EN|RU|UK
  446  9

 ПОСТІЙНА ПЛЯМА ЮРІЯ ЛУЦЕНКА

Олександр Курінський

Коли в ефірі загальнонаціонального телеканалу міністр внутрішніх справ Юрій ЛУЦЕНКО розповів про «мафіозний сицилізм» соратників Олександра МОРОЗА, багато хто зрозумів це як ще один крок на користь особистого політичного проекту Юрія Віталійовича. Після того, як Віктор ЯНУКОВИЧ представив учора нового-старого керівника МВС, на світлому образі головного міліціонера держави з’явилась серйозна пляма.

Пам’ятаєте чудовий радянський мультфільм про замок, у якому ніяк не могли вивести криваву пляму з підлоги? Кожен день мили-мили, а вона на ранок знову лишалась на місці… Згодом виявилось, що місцевий привид постійно займався «малюванням». Так би мовити, щоб боялися і не забували…

Нічого не нагадує? Тепер, схоже, у ролі привида виступатиме Віктор Федорович, у ролі підлоги – Юрій Віталійович. Щоб суспільство не забувало…

Символічно це ще й тому, що останній своєю згодою дозволив фактично витерти об себе ноги. Таку думку в особистих розмовах висловлюють, принаймні, декотрі регіонали. Так, так – саме з тієї частини, котра під час оголошення кандидатури Луценка в парламенті, його освистувала.

Звичайно, говорять вони, прем’єр не буде спеціально шукати причини, аби «мокнути» Луценка, але от його оточення може й не втриматись… Наприклад, той же Колесніков, який навіть через Луценка не голосував за склад Кабміну.

Адже, по великому рахунку, поява Юрія Луценка у списку міністрів не могла наснитися «регіоналам» у страшному сні. Це дав зрозуміти і Євген КУШНАРЬОВ: «Поява цієї конкретно фігури у складі уряду була абсолютною несподіванкою для нашої фракції. Це домовленості особисто Віктора Януковича і Президента. Ми перебували фактично за півкроку від того, аби відхилити в сесійному залі саме цю кандидатуру».

Єдине, проти чого не змогли піти «регіонали» - авторитет Януковича, котрий уже дав слово Ющенку. Тому й голосували стиснувши зуби. Воно й зрозуміло – чого не зробиш заради прем’єрства…

Скептики відносять цю ж фразу і до самого Луценка. Мовляв, попри показушну безсрібляність, занадто він звик до міністерського крісла. Та й необхідно було показати підтримку Президентові, щоб той і надалі зміг розраховувати на нього.

Правда, рішення Юрію Віталійовичу далося дійсно важко. Бо він чудово розуміє весь ризик такої «самопожертви» - в його прихильників був справжній шок після оголошення складу уряду. А як же заяви на всю країну? А як же розгортання нових політичних проектів на зразок «Антикримінального вибору», котрий очолює брат міністра? До речі, Сергій Луценко демонстративно спалив свій партквиток і розповів, як після доленосної Політради СПУ, керівникові МВС дзвонив міністр освіти на науки Станіслав Ніколаєнко і обіцяв, що вони з Морозом зроблять все можливе, аби залишити за Луценком посаду. Той послав Ніколаєнка «на фіг» і, по версії Сергія, заявив, що «ніколи в моїй біографії не буде рядка, що я був міністром в уряді Януковича» . Тепер – Сергій Луценко відречеться від брата?

«Я готовий продовжити політику президента, Кабінету міністрів, Верховної Ради», - ніби виправдовується Юрій Віталійович, але всі добре розуміють – стати незалежним йому буде важко. Зрозуміло, що саме заради цього його вмовив Ющенко та «регіонали» теж не вчора народилися. І зроблять усе, аби тримати міністра під якомога більшим контролем. Не дарма ж у Луценка непогані стосунки з Клюєвим…

Загалом же Юрій Віталійович дав чудову нагоду своїм недругам позловтішатися. Щоправда, вони поки що не поспішають цього робити.

Так, Нестор ШУФРИЧ поки що прагне утриматись від коментарів з даного питання. «Беручи до уваги, що я дуже довго очікував перемоги нашої команди і, розуміючи, як важко вона нам далася, коректно було б втриматись від коментарів з приводу окремих призначень у складі Кабміну Януковича», - зазначив він кореспонденту «Цензор.НЕТ».

«Я думаю, що правильно буде почекати традиційні сто днів, котрі у всьому світі прийнято відводити для дачі оцінок діям уряду. Сьогодні ж це були б емоції. В той час, як оцінювати ми повинні за результатами діяльності Кабміну», - підкреслив Шуфрич.

Не надто багатослівні і соціалісти. «Луценко зробив свій вибір. Причому вже давно – ще тоді, коли відмовився іти на вибори за списком Соцпартії. Тому, як соціаліст, я його дії коментувати не хочу», - говорить депутат від фракції СПУ Євген ФІЛІНДАШ. Водночас він не розуміє логіки Юрія Віталійовича: «Його згода працювати в Кабміні сприйнялась би значно спокійніше, якби до цього не було досить різких заяв міністра. В тому числі, зі звинуваченнями колишніх однопартійців».

Цікаво, що за інформацією з різних джерел - керівництво Соцпартії, і головне - Олександр Мороз, поставились до вибору свого колишнього соратника спокійно. А на одній з нарад лідер СПУ дав зрозуміти що не тримає зла на Луценка. Блудний син напише заяву на вступ?

Источник: https://censor.net.ua/r3114
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх