EN|RU|UK
  5877  1

 КАДРИ ВИРІШУЮТЬ ВСЕ? – Депутати про розв’язання політичної кризи

Олександр Курінський для «Цензор. НЕТ»

Що змусило Віктора Андрійовича в останній момент прийняти саме таке рішення, мабуть, знає тільки він сам. Але аргументи в нього, без перебільшення, були досить суттєві. Соратники говорять, що Ющенко думав про об’єднання держави, супротивники – про працевлаштування для «любих друзів». Хоча, можливо, дві цілі просто збіглись…

Як говорить один з депутатів, досить близьких до переговорного процесу, «все сталося за визначеною схемою… так, як мало б бути». «Насправді, із самого початку йшла звичайна гра нервів, котра цієї ночі, нарешті, завершилися», - зазначає він і дає зрозуміти, що нервова система виявилася слабкішою саме у Президента. Тож, більшість парламентарів можуть бути по справжньому задоволені.

«Так, в мене є відчуття задоволення від виконаної роботи. Політики об’єднались заради України, заради вирішення економічних проблем. Це досить хороший сигнал для Європи, для наших виборців. Приємно, що не дивлячись на амбіції, ми таки знайшли компроміс», - переконує соціаліст Микола РУДЬКОВСЬКИЙ.

Заступник голови фракції СПУ Сергій МАТВІЄНКОВ розділяє радість свого колеги: «Які аргументи подіяли на Ющенка?.. Просто переміг здоровий глузд і банальна логіка мислення. Ну що б дали перевибори? Тільки б посилили протистояння і ще більше розмежували Україну». На його думку зараз слід звертати увагу саме на економічні проблеми.

«Президент зробив дуже мудро – пройде півроку, рік і всі критики нарешті зрозуміють, що він насправді зробив для країни і як зумів піднятися над ситуацією», - вважає Матвієнков.

Подібні слова використовують і представники Партії Регіонів. Хоча в неофіційних коментарях зізнаються – можливо, остаточно вплинули на Ющенка певні «кадрові аргументи». Значною мірою це дає зрозуміти і Тарас ЧОРНОВІЛ, котрий підкреслює, що «кадрові поступки, в основному, робились за рахунок Партії Регіонів». Тож, фрази «кадри вирішують все» набула в Україні дещо іншого звучання і сенсу…

Щоправда, знайдений компроміс зовсім не означає, що нас очікує спокійне життя. Адже цілком ймовірно, що Верховна Рада може переформатуватися дещо несподіваним чином – за рахунок розколу в «Нашій Україні».

В тому, що такий розкол справа цілком реальна дають чітко зрозуміти самі депутати-нашоукраїнці. Найпершою з цього приводу висловилась Руслана ЛИЖИЧКО, яка заявила, що не зможе підтримати кандидатуру Януковича на посаду прем’єра. «Мені шкода, що бонуси отримають люди, котрі мало зробили для України і, на жаль, отримає багато критики Віктор Ющенко».

В подавленому настрої курсували кулуарами й інші представники з «НУ». Микола КАТЕРИНЧУК спочатку категорично відмовлявся від будь-яких коментарів і лише згодом повідомив, що сподівається на те, що більша частина фракції не проголосує за Януковича. Сам же він виступатиме за створення між «фракційного депутатського об’єднання, що дозволить вести системну опозиційну роботу». Як стало відомо його думку підтримують Руслан Князевич, Юрій Горобець та Ольга Герасим’юк.

Нашоукраїнець Микола ОНІЩУК в коментарях обережний, але і він погоджується: «Боюся, що достатньо багато депутатів не проголосує за Януковича».

Певне занепокоєння ситуацією почали вже висловлювати й комуністи, котрі бояться, що «Наша Україна» просто виштовхне їх з коаліції. Так Петро СИМОНЕНКО уже заявив, що «зараз іде спроба нівелювати всі попередні напрацювання антикризової коаліції і це матиме для Україні згубні наслідки». Що ж до аргументації Віктор Андрійовича, то лідер комуністів іронізує: «У нас Президент не прогнозований. Я не виключаю, що в нього буде сім п’ятниць на тиждень».

В свою чергу соратники КПУ по коаліції дають зрозуміти, що не збираються викидати комуністів за борт. Але як буде врешті решт поки що спрогнозувати важко.

Більш-менш визначена доля, здається, в Блоку Юлії Тимошенко – жорстка опозиція до всіх і вся. Депутати з БЮТ, до речі, планують повернутися до зали засідань лише на наступну сесію. Про це говорить Володимир ЯВОРІВСЬКИЙ. «Останні події – одна з найбільших помилок Ющенка. Він фактично сам наполовину відправив себе у відставку цим поданням. Я не виключаю, що однієї ночі Віктора Андрійовича розбудять на дачі та пояснять, що він хворий і не може керувати державою. А Президент в це повірить…»

Що ж до аргументації Ющенка перед прийняттям доленосного рішення Яворівський ледь не знущається: «Не знаю… Можливо, бджола пізно ввечері у вікно залетіла». Здається, ця гіпотеза теж має право на життя…

Источник: https://censor.net.ua/r3107
Источник: Олександр Курінський
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх