EN|RU|UK
 За рубежом
  15077  115
Материалы по теме:

 Стенограма телефонної розмови президентів США Дональда Трампа та України Володимира Зеленського

У середу, 25 вересня Білий дім опублікував текст стенограми телефонної розмови Трампа і Зеленського, що відбулася 25 липня.

Наводимо переклад стенограми розмови, опублікованої на сайті Білого дому.

Трамп: Вітаю з великою перемогою. Ми всі спостерігали в США і ви зробили грандіозну роботу. Те, як ви вийшли нізвідки, ви, кому не давали багато шансів, і врешті легко перемогли. Це фантастичне досягнення. Вітаю!

Зеленський: Ви абсолютно маєте рацію, пане Президенте. Ми досягли великої перемоги і ми тяжко для цього працювали. Ми багато працювали, але я хотів би зізнатися вам, що я мав нагоду повчитися у Вас. Ми використали кілька ваших прийомів та технологій і зуміли скористатись ними як взірцем для наших виборів, і так, це правда, ці вибори були унікальними. Ми були в унікальній ситуації, і ми зуміли досягти унікального успіху. Я можу сказати Вам таке: вперше Ви зателефонували мені привітати мене коли я виграв президентські вибори, а вдруге Ви телефонуєте мені зараз, коли моя партія перемогла на парламентських виборах. Гадаю, що треба частіше брати участь у виборах, аби Ви частіше дзвонили мені і ми могли частіше розмовляти телефоном.

Трамп: (сміється) це гарна ідея. Я думаю що Ваша країна дуже втішена цим.

Зеленський: Ну, правду кажучи, ми намагаємося важко працювати, адже ми хотіли "висушити болото" (цей мем використав Трамп у своїй виборчій кампанії – прим. Radio Lemberg) тут в нашій країні. Ми привели до влади багато-багато нових людей. Не старих політиків, не типових політиків, бо ми хочемо мати новий формат і новий тип уряду. Ви є великим вчителем для нас у цьому.

Трамп: Дуже приємно це чути від Вас. Я скажу, що ми багато робимо для України. На це йде багато зусиль і багато часу. Набагато більше ніж роблять європейські країни, а вони мали б допомагати вам більше ніж вони допомагають. Німеччина практично нічого не робить для вас. Все, що вони роблять – це розмови, а я думаю, що вам дійсно треба їх про це спитати. Коли я розмовляв з Ангелою Меркель, вона говорила про Україну, але вона нічого не робить. Так само вчиняють багато європейських країн, тож я гадаю, що вам треба на це звернути увагу, бо США є дуже дуже добрими до України. Я б не сказав що це взаємно, бо є речі, які не є добрими, але США є дуже дуже добрими до України.

Зеленський: Так, Ви абсолютно маєте рацію. Не лише на 100%, а на всі 1000%, і я вам можу сказати таке: я розмовляв з Ангелою Меркель і я зустрічався з нею. Я також зустрічався та розмовляв з Макроном, і я сказав їм, що вони недостатньо роблять у питаннях санкцій. Вони не посилюють санкції. Вони не працюють так, як би мали для України. Адже навіть чисто логічно, Евросоюз мав би бути нашим найбільшим партнером, та насправді США є набагато більшим партнером України і я вам дуже вдячний за те, скільки США роблять для України. Набагато більше ніж Евросоюз, особливо коли йдеться про санкції проти Московії. Я також хотів би подякувати Вам за Вашу велику підтримку в галузі оборони. Ми є готовими співпрацювати на наступних етапах, особливо ми є майже готовими купити більше джавелінів в США з метою оборони.

Трамп: Я хотів би попросити Вас про послугу, бо наша країна багато до чого приклалася, і Україна про це багато знає. Я хотів би щоб Ви з’ясували, що сталося з тією всією ситуацією в Україні, як кажуть, з Мегабомбою... Я маю на увазі у вас там є один багатій... Також сервер, кажуть він є в Україні. Є багато чого, що мало продовження, вся ситуація. Я гадаю, що Ви оточуєте себе деким з тих самих людей. Я хотів би аби генеральний прокурор США подзвонив Вам або Вашим людям, і я хотів би аби Ви з’ясували геть все. Як Ви вчора бачили, вся та нісенітниця завершилася дуже кволим звітом у виконанні людини на ім’я Роберт Мюллер, некомпетентним звітом, кажуть, що багато чого почалося з України. Все, що у Ваших силах, дуже важливо, все, що Ви можете зробити.

Зеленський: Так, все це важливо для мене, все що Ви раніше згадали. Для мене, як президента, це дуже важливо, і ми є відкритими для подальшої співпраці. Ми є готовими відкрити нову сторінку співпраці між США й Україною. З цією метою я щойно відкликав нашого посла зі США, і його замінить дуже компетентний і дуже досвідчений посол, який ретельно працюватиме, аби впевнитись, що наші країни стануть ще ближчими. Я би хотів і я надіюсь, щоби Ви вірили та довіряли йому, і налагодили з ним особисті стосунки, аби ми могли ще більше співпрацювати. Також особисто скажу Вам, що один з моїх помічників (йдеться про Андрія Єрмака – прим. Radio Lemberg) зовсім недавно розмовляв з паном Джуліані, і ми дуже сподіваємося, що пан Джуліані зможе відвідувати Україну, і ми знову зустрінемося, щойно він сюди приїде. Хочу знову Вас запевнити, що довкола нас – лише Ваші друзі. Я перевірю, чи я оточую себе найкращими та найдосвідченішими людьми. Також хочу сказати Вам, що ми є друзями. Ми є великими друзями, і ви, пане Президенте, маєте друзів у нашій країні, тож ми можемо продовжувати наше стратегічне партнерство. Я також планую оточити себе великими людьми, і на додаток до того розслідування, я як президент України гарантую, що всі розслідування пройдуть відкрито й щиро. Можу запевнити Вас у цьому.

Трамп: Гаразд, бо я чув, що у вас був прокурор, яким був дуже хорошим, але його звільнили, і це було справді нечесно. Багато хто каже про це, про те, як саме звільнили вашого хорошого прокурора, і що ви взяли дуже поганих людей. Пан Джуліані є дуже поважною людиною. Він був мером міста Нью Йорк, великим мером, і я хотів би аби він подзвонив Вам. Я попрошу його подзвонити Вам разом з генеральним прокурором США. Руді дуже добре знає, що трапилося, і він дуже здібний хлопець. Якби Ви могли поговорити з ним, то це було би чудово. Колишня посол США, та жінка, була поганою особою, і люди, з якими вона мала справу в Україні, теж були поганими, я просто хочу Вам про це сказати. З іншого боку, є багато розмов про сина Байдена, що це Байден зупинив розслідування, і багато людей хотіли би все це з’ясувати, тож все, що Ви можете зробити разом з генеральним прокурором США було би чудово. Байден вихвалявся, що він зупинив те розслідування, тож якщо ви можете з’ясувати... Це все якось жахливо звучить для мене.

Зеленський: Хотів сказати Вам про прокурора. Насамперед я розумію і я розумію про що йдеться. Внаслідок того, що ми вибороли абсолютну більшість в нашому парламенті, наступний наш генеральний прокурор буде на 100% моєю людиною, моїм кандидатом, якого затвердить парламент і який почне роботу на посаді у вересні. Він чи вона з’ясують ситуацію, особливо довкола тієї фірми, про яку йдеться у цьому питанні. Завданням розслідування у цій справі є насправді відновлення справедливости, тож ми подбаємо про це, і попрацюємо над цим розслідуванням. Окрім того, я би ґречно попросив Вас, чи можете Ви надати нам будь яку додаткову інформацію, це би дуже допомогло у розслідуванні, аби ми вчинили справедливо в нашій країні стосовно посла США в Україні, наскільки я пригадую її прізвище було Йованович. Це дуже добре, що Ви були першим, хто сказав мені, що вона була поганим послом, бо я згоден з Вами на всі 100%. Її ставлення до мене було зовсім недобрим, адже вона захоплювалася попереднім президентом, і вона була на його боці. Вона би не сприйняла мене як нового президента належним чином.

Трамп: Ну, її ще чекають певні процедури. Я скажу панові Джуліані подзвонити Вам, також подзвоню генеральному прокуророві Барру, і ми все ретельно з’ясуємо. Я впевнений, що Ви теж все з’ясуєте. Я чув, що з тим прокурором вчинили дуже несправедливо, і що він був дуже чесним прокурором, тож бажаю Вам удачі у всьому. Як я бачу, ваша економіка зростатиме й зростатиме. Ви маєте багато активів. Це велика країна, я маю багато українських друзів, це неймовірні люди.

Зеленський: Я хотів би сказати, що я теж маю кілька друзів, які мешкають у США. Насправді, коли я востаннє був у США, я зупинився у Нью Йорку біля Центрального Парку, і я зупинився в Trump Tower. Я говоритиму з ними, і сподіваюся, що побачу їх у майбутньому. Я також хотів подякувати Вам за Ваше запрошення відвідати США, особливо Вашингтон. Водночас, я також хочу запевнити Вас, що ми дуже серйозно займемося тією справою і ми попрацюємо над розслідуванням. Щодо економіки, то в наших країн є великий потенціал, і одним з найважливіших для України питань є енергетична незалежність. Я гадаю, що ми можемо досягти успіху в цьому, і вдало співпрацювати зі США в енергетичній незалежности. Ми вже працюємо над співпрацею. Ми купуємо американську нафту, але я дуже надіюсь на наступну зустріч. В нас буде більше часу і більше нагод обговорити ці можливості, і познайомитися ближче один з одним. Хотів би дуже Вам подякувати за Вашу підтримку.

Трамп: Добре. Дуже Вам дякую і ціную все. Я скажу Руді та генеральному прокуророві Барру подзвонити. Дякую. Коли Ви захочете приїхати до Білого Дому, просто подзвоніть. Назвіть нам дату і ми це пропрацюємо. До зустрічі.

Зеленський: Дуже Вам дякую. Я був би дуже радим приїхати і зустрітися з Вами особисто і краще познайомитися. Чекаю на зустріч з Вами і також хотів би запросити Вас відвідати Україну, приїхати до Києва, до чудового міста. У нас чудова країна, яка Вас ласкаво запрошує. Водночас, я думаю, що 1 вересня ми будемо в Польщі і зможемо там зустрітися. Попри все, думка про Ваш візит до України є дуже доброю. Ми можемо або взяти мій літак і полетіти до України, або можемо взяти Ваш літак, який напевно є набагато кращим ніж мій.

Трамп: Гаразд, ми пропрацюємо це. Чекаю на Вас у Вашингтоні і можливо у Польщі, бо я думаю що ми маємо бути там у той час.

Зеленський: дуже дякую, пане президенте.

Трамп: Вітаю з фантастично проробленою роботою. Весь світ спостерігає. Не впевнений що розчаровано, скоріш вітає.

Зеленський: Дякую, пане президенте, до побачення.

Переклад українською – Radio Lemberg.

Источник: https://censor.net.ua/r3150452
 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
Страница 2 из 2
<<<1 2
Страница 2 из 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вверх