заявляє , що перебуває на медичному лікуванні.

Данилишин не навів жодних деталей свого місця перебування. Однак, він наполягає, що повернеться до України після закінчення лікування.
VEhrdlVXOTBRelF3VEhwUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcxT0RCTEwxRjJaRWRFTUV4eVVYWjBRM2t3VEdwU2FIazRkakJNTjFGMk9VTXZNRXczVVhRNVF6UXdXV0pSZFU1SFVHWk9ReTh3VERkUmRUbEROREJaVEZGMVRrTTJNRXhDT0RCTUwxSm5Ua01yTUV4cVVtZGtSMGt3VEZoU1oyUkhRekJNVEZGMVRrTXg=
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх