EN|RU|UK
  558  2

 АНТИКРИЗОВИЙ БЮДЖЕТ ДЛЯ АНТИКРИЗОВОЙ КОАЛІЦІЇ

Cьогодні коаліціянти висловлюють лише одне тверде бажання – червоною ручкою поправити проект бюджету. Незважаючи на те, що вони входять до однієї коаліції, кожен з них представляє інтереси окремої партії, яка ідучи на вибори, клялася народу, що свої обіцянки виконає.

Щороку осінь приносить у парламент не тільки початок нової сесії, а ще й перевірку на знання математики. Уряд презентує проект бюджету, а депутати слухають, дивляться, підраховують і вносять корективи, якщо вони потрібні. Як не дивно, необхідність у цьому виникає завжди. Минулого року проект бюджету критикувала Партія регіонів, цього року саме з їхньої фракції наполовину складається уряд. Обовязок розкритикувати бюджет взяла на свої жіночі плечі лідерка БЮТ Юлія Тимошенко. З першої хвилини, критика як цунамі вдарила по «берегах» уряду,  та й розгромила вщент проект бюджету, який  сьогодні має презентувати головний український рахівник Микола Азаров.

 

 

Оприлюднивши 21 пункт, який за словами Тимошенко загрожує національній безпеці, Юлія Володимирівна додала:

 

 

„Уряд Януковича продовжує добру традицію: спочатку вони роблять  граматичні помилки в своїх заявах та автобіографіях,  а тепер вони зробили безліч арифметичних помилок в державному бюджеті. Такий бюджет розглядати не можна! Ні по горизонталям, ні по вертикалям цифри не сходяться. Я не знаю хто складав цей бюджет, але мені так здається, що це робилося нашвидкоруч випадкові люди. Якщо в будь-якій цивілізованій країні міністерство фінансів побачить цей бюджет і просто „пощолкає” на калькуляторі, вони подумають, що в Уряді працюють „проФФесора” і „проФФесіонали”. Тому думаю, що можливо цей бюджет складали „Гулакі Артьомовскі” та „Анни Ахметови”, адже професіонали це скласти не могли”.

 

 

Відразу після „бюджетного розгрому” представники широкої коаліції від кожної фракції теж сказали своє слово.

 

 

Так заступник голови депутатської фракції Партії регіонів Євген Кушнарьов зауважив, що „якісь висмоктування окремих рядків чи цифр з бюджету” негативно відображаються його вдосконаленні.

 

 

„Я взагалі не пам’ятаю жодного року в Україні і жодного бюджету, який би був отак зразу сприйнятий парламентом. Він за природою не може бути таким. Саме тому парламент і працює разом з урядом над бюджетом щонайменше два, а той  три місяці. Отже я  пропонував усім критикам бюджету засмоктувати рукав, а сідати,  разом з бюджетним комітетом і після критики відразу вносити конкретні пропозиції стосовно тих  чи інших позицій бюджету.”

 

 

Разом із тим він радіє тому, що опозиція не спить, а „в змозі фахово говорити про такий серйозний документ”. Але водночас попросив знавців бюджету від БЮТу не займатись політичними спекуляціями, адже у кожного Уряду є свої „відзнаки”. А тому, у таких гострих відгуках стосовно бюджету, які звучать під час монологу якоїсь однієї сили, Кушнарьов вбачає політичний зиск.

 

 

„Коли ідуть звинувачення на адресу Уряду, що він надає якісь преференції якимсь бізнесовим структурам, а потім ми з’ясовуємо, що Уряд Єханурова понад 20 структур виділив таким чином, але про це чомусь замовчується, то я вважаю, що це є політична спекуляція. Коли уряд звинувачують в тому, що він збільшив плани повернення ПДВ для якихось областей ми починаємо знайомитися з цією проблемою  і бачимо, що уряд Єханурова в рази збільшував ці плани іншим областям і тепер уряд змушений здійснювати певне вирівнювати цього питання – то це також є певна спекуляція. Отже бюджетний процес - тривалий процес, у якому гучні політичні заяви більше заважають аніж працюють на вдосконалення бюджету”.

 

 

Зупинився він і на одному зі згаданих Юлією Тимошенко пунктах – „урізанні” державної допомоги при народженні дитини, що є одним з надбань помаранчевої влади.

 

 

„Щодо надбань, то це тема обмеження виплат при народженні дитини для одного відсотка сімей з великими доходами. З економічної точки зору можливо і можна вважати, а з точки зору суспільно-політичної – це є безглуздя, абсолютна дурниця чиновників, Уряду, які не думаючи про резонанс шукали у  цьому виключно фінансовий зиск”.

 

 

 

Інший коаліціянт – комуніст Петро Цибенко, зазначив, що заяви, на кшталт виступу Лідерки БЮТу, всього лише повторення щорічної програми тих, хто знаходиться  в опозиції.

 

 

 „Ці  заяви мене ще раз переконують в тому, що процес прийняття бюджету щороку перетворюється  інструмент політичної боротьби. Це до того, що завтра має відбутись лише офіційне представлення, а вже пішов крик.”

 

 

Цибенко зазначив, те що КПУ входить до широко коаліції ще не означає, що комуністи одноголосно підтримають проект бюджету.  Адже існують протиріччя, які потрібно виправляти.

 

 

„Фракція буде дуже ретельно опрацьовувати бюджет. І там, де буде  стосуватися наших принципових позицій щодо соціального захисту населення, ми будемо відпрацьовувати ту точку зору, яка лежить в основі нашої передвиборчої програми з усіма наслідками, які з цього випливають. А ж до того, що якісь позиції цього бюджету ми не підтримаємо. Ну зокрема. Сьогодні широкого розголосу набула ситуація щодо виплати 8.5 тисяч допомоги при народженні дитини. Наша фракція зробить все можливе для того, аби кабмін відмовився від цього урізання. Оскільки ми ставимо дитину, яка народилася в нерівні умови”.

 

 

 Окрім проблеми із грошима для немовлят, комуніст прокоментував і пункти з проекту бюджету, які входять до програми, з якою КПУ власне і йшла на вибори. Зокрема, обмеження пенсій для працюючих пенсіонерів, а також призупинення дії пільг для дітей та інвалідів війни.

 

 

„Коли ми дивимось, що вводиться обмеження для працюючих пенсіонерів в розмірі двох мінімальних пенсій, треба розуміти, що людина зазвичай працює не задля спортивного інтересу, а для тому що на  розмір пенсії, яку людина має вона вижити не може.

 

Ми кричали вчора з приводу дітей війни, ми збережемо свою позицію сьогодні. Наразі перший крок  у вирішенні  цієї проблеми зроблений - запроваджена 25 % пільга,  що до цієї категорії громадян України.  З приводу того що не фінансуються взагалі – тут неточність. Там мова йде про те, що будуть отримувати допомогу в обсязі половини допомоги, яку будуть отримувати учасники війни. Останні в свою чергу отримуватимуть 10% прожиткового мінімуму для непрацюючих. Там запроваджена половина цієї суми але лише для дітей війни інвалідів. Я вважаю що це обмеження подібне до урізання виплати при народженні дитини, тому ми будемо  доводити цю обставину вирішувати. Адже закон прийнято, подолано вето щодо цього та урядом же були видані певні обіцянки.

 

 

Петро Цибенко натякнув, що КПУ не буде голосувати за бюджет не проаналізувавши ретельно цей документ і не висловивши свої зауваження.

 

 

Ще один представник широкої коаліції – голова депутатської фракції соціалісті Василь Цушко виглядав після заяви Тимошенко дуже спокійно, кажучи, що бюджет тільки буде представлений, тому панікувати рано.

 

 

„Пам’ятаєте коли намагались відмінити підняття зарплати для вчителів у сільській місцевості? На день відмінили, на інший – повернули. Всі наші партнери, у яких є економічний блок  уряду, звичайно вони намагаються зробити так, як вони це бачать, як їм вигідно і як у них лягає карта. Ми у  свою чергу будемо слідкувати за тим, аби у населення був соціальний захист і він не погіршувався. Тому виходячи з цього ми будемо робити поправки”.

 

 

Не збентежив голову СПУ і  пункт у бюджеті стосовно суми по виплаті заборгованості працівникам галузі освіти, який був у програмі СПУ на виборах. Ця сума відповідно до проекту бюджету має бути зменшена в 4 рази.  Цушко обґрунтував все просто:

 

 

„Азаров презентував проект бюджету. А ми маємо право виправляти і будемо це робити. Бюджет – це бачення уряду, який створював коаліційну більшість. Так що, якщо уряд хоче аби його коаліційна більшість їх підтримала – на автоматі ніхто діяти не буде. Сліпо ніхто голосувати за бюджет не буде.”

 

 

Тож, як бачимо, сьогодні коаліціянти висловлюють лише одне тверде бажання – червоною ручкою поправити проект бюджету. Незважаючи на те, що вони входять до однієї коаліції, кожен з них представляє інтереси окремої партії, яка ідучи на вибори, клялася народу, що свої обіцянки виконає. Побачимо, що з того буде, адже цілком імовірний і той варіант, що хтось з коаліційної сили може поступитись своїми партійними обіцянками.

 

Источник: Юлія Керманич для Цензор.НЕТ
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх