EN|RU|UK
  191  1

 ПЕРО ЖУРНАЛІСТА АБО ЗНАЧОК НАРДЕПА – ЩО СИЛЬНІШЕ?

Вже вкотре журналісти намагаються захистити свою профдіяльність від цензури народних депутатів. Так сьогодні стартувала журналістська громадянська кампанія „Руки геть від свободи!” Вона спрямована на недопущення перешкоджанню роботи українських журналістів, а також покарання тих нардепів, які так чи інакше заважають представникам ЗМІ працювати.

Зокрема журналісти вимагають виконання декількох пунктів, які, на їхню думку, потрібні для встановлення справедливості.

Першим, кому „дістанеться на горіхи„ журналісти називають Олега Калашникова. Його збираються притягнути до кримінальної відповідальності за напад на знімальну групу СТБ, а також зняти недоторканність.

В свою чергу голова правління ГО „Телекритика” Наталка Лігачова говорить, що „телеканали перебирають у пі-арі Калашникова. Цю ж думку підтримує і народний депутат від БЮТу, Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко.

У другому пункті невідкладних справ кампанії „Руки геть від свободи!” – порушення кримінальної справи за фактом перешкоджання профдіяльность знімальної групи „5 каналу” на території Києво-Печерської Лаври 28 серпня.

Журналіст Володимир Ар’єв нагадав, що священнослужитель отець Павло, який безпосередньо перешкоджав роботі журналістів, одночасно належить до когорти депутатів Київської обласної ради з мирським ім’ям Петро Лебідь. Ар’єв ще зазначив, що отець Павло член фракції Партії регіонів.

У списку першочергових завдань, які потребують термінового вирішення – притягнення до відповідальності мера Києва Леоніда Черновецького, який систематично порушує права журналістів на вільне висвітлення діяльності київської влади, а також обмежує доступ до інформації, публічно ображає журналістів.

Аби „героїв”, які перешкоджають працювати журналістам, українці пам’ятали, незалежна медіа-профспілка та Інститут масової інформації розпочинають річний моніторинг випадків тиску на ЗМІ та складатимуть рейтинг „Вороги преси”.

Наразі, шанс отримати перше місце серед „ворогів”, має все той самий Леонід Чернівецький.

«На трьох сторінках у нас зібрана інформація, де кожен абзац – це конфлікт пана Чернівецького з представниками ЗМІ... Ця людина насьогодні має щонайменше 10 зафіксованих випадків, які можна трактувати як факти конфліктів із працівниками медіа», - зазначила Директор правозахисної організації «Інститут масової інформації» Вікторія Сюмар.

Друге місце може дістатися регіоналу Калашникову, який не кількістю „протимедійних перлів”, а якістю їх виконання може здобути „срібло ворога преси”.

Окрім того, Незалежна медіа-профспілка збирається не допустити повернення в минуле, коли кримінальна відповідальність за наклеп була паличкою-виручалочкою для нардепів і могла перекрити медіа-кисень майстрам мікрофонів та клавіатур. Мова йде про заблокування законопроекту депутата Кисельова.

А ще незалежні медійники вимагатимуть прозорої системи акредитації журналістів при держустановах та владних органах, аби за її допомоги чиновники не фільтрували журналісті чи ЗМІ, які їм не подобаються.

Андрій Шевченко, вже після прес-конференції, з парламентській трибуни доніс до нардепів вимоги медійників. Тепер лишилось зачекати результатів моніторингу „ворогів преси”, який має з’явитися у січні і чекати реакції від депутатів та Генпрокуратури.
Источник: Юлія Керманич для Цензор.НЕТ
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх