EN|RU|UK
  174  1

 ДЕПУТАТАМ ВСЕ ОДНО ЧИ ВСТУПИТЬ «НАША УКРАЇНА» ДО КОАЛІЦІЇ – ВОНИ ЧЕКАЮТЬ «ПОВНИЙ СТАБІЛІЗЄЦ»

Верховна Рада нарешті знову стала схожа на справжній мурашник. Засмаглі після гарно проведених відпусток депутати готові працювати не покладаючи рук. Щоправда, і оголошеній перерві до 12 вересня, котра офіційно називається «роботою в комітетах», теж радіють – більше часу на акліматизацію до важких трудових буднів ще нікому не завадило. Між тим, коаліційні гойдалки продовжують колихатися в залежності від найменшого подиху вітру. Основний «вітряк» - «Наша Україна».

«Вступить–Не вступить? Ось питання…», - іронізують депутати в кулуарах парламенту. З іншого боку, цілком відверто зазначають – від рішення нашоукраїнців нічого кардинально не зміниться.

Сама ж «партія Президента», здається, до цих пір не може справитись із власною кризою. Хоча її наявність, Микола МАРТИНЕНКО, наприклад, відкидає. «Давайте не будемо вести мову про розкол», - говорить він, все ж таки відзначаючи різновекторність поглядів усередині фракції. «Шанси входження до коаліції залежать від політичного досвіду, вміння всіх сторін», - переконує Мартиненко, особливо наголошуючи на необхідності обопільних компромісів.

Водночас немало депутатів з «НУ» й надалі, як співає у своїй пісні гурт «Сплін», «гнуть свою лінію» - Микола КАТЕРИНЧУК негативного ставлення до коаліції з регіоналами, зрозуміло, не змінив, Михайло ПОЖИВАНОВ, узагалі, чекає поки «наступить повний стабілізєц»…

«Випробування мідними трубами для партії стали страшнішими, ніж випробування війною. «Наша Україна» повинна відповісти на питання – хто ми? Куди йдемо?», - з усією відвертістю говорить Євген ЧЕРВОНЕНКО. Він усіляко наголошує на необхідності підтримувати Президента.

Член «Нашої України» Микола ОНІЩУК, який знаходиться серед прибічників вступу «НУ» до коаліції, впевнений, що не більше п’ятнадцяти депутатів не підтримають такий крок. Хоча чесно зізнається – під час засідання фракції немало людей висловлювалось проти. Зараз же йдуть переговори та вносяться певні корективи. «Вони передбачають відповідність коаліційної угоди Універсалу Національної Єдності та належному представництві представників фракції в органах влади», - говорить Оніщук. Простими словами – знову кадрові питання.

Представники парламентсько-урядової трійки до апетиту «Нашої України ставляться спокійно. «Її невходження до коаліції не позначиться на ефективності роботи антикризових сил, хоча присутність «НУ» там була б бажаною», - зізнається соціаліст Євген ФІЛІНДАШ.

Регіонали ж, взагалі, коментують заяви про можливе відкликання нашоукраїнцями своїх міністрів із посмішкою на вустах.

«Сам процес вже давно завершився і без них… Я переконана – насильно милий не будеш, а всі ці розмові про відставки – провокаційні моменти, котрі могли би показати чи тримає Партія Регіонів своє слово», - зазначає Людмила КИРИЧЕНКО. Її, зокрема, абсолютно не лякає, що міністри-нашоукраїнці можуть скласти портфелі. «Це говорить тільки про те, що вони невпевнено почувають себе в уряді, як професіонали», - підсумовує вона.

БЮТівці теж не пропускають жодної можливості посміятися над «Нашої Україною», хоча думають, що остання таки приєднається до коаліції, а всі заяви та погрози – гра на публіку.

«Моя особиста думка – це така мова, на рівні вуличного шантажу – а раптом пройде. Не більше», - зазначає Сергій ПОЛІЩУК. «Мені важко говорити про «Нашу Україну», - продовжує депутат – оскільки вона, здається, постійно знаходиться в переговорному процесі. Вже формують, на моїй пам’яті, третій раз коаліцію і постійно через нашоукраїнців виникають якісь питання… Процес нескінченний і тільки вони можуть сказати коли він скінчиться».
Источник: Олександр Курінський для «Цензор.НЕТ»
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх