EN|RU|UK
  945  10

 ЯНУКОВИЧ ТА ТИМОШЕНКО ПОМIРЯЮТЬСЯ СИЛАМИ

"Результати Тимошенко, можливо, є кращими, ніж очікувалось, а якщо подивитись, куди підуть голоси інших кандидатів, то вона має більше шансів на перемогу".

Київ - Лідер української опозиції Віктор Янукович та Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко зустрінуться у другому турі президентських виборів 7 лютого. Офіційні результати першого туру виборів, який відбувся в неділю, свідчать про жорстку боротьбу попереду.

За даними ЦВК, після підрахунку 97,44 відсотків бюлетенів Віктор Янукович тримає тверду першість з 35,33 відсотками, що менше необхідних для повної перемоги більше 50 відсотків голосів. Тимошенко має 25,02 відсотки.

Результати демонструють, що протистояння в другому турі буде дуже запеклим. Аналітики очікують, що Тимошенко може забрати більшість голосів кандидатів, які не вийшли до другого туру. Януковичу буде набагато важче розширити свою базу підтримки за межі російськомовного Сходу країни.

«Результати Тимошенко, можливо, є кращими, ніж очікувалось, а якщо подивитись, куди підуть голоси інших кандидатів, то вона має більше шансів на перемогу,» - сказала Йоанна Горська, заступник голови відділу євразійських досліджень компанії „Exclusive Analysis”.

Після невдалої спроби перемогти у першому турі, Янукович зробив вигляд, що все в порядку.

«Більше 70 відсотків виборців голосували проти існуючої влади та за зміни, які я запропонував в своїй програмі,» - зазначив Янукович.

Голоси прихильників колишнього голови Національного Банку Сергія Тігіпко, який посів третє місце з 13 відсотками, можуть зіграти важливе значення, наголосила Горська.

Він, як і кандидат, який зайняв четверте місце, колишній Міністр закордонних справ Арсеній Яценюк, прохолодно поставився до пропозицій від табору Тимошенко. Але він незалежний кандидат та не має власної партійної структури, отже його прихильники вільні голосувати за кого захочуть.

Янукович заявив, що він намагатиметься отримати підтримку виборців, які голосували за інших кандидатів. «Я готовий частково включити програми інших кандидатів в свою виборчу програму» - зазначив він.

Тимошенко поспішила на Схід країни в Луганськ, де в лікарні стався вибух балонів з киснем, який забрав життя 7 людей.

Міжнародні спостерігачі за виборами від ОБСЄ відмітили, що голосування відбулось «на високому рівні», та було продемонстровано значний прогрес у порівнянні з попередніми виборами.

Але вони зазначили, що закон про вибори потребує роз’яснення. За їх словами, рішення суду про голосування на дому, прийняте в останню хвилину, та «необґрунтовані» звинувачення у масових фальсифікаціях підірвали довіру громадян.
Гостра на язик популістка Тимошенко напередодні голосування висунула різкі звинувачення про плани штабу Януковича проводити масові фальсифікації на виборах.

Виборці покарали чинного Президента Віктора Ющенка, одного з лідерів Помаранчевої революції, за безперервні політичні протистояння. За результатами виборів він отримав приблизно 6 відсотків голосів.

Аналітики зазначають, що перемога Тимошенко в лютому може бути кращим результатом для української економіки, адже вона сприятиме скорішому відновленню наразі призупиненої програми МВФ. Після того, як Київ не дотримався обіцянки контролювати дефіцит бюджету, МВФ призупинив дію своєї програми допомоги в обсязі 16, 4 мільярдів доларів.

Аналітики кажуть, що у разі перемоги Янукович в лютому, швидше за все відбудуться дострокові парламентські вибори, які тільки заважатимуть економічному відновленню країни.

«Якщо переможе Тимошенко, то стабільність, скоріше за все, повернеться швидше, адже вона має домінуючу позицію в парламенті,» - зазначила Горська.
Источник: Ройтерс
VEhrdlVXOTBRelF3VEhwUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcxT0RCTEwxRjJaRWRFTUV4eVVYWjBRM2t3VEdwU2FIazRkakJNVEZKcE9VTjRNRXczVW1kT1Iwdz0=
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх