EN|RU|UK
 Политика Украины
  24659  224

 Украина подписала "формулу Штайнмайера", - брифинг Зеленского (полный текст)

Представители Украины подписали на заседании Трехсторонней контактной группы в Минске документ, предусматривающий имплементацию так называемой "формулы Штайнмайера".

Об этом заявил на брифинге президент Украины Владимир Зеленский, информирует Цензор.НЕТ.

Подаем текст выступления главы государства полностью, на языке оригинала.

"Доброго дня, шановні журналісти. Дякую, що ви тут знаходитеся.

Сьогодні відбулося засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську. Обговорювалося питання щодо наступного етапу звільнення наших полонених. Чекаємо всі цього. Для нас, ви знаєте, що повернення українських громадян є пріоритетом, і для мене особисто, я думаю, що і для кожного українця.

Особливу увагу хочу приділити вашому колезі – кореспонденту Станіславу Асєєву, якому вчора виповнилося 30 років, який більше 2 років знаходиться у в'язниці в "ДНР". Ми докладаємо максимальних зусиль для його повернення та повернення всіх наших громадян, усіх громадян України.

Друге. Було досягнуто домовленості про початок розведення військ – теж всіх вітаю з початком. Дуже віримо в це. Розведення військ у Петрівському та Золотому. Хочу заспокоїти, до речі, місцеве населення. Я особисто гарантую, що ви будете захищені, і відведення військових ніяк не вплине на вашу безпеку. Прикладом цього є, ви знаєте прекрасно ситуацію у Станиці Луганській, де відбулось успішне розведення військ, зараз відновлюється пішохідний міст. І ви знаєте, що ми плануємо до кінця листопада вже побудувати такий фундаментальний міст.

Третє. Сьогодні було усунуто останні перепони на шляху до проведення саміту нормандської четвірки. Я думаю, що найближчим часом ми будемо знати вже дати. Я хочу, доречі, поговорити про найбільшу страшилку останніх тижнів під назвою "формула Штайнмаєра". Що означає ця формула? Це одне, в принципі, два речення – ось і все. Що це таке? Тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий також у суспільстві як Закон "Про особливий статус Донбасу", починає діяти на постійній основі за умови... Будь-ласка, зараз дуже важливо. За умови, коли там відбудуться вибори (місцеві вибори), проведені згідно Конституції України та законодавства України, а також після публікації звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Це означає, шановні журналісти, наші глядачі, що ніяких виборів під дулами кулеметів не буде і не може бути. І ще дуже важливий момент: Закон "Про особливий статус Донбасу" діє – ви знаєте, що він є, – і він діє до 31 грудня 2019 року. Буде новий закон. Який? Розроблятиме парламент у тісній співпраці та публічному обговоренні з суспільством. І в цьому новому законі не буде перейдено жодної червоної лінії. Саме тому немає і не буде ніколи ніякої капітуляції, ніякої.

Дуже вам вдячний".

Источник: https://censor.net.ua/r3151504
 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
Страница 3 из 3
<<<1 2 3
Страница 3 из 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вверх