EN|RU|UK
  1531  9

 ІВАН ГАВРИЛЮК: "ДЕМОКРАТИЧНА КОАЛІЦІЯ БУДЕ, АЛЕ ВОНА БУДЕ БЕЗ ЯЄЦЬ"

ІВАН ГАВРИЛЮК: "ДЕМОКРАТИЧНА КОАЛІЦІЯ БУДЕ, АЛЕ ВОНА БУДЕ БЕЗ ЯЄЦЬ" (Віталій Єрмак для Цензор.НЕТ)

В туалеті Верховної Ради Івану Гаврилюку пропонували 50 тисяч доларів. За єдине натискання на кнопку. Екс-депутат і перша людина, яка в Незалежній Україні отримала звання народного артиста розповідає, про те чим живе український політикум і чому коаліція демократичних сил приречена. Гаврилюк, цитує власні телефонні розмови із чинним Президентом і розповідає чому Ющенку має бути соромно.

Ще нещодавно ви були у виборчому списку блоку «НСНУ». Зараз ви відокремлені від політики. Тепер можете дати незаангажовану оцінку українським політичним реаліям. Щось змінилося від часу, коли ви були депутатом (IV скликання 2002-2006 р.) і до сьогодні?

Нічого не змінилося. Я завжди порівнюю політику із кіно. Перед тим як зняти хорошій фільм, що буває дуже не часто, то збирається група людей. Сценарист розумний, талановитий, високоосвічений, режисер, оператор-постановник, актори і ці люди вирішують, як зняти кіно, як досягти мети. Аби зняти талановите кіно, яке б зворушило суспільство, дало нову ідею. Так само має бути і в політиці. Мене дивує, що за всі 16 років і на теперішньому етапі життя, скажіть мені будь ласка є хоч один політик, який би щось позитивне для держави щось зробив чи ні? Я завжди від них всіх відрізнявся.

«Принесли до туалету 50 тисяч доларів. Я був вражений».

Чим ви відрізнялись?

Аби бути депутатом повинен бути життєвий досвід. Був у мене, досвід трагедій, драм людських. Але не було досвіду політика. І коли я прийшов у Верховну Раду і ще не розумів, що де знаходиться, я побачив багато бруду. Мені відразу запропонували хабара, аби я натиснув на зелений ґудзичок, проголосувати за Литвина. Принесли до туалету 50 тисяч доларів. Я був вражений. Це було не один раз. І знаєте, якби я погодився на компроміс із своєю совістю я вже мабуть був би мільярдером. Там всі люди варяться в соку один з одним. І вони працюють один на одного, на свій бізнес, на своє багатство, на своє процвітання. Може є людей 30-35 які ще не втратили совість але в цьому болоті це важко. Тому я працював тільки на свій мажоритарний округ. І мені дуже «високі» люди казали: «Іване, якого «хрена» ти туди їздиш кожного місяця?». Ну ось уявіть збирається наприклад політрада партії, чи президія партії і наші керівники чи як ще їх називають вождями в лапках закликають: «Давайте говорити чесно!». Але, коли ти починаєш говорити чесно про внутрішні проблеми, наприклад в партії «Наша Україна» до якої я належав і з якої я вийшов гримнувши дверима, то відразу та чесніть повертається проти тебе. Тому не має змісту в неї. Краще мовчати, і той хто мовчить стає далі депутатом. Тому мені дуже добре без політики, дуже легко, мені просто дуже боляче, що я не маючі цього статусу депутатського не маю важелів робити людям добро.

Ви кажете, що гримнувши дверима пішли. Що не сподобалось? І які зараз стосунки із партією?

Та ніяких стосунків, я вийшов із списків, я вийшов із партії. Такі люди я к я там не потрібні. Там потрібні нормальні виконавці, скажімо так – раби. Слухняні щоб такі…лапки склали. Я Президенту міг сказати все що завгодно, в рамках пристойності, але сказати йому правду. І Віктор Андрійович завжди казав: «Такого не може бути». Він у вакуумі, йому не подають всієї правди, що відбувається. Президент, я думаю, не знає що відбувається в країні і не знає до кінця хто його оточує, які це люди і які в них наміри.

Є інформація, що Президент особисто обіцяв вам прохідне місце у списку НСНУ і обіцянки не виконав? Так і було?

«Президент сказав дослівно: «Іван, в тебе все нормально, в тебе все прекрасно».

В нас була розмова 6 серпня о 9.55 ранку причому не я, а сам Президент подзвонив, ну його особа довірена: «Зараз буде говорити президент з Вами». Президент сказав дослівно: «Іван, в тебе все нормально, в тебе все прекрасно».

Під словом «нормально» Віктор Ющенко мав на увазі, що ви «прохідний» кандидат у депутати?

Так, абсолютно, гарантія була! Але, коли я прийшов на другий день в ранці на з’їзд, то дізнався, що я 144-ий (номер за виборчим списком НУНС – ред.) Наскільки я розумію, що я не є вигідним для багатьох людей, тому що я їм говорив постійно в очі правду. Мені не те що образливо, мені боляче і гірко, що Президент повірив деяким нікчемним людям, бездарним, тупим. Абсолютно відповідально це заявляю. Очевидно, що вони йому щось наговорили, забезпечуючи безпеку своєї персон, бо їх почали лякати мої прямі контакти із Президентом. Я Президенту міг подзвонити в будь-який час, так як він і просив. Але я не часто цим користувався. І я добре знаю, хто з його оточення «працював» проти мене. Але не буду казати прізвищ, єдине що можу сказати, що я цих речей не прощаю.

«Я не хочу жалітися, але ці люди скалічили мені життя»

Це люди з Секретаріату Президента?

Частково так, а частково це голови деяких адміністрацій, особливо львівської. Я живу за істиною, і тільки з Борею Бурундуковим (Бронислав Брундуков народний артист Росії-ред.) покійним вона не спрацювала – «все в житті винагороджується, як добро так і зло, за п’ять хвиль до смерті тобі воздасться». І на цих людей прийде кара. Я не хочу жалітися, але ці люди скалічили мені життя. Бо в мене були плани і перспективи в тому числі і з приводу кіно, що є головним у моєму житті.

Ви поцікавились у Президента, чому він змінив свою точку зору і ви не потрапили до парламенту 6-го скликання?

Я в нього не питався. Не передзвонював. Я людина горда. Хоча мені радили: «ну поїдь до нього, все ще можна виправити». А для чого? Людина зі мною балакала, причому не один раз і дала гарантії. Чому я маю йти і питатися. Але воно все одно стане на свої місця і Віктору Андрійовичу має бути соромно принаймні за те, що маючі такий штат «шестьорок», «восьмьорок», «десяток» та «тузів» сказати комусь з цих названих карт – «передзвоніть, скажіть Іванові пару слів», або самому подзвонити.

Які могли бути причини, що ваші стосунки зіпсувались з оточенням Президента? Це різкі виступи на політрадах? До речі, часто закритих для преси. Чи це особисті розмови?

Наприклад на одній з останніх політрад я казав про те, що в виборчому списку «НСНУ» забагато родичів. Родичі першої особи держави - батьки, діти, внуки і вже там кажуть і коханки якійсь і так далі. Це, що партія така буде? Ці люди будуть щось вирішувати? Вони будуть депутатами. Але для того щоб робити когось депутатом, потрібно враховувати, що ця людина зробила для країни, що вона робить і може зробити. Чи вона може бути корисною. Та багато що я на політраді казав. Всі мені аплодували. Але саме фальшиве і лицемірне, те що після виступу дуже багато колег депутатів казали – «це мабуть Гаврилюк, так різко виступив, тому що Віктор Андрійович дав вказівку». От вам рівень.

«…коаліція буде – на пів імпотент. Це буде знов болото»

Як ви ставитесь до створення коаліції за формулою НУНС плюс БЮТ?

Демократична коаліція буде, але вона буде без яєць. Ми казали, колись про артистів, які погано на екрані працюють: «він без яєць!», тому що там не було чоловічого початку так само і коаліція буде – на пів імпотент. Це буде знов болото. Рішучого прориву уперед не буде.

А в чому проблема? В кого не вистачає рішучості?

Я не можу визначити, хто керує діями окремих персонажів в потенціальній коаліції, я не можу ніяк зрозуміти, що вони хочуть, і наскільки я розумію, вони один одному говорять неправду. Це дуже м’яко сказано. Ті бувші комсомольці, які очолили партію (НУНС –ред.), вони розгублені, вони не знають що робити, вони не є персонами повноцінними, в тому розумінні що не приймають рішень, які потім будуть виконувати. Те що зараз відбувається, це повтор минулого року. В тому році вже була коаліція.

Люди, що очолили НСНУ- Кириленко, Луценко, ви особисто з ними знайомі? Можете охарактеризувати цих особистостей?

Луценко, те що я бачив на екрані, то він як кажуть «забронзовєл» - надув щоки, він грає. І грає дуже неорганічно. А Кириленко це людина зі скляними очима. Це скляні очі. Людина говоре, але очі окремо, рот окремо. Коли з ним говориш, він якось не реагує. Я думаю, що він дихає неправдою. І я не повірю, що ті декларації, які вони виголошували під час виборчої кампанії, що вони їх втілять в життя. Вони їх ніколи не втілять. І навіть не збираються втілювати.

Отже образно висловлюючись, на вашу думку, вітчизняні політики здатні зняти добре «кіно» для країни?

Вони не знають про що знімають кіно.

Источник: Віталій Єрмак для Цензор.НЕТ
VEhrNGRrdzVRell3VERkUmMwNUROekJNYWxKb2RFTTBNRms0UFE9PQ==
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх