EN|RU|UK
  1806  6

 ОСОБЛИВОСТІ ВІТЧИЗНЯНОЇ ПЕРЕДВИБОРЧОЇ КАМПАНІЇ: АБИ ГРАНАТИ БУЛИ – ПОЛЕ БОЮ ЗНАЙДЕТЬСЯ

Якби відомого «колядника», «корупціонера», «хабарника», «брудної плями на кришталевій совісті вітчизняних суддів» І.Зварича не було, його неодмінно слід було б вигадати.

Коллаж rian.ruНу хто, скажіть, краще за нього здатен так легко допомогти нашим політикам, правоохоронцям та просто «співчуваючим» задурно пропіаритись? Хочеш, щоб народ побачив, як ти сильно дбаєш про честь і совість наших ставлеників Феміди – ганьби Зварича, «борешся» проти корупції – зневажай вголос (як найголосніше!) Зварича, переймаєшся станом судової системи в країні – просто згадай історію Зварича і скажи, що все відбувається не так, і повинно бути зовсім навпаки! І не треба вчити жодних юридичних термінів, в праві не варто бути Цицероном або Плевако (хто це?) та читати Конституцію чи (ще якість там) закони необов’язково.

Роль І.Зварича в теперішньому інформаційному просторі – зовсім не роль головного чи другорядного героя, та навіть не роль масовки, це така собі функція театральної декорації, за допомогою якої зручно втілювати в життя найнесподіваніші задуми режисера.

Не подумайте, шановні панове, боже збав, що я якимось чином прагну захистити чи вибілити в очах суспільства екс-суддю, якого можна зневажати вже за одну лише прес-конференцію в мантіях. В жодному разі! Але і спокійно спостерігати за тим, як його прізвищем маніпулюють всі, кому не лінь, відступаючи далеко за межі власне його історії, теж несила.

Зрозуміло, що І.Зварич – продукт вдалої ПР-технології. «Показовий виступ самодіяльного ансамблю» у складі можновладців та правоохоронців. З самого початку розвитку всім відомих «засівальницьких» подій в цьому немає ніяких сумнівів.

Але достеменно не відома кінцева мета театральної вистави майже за Булгаковим «… з повним її викриттям». Автор лише може робити деякі припущення, спираючись на власні досвід, (не побоюся цього слова) інтелект, знання деяких особливостей вітчизняного шоу-бізнесу політичного болота процесу та банальну логіку. Причиною всьому – тяга до влади, будь-якими методами, які, безперечно, будуть виправдані у разі перемоги, а переможців, як відомо, не судять. Хоча ні, стривайте, якраз в нашому випадку переможців судять! В прямому розумінні цього слова. І саме ця обставина змушує так несамовито приборкувати суддів боротися з «недоліками» судової влади.

Як це не прикро, помаранчева революція серед інших новацій запровадила неписане правило встановлювати результати виборів в залах судових засідань. Президентські вибори, що невпинно насуваються, не стануть винятком. Більше того, враховуючи ті пристрасті, які вже вирують у передвиборчому просторі, а також персоналії морально застарілих, але все ще популярних на теренах неньки-України головних гравців, для яких ці вибори – останній шанс стати Number One, цього разу битва буде не на життя, а (не дай боже) на смерть.

І відбуватиметься ця «війна світів» у суді. Тож політ-технологи, PR-консультатнти, головні радники, чи хто там в них займається цим всім брудом ділом цілком далекоглядно вирішили брати суди за ??? … ті самі місця заздалегідь. За рік до початку виборчої кампанії, щоб всі мали достатньо часу звикнути до думки, що в судах апріорі не можуть ухвалити справедливого рішення. А тим паче в тих судах, які розглядають виборчі спори, - адміністративних. Таким чином, першим пішов І.Зварич, колишній представник якраз вертикалі адмінсудів.

В кращих традиціях PR-розкрутки його історію доповнюють все новими й новими «фактами», під мікроскопом розглядають кожну деталь справи Зварича, навіть додають полуничку для любителів… не вистачало лише спеціального ток-шоу, в якому б українські зірки владного та творчого (а чому б і ні?) олімпу обсмоктували цю ситуацію і так, і сяк, і бозна-як.

Головним епізодом у створенні масштабності трагедії вітчизняної Феміди стає начебто розкол І.Зварича і здача ним «колег-хабарників». Зазвучали навіть конкретні прізвища «подєльніков», серед яких і керівник вищого суду в системі адміністративних судів – О. Пасенюк. До слова, саме Вищий адміністративний суд наділений повноваженням розглядати оскарження результатів виборів. У автора напрошується висновок, що основною мішенню та об’єктом кінцевого впливу «зваричіади» є саме Вищий адмінсуд в особі його очільника Пасенюка. Посилює мою впевненість у відсутності благородних намірів у авторів скандалу зі Зваричем, які скромно побажали залишитись в тіні, явно спланований витік в ЗМІ компрометуючої інформації «з надійних», «власних» «офіційних джерел» стосовно причетності до справи Зварича інших високо посадовців.

Люди, які вміють читати (не ті, хто знає абетку, а ті, хто здатен включати мозок при читанні та відрізняти повідомлення фактів від нав’язування думки), звісно, зрозуміють, чому, наприклад, в дуже поважному і, кажуть, професійному виданні з’являється раптом стаття про І.Зварича, яка скоріш пасувала б бульварній жовтій пресі. Підсилює ефект матеріалу коментар Голови Вищого арбітражного суду України Олександра Пасенюка. Звісно ж, мова про Голову Вищого адміністративного суду, арбітражних бо судів в Україні немає вже 8 років, а натомість працюють господарські суди. Втім, не до з’ясування таких дрібниць було автору… Слід бо ж було якнайшвидше відписувати (чималенький?) гонорар від замовника цієї дурні статті.

Будучи людиною може вже й не такою молодою, але досить таки «продвінутою» я можу зрозуміти появу подібних елементів чорного ? сірого ? (тільки б не голубого) PR-у в мережі Інтернет. Але коли мова йде про солідні друковані видання, (вибачте за консерватизм або за наївність) моєму здивуванню немає меж! Добряче ж треба було … заохотити.

Стоп! Це вже їхні, так би мовити виробничі, справи. Врешті решт кожен виживає в цьому світі, як може. А на виборах з медіа не заробляє тільки дурний, бо навіть до лінивого самі прийдуть, в рота покладуть і розжують.

Я власне до чого – повільно, та впевнено, але чим далі, тим швидше, сюжет зі Зваричем розкручується за заданим сценарієм. За логікою розвитку подій та специфічного жанру передвиборчої гонки – головне притиснути так, щоб і рипнутися не зміг. А якщо вперто пручатиметься – потягнути за якусь додаткову «таємну» ниточку, наприклад, закінчення строку повноважень на посаді Голови ВАС. Маніпулювання в цій площині цілком може стати наступним або додатковим кроком доброзичливців.

Щиро сподіваються, що хоча б цю «виставу» оминуть популярні в цьому сезоні сцени зі зґвалтуванням, педофілією, наркоманією та ін., від чого волосся стає дибки, серце заходиться, а розум відмовляється вірити. Хоча, звідки знаєш, до чого дійде фантазія режисера, що й говорити творчі люди…

P.S.

Що ж, проблем у вітчизняному судочинстві – хоч греблю гати. Всім, хто частенько стикається з судами відомо і про корупцію в її лавах, і про халатність, і про низький рівень культури окремих її представників. Але люди добрі, не можна ж взяти одного І.Зварича, принести його в жертву (богині правосуддя Юстиції?) і говорити про очищення суддівського корпусу, а за потреби приструнити когось з суддів, нагадати їм, що «на його місці цілком можеш бути ти». Аргумент? Ще й який…

І ще: говорити про проблеми в судовій системі зараз модно. Лінивий при нагоді (або без неї) не констатує, що судді у нас всі хабарники, що у вітчизняних судах не ухвалюються рішення чи приймаються постанови, а «вирішуються питання» відповідно до діючого прейскуранту. Але говорити лише про проблеми в судовій системі і не згадувати при цьому інші гілки влади так само несправедливо і неправдиво, як нахвалювати свіжий смачнючий борщ, в якому плаває лише одна гнила кістка. Не буває так! Проблеми всюди: від Верховної Зради Ради, міністерських кабінетів та судових залів до райдержадміністрацій, сільських рад та власного подвір’я. Їх вирішення передусім – в наших руках, а точніше головах, в перебудові свідомості, в сприйнятті себе як гідних, розумних, достойних людей, а не тупих маріонеток, якими можна управляти за допомогою елементарних PR- або політ-технологій. Думайте і аналізуйте – це єдиний спосіб зберегти критичність та об’єктивність до всього, а значить – не потрапити на їхній гачок.
Источник: Лев Семишицький для "Цензор.НЕТ"
VEhrNGRrdzVRM2t3V1haUmMyUkRLekJaUkZKcE0zcFNaMlJIUkRCTVVUMD0=
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх