EN|RU|UK
  3439  30

 "ШЕФ! ВСЬО ПРОПАЛО!" - РИТУАЛЬНА КРИМІНАЛЬНА "БРАТВА" У ВІДЧАЇ

У зв’язку із владною бездіяльністю, сьогодні виникла реальна загроза для життя та здоров’я підприємців, що працюють в Київі в сфері ритуальних послуг.

В звя`зку з цим, Національний комітет порятунку бізнесу та Міжнародна асоціація професіоналів похоронної справи звернулася з відкритим листом:

Багато разів Національний комітет порятунку бізнесу та Міжнародна асоціація професіоналів похоронної справи зверталися до всіх органів влади з кричущими фактами стосовно ситуації, що має місце в сфері ритуальних послуг м. Києва. Нажаль до останнього часу всі листи лишаються без результату, а документи, що до таких листів прикладались, без руху.

У зв’язку із такою владною бездіяльністю, сьогодні виникла реальна загроза для життя та здоров’я підприємців, що працюють в даній сфері, їх близьких, співробітників.

11.09.2009 р. був прийнятий наказ Головного управління охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації «Про тимчасовий порядок утримання тіл померлих в закладах охорони здоров’я», в якому зазначено чотири найпотужніші, із дев’ятнадцяти існуючих, патологоанатомічних відділення, в які за бажанням родичів померлих можуть бути доставлені та передані на зберігання тіла померлих. Перевезення тіл померлих з дому до моргу здійснюються транспортом лікувально-профілактичного закладу.

Додатково хочемо звернути увагу на те, що в червні цього року до Міністерства охорони здоров’я України надійшло звернення від Міністерства внутрішніх справ України щодо грубого порушення законодавства України в роботі невідкладної допомоги при оформленні померлих та видачі свідоцтв про смерть, а також про порушення, що здійснюються при перевезенні і зберіганні тіл померлих приватними фірмами. Окрему увагу в листі, МВС України, звернуло на відсутність будь-якої реєстрації прийому і видачі тіл померлих, окремими фірмами, що працюють в даній галузі: не відомо від кого і коли було доставлено тіло, кому воно потім видавалось, про факти, які мають місце при оформленні смерті людини і випадки, коли вбитих оформляють як померлих природною смертю, коли до моргів доставляють людей, які просто втратили свідомість.

Міністерство охорони здоров’я України розробило проект наказу, який чітко врегульовує процедуру та порядок утримання тіл в закладах охорони здоров’я, детально прописано порядок реєстрації прийому і видачі тіл померлих, чітко прописано в яких випадках та при наявності яких документів тіло може буди перевезено на зберігання патологоанатомічне відділення лікарні.

З 22.06.2009 року розміщений на сайті міністерства як проект запропонований до обговорення. Адреса розміщення проекту: http://moz.gov.ua/ua/main/docs/?docID=13077

МОЗ України були враховані всі положення чинного законодавства, саме тому він унеможливлює криміналізацію даної галузі.
Таким чином, вказаний наказ не дає можливості приватним структурам, що кришуються комунальним підприємством «Спеціалізований комбінат підприємство комунально-побутового обслуговування» - ритуальна служба (далі - Спецкомбінат ПКПО) (фірмам «Скорбота», СПД Маліновський В., «Реквієм» та «Гефест») та контролюються кримінальним авторитетом Кучеренком І.В. (на прізвисько «Гонзик» із бригади покійного «Рибки»), й надалі здійснювати свою незаконну діяльність по перевезенню та зберіганню тіл померлих і отримувати за це тіньові прибутки. Прийняття даного наказу в м. Києві повністю вивів із ритуального бізнесу приватні структури, що працювали по тіньовим та кримінальним схемам.

Фірми «Скорбота», «Реквієм», «Гефест» та СПД Маліновський В. – ці структури не гласно контролюються Кучеренком Ігорем Володимировичем, а виходячи із їх тісної співпраці із Спецкомбінатом ПКПО, то і сам Спецкомбінат ПКПО не формально підпорядкований Кучеренку І.В.
У 2007 році саме Кучеренко І.В. вів переговори з підприємцями та власниками ритуального бізнесу, який був йому ще не підконтрольним з метою його привласнення та встановлення монопольного контролю над всім ритуальним бізнесом.

Фірми, які не бажали коритись та працювати по тіньовим схемам розробленим вище згаданими приватними структурами, зазнали не аби якого адміністративного тиску з боку Київської міської влади, серед них най непокірливою та такою, що не бажає працювати з порушенням законодавства, а також необґрунтовано піднімати вартість ритуальних послуг, виявилась фірма «Петро Великий». Саме у зв’язку з цим на керівництво даної фірми, а також її працівників не однократно надходили погрози, а останнім часом і фізичні дії з метою розправи.

Кучеренко І.В. та наближені до нього особи, що контролюють вище згадані підприємства, зрозумівши, що непокірливі підприємці, які не бажають входити в кримінальну змову з ними, перш за все фірма «Петро Великий», є великою перепоною для подальшого функціонування їх тіньових, корумпованих та кримінальних схем, перейшли до активних дій.

Кримінал


28.09.2009 року були скоєні підпали патологоанатомічних відділень, діяльність яких відповідає вимогам чинного законодавства, та які ввійшли до переліку наказу ГУ охорони здоров’я КМДА «Про тимчасовий порядок утримання тіл померлих в закладах охорони здоров’я», серед них: Київської клінічної лікарні № 1 за адресою: Харківське шосе, 121, та № 9 за адресою: Рижська, 1, а також магазину фірми «Петро Великий» у м. Васильків по вул.. Декабристів, 87. Внаслідок пожежі у лікарні № 1 повністю згорів перший поверх, в лікарні № 9 вдалося вчасно потушити пожежу.06.09.2009 року в Державному комітеті з питань регуляторної політики та підприємництва України проводилось обговорення наказу «Про тимчасовий порядок утримання тіл померлих в закладах охорони здоров’я», на якому були присутні представники фірми «Реквієм» та СПД Маліновський В., останні виступили проти вказаного наказу, оскільки вони бажали продовжувати здійснювати вище вказану діяльність. Ніхто інший проти вказаного наказу не виступив. На нараді було прийнято рішення підтримати наказ в цілому.

Згодом СПД Маліновський В. виступив в засобах масової інформації з критикою наказу, а саме в тому, що стосувалось перевозки та зберігання тіл померлих. Також СПД Маліновський замовив репортаж на деяких телеканалах з метою дискредитації фірми «Петро Великий». Готуючи репортажі СПД Маліновський перевдягнув власного охоронця в одяг лікаря невідкладної медичної допомоги, який від імені лікаря прокоментував ситуацію із вище згаданим наказом ГУ охорони здоровя КМДА. Більше того, розмістивши на товарі у власному магазині цінники із кратно завищеними цінами, говорив, що це є ціни фірми «Петра Великого», тим самим відкрито порушуючи добросовісну конкуренцію та публічно здійснюючи наклеп. Окрім того, СПД Маліновський виступаючи в ЗМІ вводив в оману глядачів звинувачуючи фірму «Петро Великий» у виконанні функцій патологоанатомічних відділень, що є брудною брехнею, оскільки це функції виключно лікувально-профілактичних закладів.

Що стосується ролі СПД Маліновський В. в даній ситуації, то близько року тому, після підпалу бандою Кучеренка І.В. магазину в якому він здійснював підприємницьку діяльність, СПД Маліновський став тісно співпрацювати з фірмами, що контролюються Кучеренком І.В. та активно виконувати всі вказівки очолюваної ним злочинної групи. Іншими словами СПД Маліновський став основним виконавцем (маріонеткою) всіх «замовлень» ОЗГ Кучеренка І.В..

З метою перевірки функціонування тіньової схеми фірм «Скорбота», «Реквієм», «Гефест» та СПД Маліновський В. 10.10.2009 року (в суботу) відбулась перевірка правоохоронними органами із залученням представників Головним управлінням охорони здоров’я м. Києва. Результати перевірки виявились просто шокуючими, навіть для самих працівників правоохоронних органів: на крематоріях цих фірм не ведуться реєстри прийому і видачі тіл померлих, абсолютно не ведеться реєстрація від кого і коли надійшли тіла померлих, більше того, тіла померлих перевозяться по кілька в одному автомобілі, що категорично заборонено. Перевезення тіл померлих здійснюється не встановленими особами, які не мають жодного відношення до фірм на які перевозять тіла померлих. Всі ці факти були задокументовані при здійсненні даної перевірки. За перевезення та зберігання тіл померлих фірми підконтрольні Кучеренку І.В. беруть 4 500 грн.

Більше того, встановлено, що лікарі невідкладної медичної допомоги працюють на «відкатах». Лікарі прямо на місці видають лікарське свідоцтво про смерть, що є кримінальним злочином. За таких обставин до крематорію можуть доставити особу не встановивши належним чином причину її смерті, а в найгіршому випадку навіть особу, що не померла. Крім того, лікарі одразу після підписання свідоцтв про смерть, працюючи з фірмами «Скорбота», «Реквієм», «Гефест», СПД Маліновський В. та «РАФТ-компані», родичам померлих надають контакти цих фірм.

Таким чином, факти, що були встановленні в ході перевірки дають беззаперечні підтвердження того, що згадані вище фірми працюють з грубим порушенням законодавства, а тому вони наполягають на скасуванні наказу ГУ охорони здоров’я КМДА «Про тимчасовий порядок утримання тіл померлих в закладах охорони здоров’я», проводячи акції протесту та з цією метою вдаються до всіх можливих методів, в тому числі і кримінальних.
Раніше, нами надавались документи з фактами незаконних дій Матвієнка І.В., директора Спецкомбінату ПКПО та його тісної співпраці з Приватними підприємствами «Скорбота», «Реквієм», «Гефест», СПД Маліновський В. та «РАФТ-компані», якими керує Ігор Кучеренко (прізвисько “Гонзик”). Саме цим особам міською владою була передана вся прибуткова діяльність Спецкомбінаут ПКПО, доводячи таким чином Спецкомбінат ПКПО до банкрутства.

Згідно свідчень та фактів викладених директором КП «ПСРСУ» (підприємство, яке постійно проводило ремонтно-будівельні роботи в ритуальній галузі) Олександром Бондарем, починаючи з 2007 року найприбутковіші функції підприємства почали передавати приватній фірмі «Рафт компані», а в 2009 році підприємство повністю залишили без роботи. На Бондара О. почався тиск з метою його звільнення. Відмовившись передавати підприємство без підписання акту-прийому передачі, Бондар О. пригрозив подати скаргу до правоохоронних органів, після чого йому підпалили гараж в якому знаходився автомобіль та будинок, намагаючись загасити які останній зламав собі ногу. «Якщо прокуратура і МВС України не втрутиться в ситуацію, то лише підпалами це все не закінчиться» - сказав Бондар після згаданих подій, однак поки що все лишається як є.

Примушуючи написати заяву на звільнення «за власним бажанням», в Олега Болгова, директора Совського кладовища, стріляли, після чого він дивом лишився живим.

Йосиф Крупський і Микола Миколайчук, що керували роботою АТП 2737, коментуючи ситуацію в ритуальній галузі сказали, що всі замовлення, які виконувало їх підприємство, переведені на приватну структуру «Рафт компані». Порівняно з минулим роком кількість замовлень скоротилась на 5 тис., всіх працівників звільнено, а мільйони гривень йдуть «потрібним» людям до кишень.

Все це, за словами Бондара О., Болгова О., Крупського Й., Миколайчика М., Середи О. та інших, хто так чи інакше опинився в центрі уваги ОЗГ, які діють в ритуальному бізнесі, стверджують, що все це здійснюється під контролем міської влади з метою монополізації ритуальної сфери міста під одну особу, шляхом доведення до банкрутства діючих комунальних підприємств та знищення діючих конкурентів.

Загалом, з приходом ПП «Рафт-компані» та інших вище згаданих структур на ринок ритуальних послуг почався ріст вартості ритуальних послуг, наприклад: вартість копання могил була 400 грн., після їх приходу виросла до 1500 грн, перевезення і зберігання тіл померлих коштує 4 500 грн. і такий ріст вартості послуг прослідковується по всім товарам та послугам ритуальної сфери.

Окрім того, для представників малого бізнесу цієї галузі було впроваджено обмеження в’їзду вантажного транспорту на територію кладовищ, обмеження сезонних робіт. Водночас для окремої фірми «Санта Марія» створювались привілейовані умови. Саме цій єдиній фірмі всупереч ст. 28 Закону України «Про поховання і похоронну справу» дозволено розміщувати на території кладовищ виставки своєї продукції, рекламу своїх послуг та кіоски для оформлення замовлень. Така ситуація дуже вигідна окремим чиновникам Київської влади та активно лобіюється Першим заступником Голови КМДА та керівництвом ГУ ритуальних послуг.

Більше того, співпраця Спеціалізованого комунального підприємства «Спеціалізований комбінат підприємство комунально-побутового обслуговування» вбачається і в тому, що працівники Спецкомбінату ПКПО були переведені до ПП «Рафт-компані».
Восени відбулась перевірка Спецкомбінату ПКПО Антимонопольним комітетом України, за результатами чого були складені акти про грубе порушення чинного законодавства. Були офіційно зафіксовані випадки укладення працівниками Спецкомбінат ПКПО договорів на надання ритуальних послуг від імені приватних структур Рафт компані.

Всі ці факти свідчать про фактичну монополізацію ринку ритуальних послуг однією особою, кримінальним авторитетом, що контролює як приватні фірми, так і не формально керує комунальним підприємством Спецкомбінат ПКПО.

Продовжуючи помсту підприємцям, які підтримали наказ Головного управління охорони здоров’я від 11.09.2009 року «Про тимчасовий порядок утримання тіл померлих в закладах охорони здоров’я», який став причиною руйнування кримінальних, тіньових схем по яким працювали фірми підпорядковані Кучеренку І.В., 13.10.2009 року вночі о 3-ій годині був скоєний підпал автомобіля засновника фірми «Петро Великий» по вул. Калініна, 19 на стоянці в м. Васильків, де проживає водій засновника Ворочок Д.А.. Автомобіль згорів повністю. За декілька годин до цього, 12.10.2009 року приблизно о 19.00 годині, водій завіз засновника фірми до дому та поїхав у м. Васильків, де поставив автомобіль на стоянку, що дає підстави вважати, що за автомобілем велось спостереження.Цієї ж ночі 13.10.2009 року приблизно о 24.20 годині був скоєний підпал автомобіля марки «Вольксваген», в м. Боярка, по вул.. Щорса, 27, що належить адміністратору фірми «Петро Великий» Олексиній О.М.13.10.2009 року Олексина О.М. в телефонній розмові із засновником фірми «Петро Великий» повідомила про те, що вона розмовляла з СПД Маліновським В.Є. по телефону і запитала навіщо вони скоїли підпали, на що СПД Маліновський В. відповів, що це вони помстилися за перевірку, яку проводили працівники правоохоронних органів та Управління охорони здоров’я в м. Києві на крематорії по вул.. Байковій, Інститут сердечної хірургії ім.. Амосова, лікарні Залізничників по вул.. Лукашевича, ДОБ-2 по вул.. Сімферопольській, 8 в м. Києві.

Також в телефонній розмові СПД Маліновський В.Є. повідомив Олексину О.М., що це не все, що (дослівно) «Вас будуть відстрілювати».
Як і раніше, хочемо ще раз звернути увагу, що до Комітету звертаються самі працівники ритуальної служби – Спецкомбінату ПАПО, які діями ОЗГ доведені до відчаю та перебувають в постійному страху за своє життя та життя свої близьких.

Не одноразово ми говорили та направляли документи про справи до яких мав відношення Кучеренко І.В. (прізвисько «Гонзик»):
1. Ми направляли звернення Директора Совського кладовища Болгова О.Є., який докладно виклав факти штучного банкрутства Спецкомбінату, за що почав отримувати погрози про фізичну розправу. Також Болгов О.Є. окремо звертався з відповідними скаргами до керівництва держави, в яких звернув особливу увагу на факти корупції з боку чиновників Київської влади та Спецкомбінату.

Після чого на директора Совського кладовища, було здійснено напад, що мало наслідком пульове поранення. Але, на жаль, на сьогоднішній день жодних заходів до порушників не вжито, а навпаки, складається враження, що ці особи отримали зелене світло в подальшій злочинній діяльності.
2. Близько року тому, Кучеренком І.В. було спалено магазин СПД Маліновського В., після чого він домовився з першим та почав на нього працювати, слухняно виконуючи всі вказівки та публічно, за кошти кримінального авторитету на прізвисько «Гонзик», у засобах масової інформації виступати проти фірми «Петро Великий» та персонально проти її керівників. Став майже найманим працівником у Кучеренко І.В.

3. Раніше на фірмі «Реквієм» (одна із фірм, що підконтрольна «Гонзику») працював Середа О., який був товаришем Тимошенка А.Л. (разом із «Гонзиком» контролюють фірми «Реквієм» та «Гефест») між ними виникла суперечка. Через певний час, 11.09.2009 року в будівлі, де проживав Середа О., загорілися вхідні двері, він відчинив їх і йому вистрілили в обличчя, в результаті чого він втратив око і дивом залишився живим. Середа О. написав заяву в правоохоронні органи Київської області.

На даний час лише фірма «Петро Великий» є конкурентом та перепоною для незаконних дій з боку ритуальних служб: «Спецкомбінат ПКПО», «Скорбота», СПД Маліновський В., «Реквієм» та «Гефест» та захоплення ними ритуального ринку в цілому. В зв’язку з цим, а також беручи до уваги останні події, що мали місце, існує реальна загроза для життя та здоров’я керівництва фірми «Петро Великий», їх працівників та близьких.

У зв’язку з вище викладеним та з метою попередження вчинення злочину, забезпечення безпеки підприємців, власників ритуального бізнесу, їх близьких та працівників, повного з’ясування обставин, Комітет та Міжнародна асоціація ЗВЕРНУЛИСЯ до Президента України, Генеральному прокурору України, Голові Служби безпеки України, Міністру внутрішніх справ Укаїни, В.О. Голови Антимонопольного комітету України, Голові Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва України, Міністру охорони здоров’я України, Голові Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією та деяких народним депутатам з ПРОХАННЯМ терміново розглянути звернення і втрутитись в ситуацію, що має місце в ритуальній галузі столиці, вжити заходи з метою забезпечення безпеки підприємців, їх працівників та близьких родичів та окремо взяти під особистий контроль та вжити всіх можливих заходів захисту керівників та засновників фірми «Петро Великий», яким вже здійснили підпал трьох приміщень та спалили автомобілі засновника та адміністратора фірми і погрожують можливими замахами на життя.
VEhrNGRrdzVSMEV3VEZoUmRXUkRNREJNV0ZKblRrZENNRmxNVVhOMFF5dG1Ua05oTUV4cVVYUmtRM2s9
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх