EN|RU|UK
 Общество
  85570  50
Материалы по теме:

 Благодійники, які жертвують кошти на подолання COVID-19 в Україні. СПИСОК (оновлюється)

На протидію пандемії COVID-19 різні країни світу кинули всі сили. Багато компаній, політиків, впливових та відомих людей переоснащують виробництво або виділяють кошти на боротьбу з вірусом.

Наприклад, провідні Будинки моди Франції замість парфумів випускатимуть безплатний антисептик. Футболіст Кріштіану Роналду прийняв рішення переобладнати два свої готелі в Португалії під лікарні для заражених коронавірусом. Білл Гейтс віддав величезні кошти на розробку вакцини від нового вірусу. Джорджіо Армані пожертвував 1,25 млн євро для трьох лікарень у Мілані, а також для організації Protezione Civile (Департамент цивільного захисту, який займається прогнозуванням, попередженням та управлінням надзвичайних ситуацій).

Не лишаються осторонь і український бізнес, благодійні фонди та політики. Публікуємо список меценатів, про яких відомо станом на ранок 20 марта. Переконані, що це далеко не повний список, і ми повідомлятимемо про такі добрі справи і надалі.

"АТБ"

Генеральний директор корпорації "АТБ" Борис Марков повідомив про три великі проєкти з допомоги у протидії поширенню COVID-19, які реалізовує компанія. По-перше, вона купує у Франції діагностичне устаткування для опорних лікарень по всій країні.

Другий проєкт – спільний з "Новою поштою" і Rozetka – спрямований на доставку продуктів харчування і товарів першої необхідності з АТБ до дверей покупця. Стартує 21 березня як пілотний у Дніпрі та Дніпропетровській області, а згодом його поширять на всю Україну.

Третій проєкт розробляться спільно з Мінсоцполітики і Офісом Президента. Йдеться про допомогу незахищеним верствам суспільства. На нього власники компанії "АТБ" вже виділили 100 мільйонів гривень. Зараз уточнюються списки, і з наступного тижня почнеться роздача допомоги.

Обладнання та матеріали, які компанія передала в лікарні:

Благодійники, які жертвують кошти на подолання COVID-19 в Україні. СПИСОК (оновлюється) 01

"Сільпо"

Мережа супермаркетів "Сільпо" виділила 100 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом. "Як відповідальний бізнес, ми не можемо залишатися осторонь ситуації, говорить Олександр Прядухін, директор з роздрібної торгівлі мережі "Сільпо". Ми також розуміємо невідкладні потреби, які є в Україні зараз. Тому понад 13 мільйонів гривень уже використано для оплати 12 високоякісних апаратів штучної вентиляції легенів HAMILTON швейцарського виробництва. Після надходження в Україну це обладнання спрямують до лікарень Київської, Вінницької, Кіровоградської, Чернівецької та Івано-Франківської областей".

"Нова пошта"

Ще на початку боротьби України з COVID-19 компанія заявила, що виділяє 25 млн гривень на закупівлю відсутнього обладнання й засобів індивідуального захисту для лікарень у Полтаві і Полтавській області. Перше обладнання вже передали полтавській інфекційній лікарні.

З 18 березня "Нова пошта" скасувала плату за зберігання посилок клієнтів до кінця карантину.

"ПриватБанк"

"ПриватБанк" передав два апарати штучної вентиляції легень Hamilton C1 Одеській обласній дитячій лікарні. Також апарати передані лікарням Лисичанська та Києва.

Також на сайті "ПриватБанку" можна пожертвувати кошти на боротьбу з COVID-19.

"Біофарма"

Як повідомило видання Букви, фармацевтична компанія закупила обладнання на 5 млн грн. У Київську міську інфекційну лікарню купили: два апарати ШВЛ, мікроскопи. Крім того, щотижня компанія виділяє 500 тисяч грн для підтримки пенсіонерів.

Moneyveo

Фінтех-компанія Moneyveo заявила, що виділила 3 млн грн на закупівлю апаратів ШВЛ для лікарень у регіонах. Також скасовує пеню і штрафи за прострочення виплати за кредитами на час карантину.

UFuture

Власник компанії Василь Хмельницький повідомив про придбання в одну з лікарень Києва двох апаратів вентиляції легень разом зі складовими для їхнього функціонування.

"Ваш тренер"

Київська мережа спортивних клубів "Ваш Тренер" анонсувала виділення 500 тис. гривень на закупівлю обладнання та ліків для боротьби з коронавірусом.

TIS

Співвласник і гендиректор компанії Андрій Ставніцер повідомив, що купив для Одеської інфекційної лікарні чотири апарати штучної вентиляції легень і оголосив кампанію із забезпечення медиків усім необхідним, включно із харчуванням. Його підтримали одеські підприємці.

SoftServe

Скерувала 10 мільйонів на медичні потреби у боротьбі з коронавірсом. Кошти будуть перераховані у корпоративний благодійний фонд "Відкриті очі" та скеровані на вирішення нагальних медичних потреб у тих локаціях, де розташовані офіси компанії. Два апарати ШВЛ вже передано до однієї зі львівських лікарень.

Мережа магазинів "Аврора"

Власник мережі Лев Жиденко виділив 7,7 млн грн на закупівлю медобладнання для лікарень Полтавської області.

Полтавська асоціації бізнесу

Члени Асоціації профінансували закупівлю трьох апаратів штучної вентиляції легень на 1,5 млн грн.

Monobank

Співзасновник Monobank Олег Гороховський 14 березня поінформував, що всім клієнтам банку підключено тимчасовий кешбек у розмірі 20% вартості покупки на оплату в PlayStation Store, Xbox | Microsoft Store, Netflix, Megogo, Pornhub, Brazzers, AppStore і Google Play.

Також оголшено збір коштів для придбання апаратів штучної вентиляції легень. Цей заклик підтримали його партнер Вадим Ковальов, бізнесмени Євген Черняк ("Хортиця"), Андрій Пишний ("Ощадбанк"), Володимир Яценко (Monobank), Тимур Новіков, Роман Скудар, Андрій Федорів, Артур Михно і Андрій Боровик (Work.ua), Олена Дегрик (LeoGaming). Зібрано кошти на придбання дев’яти апаратів ШВЛ. Також закупили експрес-тести для діагностики коронавірусу й замовили 100 тис. масок для літніх людей.

"Ензим" і "Кормотех"

Компанії "Ензим" і "Кормотех" куплять медикаментів та обладнання для лікарень Львова на 4 млн грн. Про це повідомив власник компанії Ростислав Вовк.

KLO

Передали  12500 л пального семи лікарням, що визначені для госпіталізації осіб із ознаками COVID-19: Олександрівська клінічна лікарня міста Києва, Київська міська клінічна лікарня №4, Київська міська клінічна лікарня №9, Київська міська дитяча клінічна інфекційна лікарня, Київська міська дитяча клінічна лікарня, Київська міська дитяча клінічна лікарня №2, Київський міський центр репродуктивної та перинатальної медицини.

Фонд сім’ї Загорій "Zagoriy Foundation" та фармакологічна компанія "Дарниця"

Передають Київській міській клінічній лікарні швидкої допомоги три апарати штучної вентиляції легень Vela американської компанії Viasys.

Бізнесмен Костянтин Жеваго, власник ФК "Ворскла" і гірничорудної компанії Ferrexpo

Заявив про допомогу медустановам Полтавської області. За його словами, у групі компаній Ferrexpo існує домовленість про територіальний розподіл надання допомоги з акцентами на містах Полтава, Кременчук та Горішні Плавні. ФК "Ворскла" візьме на себе потреби Полтавської обласної інфекційної лікарні.

Дмитро Фірташ/ Group DF

Допомогу Group DF Дмитра Фірташа концентровано в п’яти областях, де присутні активи групи - Луганській, Рівненській, Тернопільській, Житомирський, Запорізькій та Миколаївській. Олег Арестархов, керівник з комунікацій Group DF, зповдомив Цензор.НЕТ, що після захисних масок, експрес-тестів та апаратів штучної вентиляції легень зараз найбільш затребуваними в регіонах є дефібрилятори, кисневі концентратори, монітори клиєнта, пульсометри, безконтактні термометри, дозатори та бактерицидні лампи.

Окрім власне фінансової допомоги на підтримку медицини, підприємства групи почали виробляти деякі медичні засобів, які допоможуть населенню боротися з коронавірусом. Зокрема, RGC Production (входить в газовий бізнес групи), запустила виробництво захисних масок, а на ЗТМК (титановий бізнес групи), запускається виробництво дезінфекторів, та також захисних масок.

Група ISU

Для Олександрівської міської клінічної лікарні, що приймає основний потік пацієнтів з підозрою на COVID-19, ICU придбала 200 додаткових тестів методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР-тести).

Для міської лікарні №4 - однієї з трьох опорних київських лікарень, повністю перепрофільованих під лікування дорослих пацієнтів з COVID-19, ICU забезпечила 4750 одиниць реанімаційних витратних матеріалів: вірусобактеріальних фільтрів, дихальних контурів, ендотрахеальних трубок, кисневих масок і дренажних мішків.

Київський перинатальний центр, який приймає вагітних і породіль з вірусними інфекціями, отримав три реанімаційних монітора all-in-one, які дозволяють стежити за всіма життєвими показниками пацієнтів в критичних станах.

Агро-Край

Підприємство "Агро-Край", що входить до структури агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка, придбало лабораторне обладнання для отримання екстреної діагностичної інформації в лабораторію Гадяцької центральної районної лікарні.

"Епіцентр"

Мережа будівельних гіпермаркетів "Епіцентр" планує закупити 100 апаратів штучної вентиляції легень для лікарень Києва та інших міст України.

Ярослава Гресь та Андрій Федорів

Власниця української компанії Gres Todorchuk PR Ярослава Гресь та її чоловік, засновник маркетингового агентства Fedoriv долучилися до підготовки держави до пандемії. Гресь 15 березня оголосила збір коштів серед представників українського бізнесу, а наступного дня прозвітувала про результати

18 березня вона оголосила проєкт "21 день без нарікань", кошти з якого підуть на придбання захисного оснащення для медиків.

Федорів 13 березня анонсував безплатний доступ до авторського освітнього курсу з маркетингу.

"Хочу, щоб люди, які залишилися вдома на карантині: підприємці, маркетологи, студенти, – могли здобути порцію знань і натхнення", – написав він.

Мобільні оператори Lifecell, Vodafon, Київстар

Зробили безплатними дзвінки у роумінгу на телефони державних гарячих ліній щодо поширення коронавірусу.

Lifecell

Оператор lifecell створив можливість безкоштовних дзвінків на "гарячі лінії" МОЗ, МЗС, веб-ресурс "ДРУГ" Міністерства закордонних справ, в Центр Громадської здоров’я МОЗ України тощо.

Vodafon

Vodafone на період карантину надав безплатне підключення послуги Online Pass - безлімітний доступ до соціальних мереж (Facebook, LinkedIn, Twitter, Pinterest) і месенджерів (Viber, Telegram, WhatsApp, Skype і Snapchat).

UKLON, BOLT, UBER

Ці служби таксі погодилися возити лікарів, що задяні у боротьбі з вірусом, на роботу на час карантину. Зокрема відомо про таку домовленість у Львові, Одесі, Києві, Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Вінниці.

Kuznya Delivery

Сервісу кур'єрської доставки Kuznya Delivery у Вараші Рівненської області на час карантину безплатно доставлятиме медикаменти та харчові продукти літнім людям, які проживають у цьому місті.

SAT

Транспортна компанія SAT ініціює благодійну акцію, мета якої – доставляти необхідні продукти літнім людям, щоб мінімізувати ризик їхнього зараження коронавірусом. З 19 березня SAT розпочала доставку перших 70 продуктових наборів у Дніпровському районі столиці спільно з волонтерами БФ "Старенькі" та працівниками районної соціальної служби.

Соціальні служби допомагають визначити людей похилого віку, які потребують такої допомоги. Спільно з ними та волонтерами фонду компанія SAT доставлятиме продукти прямо до дверей.

Box Catering

Київська фірма з доставки їжі заявила про забезпечення медиків Києва та Одеси обідами і вечерями за ціною собівартості. Також є можливість підвісити обід для медиків з інфекційних лікарень.

Дмитро Разумков

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков передав медичні маски і маски респіраторного типу FFP2 для медичних працівників "Київської міської дитячої клінічної інфекційної лікарні".

Благодійний Фонд Порошенка

Профінансував відновлення десяти апаратів штучної вентиляції легень для Київської міської клінічної лікарні швидкої допомоги. Сьогодні вони почали працювати. Фонд також закупив реанімаційні комплекти, які найближчим часом скерують до обласних центрів.

Його партія "Європейська солідарність" створила сайт волонтерської допомоги для пенсіонерів та самотніх українців, які не в змозі самі сходити по продукти або ліки. Зараз на платформі зареєструвалося понад 400 волонтерів.

Народний депутат від "Європейської Солідарності" Ірина Геращенко заявила, що кожен нардеп від фракції передав кошти від "депутатських повноважень" у сумі 35 тис. гривень до фонду боротьби з коронавірусом.

Фонд Арсенія Яценюка Open Ukraine

Фонд Арсенія Яценюка "Відкрий Україну" закупив дві тисячі експрес-тестів для діагностики COVID-19 і направив їх до Чернівецької області. Також фонд мобілізує кошти для придбання великої партії респіраторних та захисних масок, дезінфекторів та медичних захисних костюмів для передачі в зазначений регіон. Перша партія допомоги вже надійшла у Чернівці.

Ігор Кононенко

Народний депутат восьмого скликання заявив про взяття під патронат Обухівської та Васильківської центральних районних лікарень в частині матеріально-технічного забезпечення.

Васильківська лікарня протягом кількох днів отримає газово-електролітний аналізатор GEM Premier-3500 та 10 пульсоксиметрів SHO-6002. Обухівська лікарня також отримає 10 пульсоксиметрів SHO-6002. Окрім того, для обох лікарень замовлено необхідну кількість кисневих концентраторів.

Благодійні Фонди Олени Пінчук та Віктора Пінчука

Передадуть у лікарні країни 10 новітніх апаратів штучної вентиляції легень. По одному апарату ШВЛ буде скеровано до лікарень Волинської, Донецької, Закарпатської, Львівської, Луганської, Одеської та Чернівецької областей і ще три апарати – до лікарень Києва.

Фонд Ріната Ахметова

Передав МОЗ України дві партії висококласних апаратів штучної вентиляції легень шведського виробництва, а також кисневі концентратори для них. Один з них вже встановлено у Рівненській центральній міській лікарні. Також закуплено ізолювальний мобільний бокс, захисний біологічний та протихімічний костюми, 400 захисних одноразових комбінезонів, 10 тисяч захисних масок, безконтактні термометри.

Окрім того, Фонд закуповує 20 тис. експрес-тестів для виявлення коронавірусу і передає їх Міністерству охорони здоров’я.

Також у четвер Фонд Ахметова повідомив, що виділить на боротьбу з вірусом ще 300 мільйонів гривень. Фонд закупить ще 300 тисяч експрес-тестів на коронавірус. Крім того, додатково будуть придбані щонайменше 200 апаратів ШВЛ, необхідних для порятунку життя людей, та інше обладнання.

Володимир Гройсман та Сергій Моргунов

Колишній прем'єр Володимир Гройсман та мер Вінниці Сергій Моргунов за власні кошти купили для лікарень міста й області 10 тисяч респіраторів та 100 тестів.

Благодійний фонд родини Жебрівських

Виділив 10 млн грн на закупівлю апаратів ШВЛ, експрес-тестів, захисних костюмів і масок, дезінфекційних розчинів для потреб лікарень.

Максим Степанов

Ексголова Одеської обласної державної адміністрації повідомив, що купив для Одеської інфекційної лікарні апарат штучної вентиляції легень. Окрім того, Степанов придбав захисні костюми та маски для місцевих медиків.

Він також відправив 1000 респіраторів FFP3 для захисту одеських поліцейських і 3000 - для медичних працівників служби екстреної допомоги та міської інфекційної лікарні.

Андрій Холодов

Народний депутат від фракції "Слуга народу", заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики придбав для обласної лікарні Чернівців апарат ШВЛ.

Святослав Вакарчук

Передає 1 млн гривень на придбання медобладнання для лікарень Львівської та Одеської областей.

Sky Up

Це єдиний авіаперевізник, який наприкінці лютого погодився вивезти з епіцентру пандемії китайського Уханя 49 наших громадян та 35 іноземців.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що компанія тримає борт на підстраховці, щоб евакуювати українців зі Шрі-Ланки у тому випадку, якщо цього не зможуть зробити авіаперевізники, з якими було досягнуто домовленості.

Юлія Саніна

Солістка групи The Hardkiss Юлія Саніна 17 березня увечері дала онлайн-концерт зі своєї домашньої студії. Він тривав майже годину.

Мирон Маркевич

Український футболіст і тренер надав фінансову допомогу Київському військовому госпіталю. На виділені кошти придбали ультразвуковий апарат для очищення ран і медикаменти. Про це повідомив автогонщик Олексій Мочанов.

"Сінево"

Компанія передала Центру громадського здоров'я обладнання для діагностики Covid-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

Добрий незнайомець

Це невідомі водії, які погоджуються підвозити медпрацівників на роботу через спеціально створений додаток. Це люди, які постачають їм обіди для того, щоб лікарні могли всі сили витратити на підготовку до напливу хворих. Це локальні ініціативи, які створюють для підтримки пенсіонерів та людей з групи ризику. І всі, хто підтримує вразливі категорії населення в цю хвилину і вживає заходів безпеки, щоб не заразитися самому і не заразити інших.

Перелік оновлюється.

 Цензор.НЕТ

Источник: https://censor.net.ua/r3183145
 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх