EN|RU|UK
  344  3

 „УНІВЕРСАЛьна пісня” для Ющенка

Юлія Калиновська

„Універсал можуть підписати вже сьогодні!!!” Подібна інформація з’являється у ЗМІ щодня вже більше тижня. Робочі групи розглядають питання Універсалу з усіх боків, і „універсальна пісня” триває далі. А що ж чекає на Президента Віктора Ющенка, якщо приспіви та нові куплети цієї пісні закінчаться підписанням?

На думку представника Партії Регіонів (далі ПР) Сергія Ківалова „УНІВЕРСАЛьні куплети”, якщо їх успішно доспівають до кінця, принесуть Президенту спокій. Бо всі вже втомилися. „Я думаю, що він зосередиться на координації діяльності всіх органів влади,” – зазначив Ківалов. Окрім того підписання універсалу у ПР тісно пов’язане із майже гаслом „Янукович – Прем’єр!” Кажуть, мовляв підпишемо угоду, з’явиться подання Президента про висунення кандидатури Віктора Януковича на посаду прем’єр-міністра, укомплектуємо Кабмін і відпочивати підемо на два тижні, які гіпотетично залишаться після усіх цих підписів-призначень. А потім візьмуться готуватись до опалювального сезону, згадуючи приказку „Готуй сани влітку, а воза – взимку”.

Разом з тим Ківалов має оптимістичні прогнози, що до становища Президента, як політичного діяча. Оптимізм, звісно, пов’язаний із підписанням ультиматуму і все тим же прем’єром. На думку представника ПР, мають зникнути гострі кути і з’явитись точки дотику спільних інтересів, об які політичні сили набили чимало ґуль. Вдало доспівана до кінця «УНІВЕРСАЛьна пісня», за словами Ківалова об’єднає націю, і більша частина країни буде цим задоволена. «Я у цьому впевнений і це – нормально, тому що у тексті Універсалу один із пунктів стосується опозиції. І саме їй будуть надані всі відповідні форми і методи роботи в опозиції» - сказав Сергій Ківалов. Ймовірно, що мова йде про об’єднання прихильників Партії Регіонів.

На сам кінець Ківалов додав ексклюзивний «бантик»: «Якщо все те, що записано в Універсалі виконається – рейтинг Ющенка підніметься. Я вперше про це кажу».

Утім, сказати що ПР буде підтримувати Ющенка на майбутніх президентських виборах пан Ківалов не береться. Натякаючи на те, що все залежить від того, які історично складуться обставини.

Нашоукраїнець В’ячеслав Коваль, на питання „Що чекає на Віктора Ющенка після підписання Універсалу?”, відповідає схожими на ленінське „Учиться, учиться и еще раз учиться!” – „Президент буде працювати, працювати і ще раз працювати!” Не підпишуть – все одно працюватиме. Адже президент – він же гарант Конституції, тому за будь якої „політичної погоди” буде здійснювати свої повноваження. Тож і становище Ющенка. як політичного діяча залишиться незмінним.

Коваль каже, що про президентські вибори 2009 року говорити ще рано, тим паче про те, хто і кого підтримувати буде. Пан Коваль, так само як і Сергій Ківалов згадав про «точки дотику спільних інтересів». «Якщо політичні сили знайдуть таку можливість – це одне. Якщо ні – події можуть розвиватися інакше. Ми зараз знаходимось на переломі», - зазначив нашоукраїнець. (Чомусь поняття «точки дотику спільних інтересів» детально ніхто не розшифровує, тому ймовірно про це явище скоро з’являть легенди.)

„Ющенка, у разі підписання Універсалу, чекає Широка коаліція. І всі наслідки, які з цього випливають,” – говорить БЮТівець Андрій Шкіль. Утім, завершення „УНІВЕРСАЛьних пісень” може народити нові куплети, але вже ширококоаліційні. Окрім того, зі слів Шкіля зрозуміло, що після підписання Універсалу, Президенту буде важко: «Він втратить широту маневру і поле для переміщення. Тобто у нього буде дуже вузькі рамки, в яких йому доведеться діяти.»

За словами БЮТівця питання підписання Універсалу і підтримки на президентських виборах ніяк між собою не пов’язані. «Універсал – це чіткий документ про наміри. Ми його підтримуємо. Але про наміри чого? Якщо це документ про створення коаліції – ми його не підтримуємо. Якщо документ про наміри неповернення назад зовнішньої політики – це дуже непогано». Андрій Шкіль говорить, що наслідки підписання Універсалу з’являться не лише у політичних колах, а й серед народу (інакше кажучи потенційних виборців): «Ми чудово розуміємо, що універсал є дуже добрим обгортковим папером. Він обгортає Широку коаліцію і вона стає на розсуд не тільки парламенту, але й суспільства».

На думку соціаліста Івана Бокого «УНІВЕРСАЛьна пісня» зараз стала дуже популярною, але не варто їй приділяти стільки уваги, як це робить Ющенко. Бо в разі підписання, говорить Бокий, нічого глобального не станеться. «Це рядовий документ, який навряд чи посяде якесь важливе місце в історії України». (Подібні фрази час від часу зустрічаються у підручниках з історії України).

Бокий згадав і про підтримку на виборах, вірніше про виборців і їхнє ставлення до президента: «Я знаю, що зараз рівень підтримки у Ющенка 8%. Восьмивідсотковий президент - це нонсенс.»

З приводу тих самих питань кардинальні думки має лідер КПУ Петро Симоненко. «Настав час президенту Ющенку серйозно задуматися над півторарічною епопеєю його управління країною,» – зазначає головний комуніст. Мовляв, Універсал – це один із тих факторів, які мають підштовхнути до таких роздумів. «На одному з круглих столів, який ми проводили за зачиненими дверима, минулої неділі, президент заявив про те, що Україна не має політичної незалежності. Я тоді попросив обґрунтувати свою думку. Мовляв, Ви повинні розуміти, що якщо немає політичної відповідальності – терміново складайте свої повноваження, тому що ви не є гарантом,» – таку «співочу» партію тримає Симоненко, у певній мірі додаючи мінору «УНІВЕРСАЛьній пісні» та її результатів для Віктора Ющенка.

Петру Симоненку «фіолетово», яке буде становище Ющенка, як політичного діяча, після підписання Універсалу. Головний комуніст країни вважає, що це не варте роздумів, мовляв є важливіші питання, до позитивного вирішення яких він докладе руку. «Я сьогодні думаю як організувати у парламенті здорові сили, аби у нас сформувався професійний рівень і склад Кабміну, і щоб ми мали чітку програму виходу із системної кризи».

«Фіолетова» позиція у лідера червоних прапороносців і що до підтримки Ющенка на майбутніх президентських виборах. Від своєї позиції 2004 року скоріше за все комуністи не відмовляться. «Якщо він сидить у кріслі і чекає як йому досягти того, аби ті чи інші сили його підтримували – це утопія. Тоді потрібно іти і займатися іншими речами: картини малювати, щось колекціонувати, бджолами займатися.»

Не хотілось би повторюватись, але Універсал можуть підписати вже сьогодні, інакше кажучи – доспівати «УНІВЕРСАЛьну пісню» для усіх політичних сил, народу і Ющенка!!!

Источник: https://censor.net.ua/r3102
Источник: Юлія Калиновська
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх