EN|RU|UK
  397  15

 «ПРЕЗИДЕНТ – НЕ ХВІСТ СОБАЧИЙ» або НІЧНІ ЗАПИСКИ З ПАРЛАМЕНТУ

Олександр Курінський

В Верховній Раді був шоковий день, що плавно переріс в шокову ніч. Виходячи опівночі з залу засідань, депутати перебували в дещо здивованому стані, оскільки «героїчно» готувалися до найгіршого. Як сказав «регіонал» Олександр ПЕКЛУШЕНКО, «краще жахливий кінець, ніж жах без кінця». Як бачимо, не судилося – ще трохи доведеться потерпіти. Бодай, до ранку. Та зараз уже не так «страшно».

 Насправді ж, нічого екстраординарного не сталося – Віктор Ющенко повів себе так як завжди. Тобто, ніяк. Але більшість парламентарів із цього задоволені, адже розвиток подій тепер починає хоч якось окреслюватись.  І Віктор Янукович майже сів у прем’єрське крісло.

 

Принаймні, про це говорить керівник парламентської фракції СПУ Василь ЦУШКО. Він наголошує – все остаточно вирішиться в один, або два дні. Зрозуміло, «в позитивному плані» і розцінює шанси на це, як 70 на 30: «Я сказав Ющенку, що йому доведеться розпускати парламент до тих пір, поки Юлія Володимирівна не стане прем’єр-міністром!». Аргументи подіяли?

 

Його колега по фракції Василь ВОЛГА, натомість, дещо здивований подіями, але на іронічні запитання про Ющенка відповідає: «Це не смішно. Смішно те, що нас в залі і всю країну перед телевізором змусили просидіти до 12 години ночі! Тепер ми в правовому колапсі, вийшли з конституційного поля і що буде далі я поки не знаю».

 

Євген КУШНАРЬОВ, схоже, щось таки знає, а тому широко посміхається: «Все нормально, потерпимо до ранку». На його думку нічого страшного не сталося – гарні новини для «Регіонів» все одно будуть.

 

Про аргументи, які, ймовірно, подіяли на Віктора Андрійовича, депутати мовчать. По виразу їх облич зрозуміло – більшості з них сказати нині нічого.  Правда, свої думки вони доводили журналістів на протязі всього цього довгого дня.

 

Один з аргументів озвучив той же ЦУШКО: «СПУ, КПУ, Партія Регіонів могли б піти на вибори, як опозиція. БЮТ – так само.  Хто залишається? «Наша Україна» і Президент, що уособлюють владу і яких «бити» будуть всі. Вигідно це їм? Ні».

 

В «НУ» це чудово розуміють, тому всю вину за політичну кризу уперто намагались покласти на «коаліціантів». Так, досить символічну розмову між Романом ЗВАРИЧЕМ та Анатолієм КІНАХОМ можна було почути відразу по закінченні засідання денного фракції.  

 

Йдучи довгими підземними парламентськими коридорами Зварич ділиться емоціями: «Я йому подзвонив, кажу: «Що ви робите?!». Є ж домовленості.. Президент… Це ж не хвіст собачий!». Анатолій Кирилович у відповідь лише піддакував.

 

Причина такої емоційності «нашоукраїнців» з’ясувалася пізніше. Як розповіла Лілія ГРИГОРОВИЧ, на фракції обговорювали незрозумілу поведінку «регіоналів», котрі не виконали досягнутих компромісних домовленостей.  «А потім взагалі не прийшли на зустріч», - аргументувала вона своє обурення.

 

Підтримав її і Анатолій МАТВІЄНКО, котрий, як ледь не всі члени фракції «НУ», натякав про вплив ззовні на позицію «Регіонів». Коротше кажучи, привид північносусідського ВВП теж літав сьогодні кулуарами.

 

Зі своєї сторони Євген КУШНАРЬОВ спростував усі закиди протилежного табору: «О першій годині ночі закінчили консультації, домовились продовжити зранку. Потім у нас почалися інші процеси в партії. Ми їх попередили, розмовляли з Безсмертним, Кінахом, Васюником…»

 

Та, мабуть, чи не найбільш емоційнішим став момент перегляду депутатами фрагменту денного виступу президента, що його розіслала прес-служба глави держави.

 

…Олена ЛУКАШ зосереджено вдивляється в монітор, Віктор ЯНУКОВИЧ-молодший щось розглядає в своєму мобільному телефоні.

 

«Ну, розродись! Розродись!», - емоційно вигукує одна поважна депутат з КПУ, очевидно маючи на увазі слова про розпуск. Ющенко цей посил ігнорує…

 

Пожвавлюється Святослав ПІСКУН: «Слухайте, так нещодавно Усаму Бен-Ладена показували». Вже інша колега з Компартії парує: «Усама хоч особистість! А це – … (далі йде згадування однієї рогатої свійської тварини чоловічої статі) ». Останнє слово для більшої переконливості вона повторює ще два рази, депутати кивають головами і виходять в кулуари. Все що їм залишалося – чекати рішення Віктора Андрійовича.

 

Чекали, аж надто довго і тому втомилися. Зрештою, така поведінка цілком у стилі Ющенка. Депутати до такого звикли, але все одно свого роздратування не приховують. Так, впливовий «регіонал» Андрій КЛЮЄВ зізнався, що дуже втомився від нічних переговорів –спати хочеться: «Є велике бажання – декілька діб нормально поспати. Переговори ж закінчувалися о другій годині ночі, а в мене є звичка о пів-на п’яту прокидатися». Тож цілком імовірно, що найближчими днями він таки виспиться.

 

 

Олександр Курінський для «Цензор.НЕТ»

 

Источник: https://censor.net.ua/r3104
Источник: Цензор.Нет
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх