EN|RU|UK
  352  17

 ОТЧЕТ КРУ О ДЕЯТЕЛЬНОСТИ НАК «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ». ПОЛНЫЙ ТЕКСТ.

В редакцию «Цензор.НЕТ» попал отчет Контрольно-ревизионного Управления о финансовой деятельности НАК «Нафтогаз України». Приводим полный текст этого интереснейшего документа.

Вкрай незадовільними є фінансові результати НАК «Нафтогаз України» за останні півтора роки.

За 2005 рік при одержаному чистому доході від реалізації продукції в сумі 47,6 млрд грн. чистий прибуток склав всього 0,3 млрд гривень.

За перше півріччя 2006 року при чистому доході від реалізації продукції в сумі 20,2 млрд грн. одержано збитків на 0,6 млрд гривень.

За перше півріччя 2006 року суттєво зросла дебіторська заборгованість компанії на суму 1,4 млрд грн. і станом на 01.07.2006 становить 20,1 млрд гривень.

На ще більші обсяги зросла кредиторська заборгованість: протягом 2005 року на 7 млрд грн. та протягом І півріччя 2006 року ще на 0,5 млрд грн. і станом на 01.07.2006 становить 35,8 млрд гривень.

При цьому сума зобов'язань компанії перевищує існуючу дебіторську заборгованість на 15,6 млрд гривень.
Ці негативні показники діяльності компанії, як засвідчили попередні результати контрольних заходів, проведених ГоловКРУ, спричинили системні недоліки і прорахунку допущені колишнім керівництвом НАК «Нафтогаз України».
В першу чергу це вкрай невиважена кредитна політика менеджменту компанії, яка не лише не дала очікуваного економічного ефекту, а й спричинила її кризовий фінансово-економічний стан.

Зокрема, протягом 2005 року НАК "Нафтогаз України" залучено довгострокових кредитів в сумі 9,5 млрд грн., що на 5,4 млрд грн. більше, ніж передбачено фінансовим планом, затвердженим Урядом.

При цьому, встановлено чисельні факти неефективного використання кредитних ресурсів.
Так, для часткового забезпечення виконання договору про спільну діяльність компанією у 2005 році було отримано довгостроковий кредит у ВАТ "Укрексімбанк" в національній валюті загальною сумою 141,5 млн грн., які були перераховані контрагенту. За період дії зазначеного договору про спільну діяльність компанія прибутку не отримала, а натомість понесла додаткові витрати у вигляді сплати відсотків за користування кредитом у сумі 1,3 млн гривень.
Додаткові витрати компанії є наслідком також ряду інших негативних кроків або бездіяльності керівників адмінапарату та дочірніх підприємств НАКу.

Зокрема, внаслідок безконтрольності керівництва компанії за дотриманням граничних термінів митного оформлення імпортованого природного газу додатково сплачено 114 млн грн., що призвело до збільшення витрат компанії на збут та відповідного зменшення її доходів.

Неодноразово проводилося списання начебто безнадійної дебіторської заборгованості по фінансово надійних контрагентах. Лише по одній такій операції списано на витрати 41,5 мли гривень.

В ДК «Газ України» створено резерв сумнівних боргів більш ніж на 4 млрд грн., з якого у 2005 році списано понад 500 млн грн. дебіторської заборгованості, в тому числі за векселями - 250 млн гривень.

Вищезазначені операції відбувалися за наявності у складі апарату НАКа та його дочірніх підприємств чималої кількості юристів. При цьому, лише протягом І півріччя 2006 року по центральному апарату компанії витрати на юридичні послуги, наданні сторонніми суб'єктами господарювання, склали 30,5 млн гривень.

Непоодинокими є факти проведення сумнівних та заздалегідь недоцільних фінансово-господарських операцій.
Наведу приклади лише окремих з них.

Так, за суборенду приміщення в центрі м. Києва, яке знаходиться в аварійному стані і потребує капітального ремонту, компанією авансом сплачено комерційній структурі 5,3 млн грн. При цьому, цією комерційною структурою жодної копійки не сплачено власнику приміщення - бюджетній установі за ставкою орендної плати у 7,5 рази меншої за пред'явлену НАКу суми суборенди.

Про сумнівність господарських операцій, що проводились в системі НАКу свідчить відсутність за юридичними та фактичними адресами постачальників товарно-матеріальних цінностей або їх «раптове» банкрутство і ліквідація.
Не цуралися збагачення на державних коштах і колишні керівники дочірніх підприємств компанії.

Зокрема, в ДП «Газ тепло» було запроваджено схему надання в оренду підприємству власних авто керівників. Протягом 2005 - І півріччя 2006 року підприємством сплачено 401,8 тис. грн. за оренду автомобілів у посадових осіб підприємства, в тому числі: Бублику Д.О. (генеральному директору) сплачено 52,9 тис. грн.; Бачинському І.В. (начальнику департаменту) -33,7 тис. грн.; Борщу А.Р. (начальнику департаменту) - 43 тис. грн.; Невєрову О.М. (заступнику генерального директора) - 98,2 тис. гривень.

Доречно відмітити, що саме ці орендодавці є користувачами послуг власних автомобілів.
Взагалі є незрозумілою політика колишнього керівництва компанії протягом 2005 - І півріччя 2006 років щодо формування фонду оплати праці. При незадовільних показниках фінансової діяльності оплата праці центрального апарату компанії продовжувала стабільно зростати. Наприклад за І півріччя 2006 року приріст до аналогічного періоду минулого року склав 37,6 %. В першу чергу «не забували» про себе керівники компанії.

Довідково: за березень 2006 року нарахована заробітна плата Голови правління Івченко О.Г. склала 43,04 тис. грн.; першого заступника Голови правління Лопушанського А.Я. - 41,47 тис. грн.; заступника Голови правління Малярчука Б.Г. -55,07 тис. грн.; заступника Голови правління Лехіцької Є.П. - 55,94 тис. гривень.

Слід відмітити, що видатки на преміювання за особливо важливі та термінові завдання працівників центрального апарату компанії зросли в 6,5 разів. При цьому, мільйонні суми премій виплачувались всупереч колективного договору. Також мали місце випадки кількаразового 100 -відсоткового преміювання одних і тих же працівників протягом одного місяця.

Источник: Цензор.НЕТ
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх