EN|RU|UK
 Общество, Политика Украины
  9023  38

 Два марші проти капітуляції: фермери з козами та "Солідарність" з "Нацкорпусом"


Автор: Валерія Бурлакова

14 жовтня центром столиці крокували спочатку представники "Свободи" та "Правого сектора", а потім – ветерани та громадяни, які вирішили йти без партійних прапорів.

На перший марш небайдужі громадяни почали збиратися у парку Шевченка близько 12:00. Розпочалася хода о 13:00. Офіційно у Марші слави УПА взяли участь представники всеукраїнського об’єднання "Свобода", "Правого сектора", Організації Українських Націоналістів, Конгресу Українських Націоналістів і "Тризуба" ім. Степана Бандери.

До націоналістичних організацій зненацька вирішила долучитися і Асоціація фермерів України. Однак головною несподіванкою стали не самі фермери, а дві кози, яких вони привезли на акцію. Обідаючи травою біля пам’ятника Шевченку, свійські тварини "протестували" проти відкриття ринку землі – адже гасло маршу "Захистимо українську землю" об’єднало у собі як протест проти торгівлі землею сільськогосподарського призначення, так і протест проти реалізації "формули Штайнмаєра".

Два марші проти капітуляції: фермери з козами та Солідарність з Нацкорпусом 01

 Скрін з відео на YouTube https://www.youtube.com/watch?v=KXv_TGrgHxI

Участь у марші взяли до 10 тис. осіб. Серед них, як і серед учасників наступної акції, було чимало ветеранів російсько-української війни – зокрема це були, звичайно, бійці "Правого сектора" та "свободівських" підрозділів "Карпатська Січ" та "Січ" (колись батальйону МВС, пізніше – роти у складі іншого формування). Також на ходу традиційно прийшли ветерани УПА, зокрема Теодор Дячун.

Два марші проти капітуляції: фермери з козами та Солідарність з Нацкорпусом 02
Два марші проти капітуляції: фермери з козами та Солідарність з Нацкорпусом 03

Фото з сайту "Свободи"

З парку Шевченка колона націоналістів вирушила Хрещатиком до вулиці Інститутської, а звідти – на Банкову. Після усіх виступів у кінцевій точці учасники акції оголосили про створення Об’єднаного штабу захисту української землі та передали свої вимоги президенту.

У час, коли Марш слави УПА вже добігав свого кінця, все з того ж парку Шевченка почала вирушати у бік Хрещатика перша колона маршу "Ні капітуляції". На противагу попередньому заходу "Ні капітуляції" став підкреслено аполітичним. На ньому не було партійних прапорів, але водночас був непоганий приклад єднання українців – хоча б за рахунок присутності на одній площі та під одними гаслами представників "Солідарності" з ветеранської спільноти та активістів "Нацкорпусу". Також на марш прийшло чимало ветеранів війни на Сході з різних підрозділів, у тому числі й "правосєків". Долучилися до ходи і матері загиблих воїнів.

"Зараз не важливі наші політичні розбіжності. Зараз важливе тільки одне – ти за Україну чи проти неї", - наголошували організатори ще напередодні заходу.

Два марші проти капітуляції: фермери з козами та Солідарність з Нацкорпусом 04

 Фото – Олег Богачук

З парку Шевченка колони почали вирушати на Хрещатик, як і було заявлено, близько 16:00. І на момент, коли ветерани з перших лав ходи вже дійшли до Майдану Незалежності, "хвіст" маршу ще залишався біля парку Шевченка – тому оцінити реальну кількість людей, які прийшли на акцію, було практично неможливо.

На відміну від учасників першого заходу, учасники цього маршу на Банкову йти не планували. Точкою Б для них став Майдан Незалежності, на якому ветеранів уже очікувала сцена та активісти, що тримали у руках величезні червоні літери з цілком очікуваним гаслом: "Ні капітуляції". Їх доповнили димові шашки та фаєри тих, хто щойно підійшов.

Вже зі сцени, до якої організатори одразу попросили пройти ветеранів, було вчергове оголошено вимоги до президента. У ветеранської спільноти вони залишилися тими самими: заборонити впровадження особливого статусу для ОРДЛО чи будь-яких інших регіонів України, заборонити впровадження амністії для бойовиків так званих "ДНР" і "ЛНР", заборонити відведення українських військ від лінії розмежування, заборонити утворення будь-яких недержавних воєнізованих формувань, зокрема народних міліцій на території ОРДЛО, заборонити проведення виборів до будь-яких органів влади чи самоврядування на території ОРДЛО до отримання повного контролю по усій довжині україно-російського кордону, вийти з безперспективного Мінського формату та ініціювати Будапештський формат перемовин.

Два марші проти капітуляції: фермери з козами та Солідарність з Нацкорпусом 05

Фото: Олег Богачук

"Штаб спротиву капітуляції", - наголошував напис на банерах по обидва боки від сцени, нагадуючи і про створений трохи раніше "Об’єднаний штаб захисту української землі", і про небезпідставність існування давнього прислів’я про двох українців та трьох гетьманів.

Валерія Бурлакова, Цензор. НЕТ

Источник: https://censor.net.ua/r3153820
 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх