EN|RU|UK
  315  1

 КУШНАРЬОВ УЖЕ «НА СТАРТІ», БЮТ – В БРАТСЬКІЙ МОГИЛІ: ДЕПУТАТИ ПРО МОЖЛИВІ ПЕРЕВИБОРИ

У Верховній Раді блукає привид розпуску і дострокових виборів. Принаймні самі депутати досить жваво обговорюють цю тему в кулуарах: хто з сумом, хто з веселощами. Та ще й обіцяють прохідний бар’єр до 7 % підняти. І їх зовсім не вводять в оману заяви про можливе підписання Універсалу у вівторок. Адже все може перегратися буквально за п’ять хвилин…

Наприклад, Євген Кушнарьов зізнається, що раз Ющенку так хочеться, він не проти потягатися в передвиборних перегонах. Мовляв, для «Регіонів» так буде значно простіше. «В мене вже прямо передстартовий настрій!», - зізнається він з посмішкою.

 

 

В тому, що ПР може піти на вибори єдиним блоком із комуністами та соціалістами не бачить абсолютно нічого поганого, але наполягає: «Не важливий формат, важлива більшість у парламенті». Зрештою, не погодитись із цією тезою важко.

 

 

Та й в принципі, «регіонами» чи не єдині, хто може дозволити собі такі розмови. Кому-кому, а їм боятися немає чого – своїх позицій вони вже точно не втратять, а за гарної акумуляції електоральних ресурсів можуть перебратися до столиці в значно більших масштабах.

 

 

Виграє від повторних виборів, зрозуміло, і БЮТ, але там є свої внутрішньо фракційні нюанси. І, до речі, зовсім не факт, що красиві слова Юлії Володимирівни під час засідання круглого столу про об’єднання демократичних сил в єдиний фронт, виллються в конкретні дії.

 

 

По перше, навіщо Тимошенко брати на себе весь негатив «Нашої України», йдучи на вибори блоком, коли можна в’їхати до Верховної Ради, мов принцеса на білому коні та ще й збільшити чисельність свити. Щоправда, сама «свита», насправді, не перебуває в особливому захваті від можливих перевиборів та переговорів, які за свідченнями декотрих парламентарів уже почались з «НУ». Бізнесменам – лишній клопіт, людям, котрі потрапили в список за «виняткові розумові здібності», взагалі страшно – другий раз ніхто не візьме.

 

 

«Єдиний список «Нашої України» та БЮТ стане нічим іншим, як братською могилою», - ділиться переживаннями депутат із Блоку Юлії Тимошенко і просить не називати його імені.

 

 

Значна частина «нашоукраїнців» теж не надто радіє від можливих перевиборів, оскільки не хоче бути на других ролях в тандемі БЮТ-НУ, а по іншому вижити складно. Адже в разі нових виборів прохідний бар’єр точно спробують змінити.  

 

 

Про таку необхідність, зокрема, говорить Тарас Чорновіл. Хоча він зазначає – поки немає згоди на принципове рішення про 7% межу, як, зрештою, ніхто й не обговорював з соціалістами та комуністами варіант єдиного списку.

 

 

«Наша Україна» одна вже не зможе подолати такий бар’єр, тому в Верховній Раді сформується біполярна система, де в коаліції ПР-СПУ-КПУ буде більшість», - переконаний він. Щоправда, сам депутат не вважає, що біпартизм стане добром для України.

 

 

А от член «Нашої України» Руслан Князевич хоча й говорить, що перспективи розпуску стали значно ближчі, все ж не вірить у зміну прохідного бар’єру: «Якщо буде розпущений парламент, він уже не матиме права приймати таке рішення. До того ж, треба, щоб Президент його підписав. Тобто, залишиться все як є, а яка буде конфігурація – технологічне питання. Зараз про це говорити важко». 

 

 

Тарас Чорновіл на це відповідає просто – повноваження депутатів залишаються дійсними допоки не оберуть нових парламентарів, а значить ніхто і ніщо не заважає прийняти нововведення. 

 

 

Натомість нинішні соратники Партії Регіонів не перебувають в захваті від перспективи єдиного списку, але прямо про це не говорять. І якщо Петру Миколайовичу, схоже, вже все одно з ким танцювати, то тезу соціалістів – дострокові вибори не потрібні країні, оскільки нічого кардинально не змінять – вкотре озвучив сьогодні на прес-конференції спікер Олександр Мороз. Воно й не дивно – Соцпартія зараз між двох вогнів: з одного боку загроза не потрапити в парламент, з іншого – загроза бути задавленими могутністю «Регіонів».

 

  

 

Водночас, «поки що член СПУ» Йосип Вінський виступає за дострокові вибори: «Я оцінюю реальність перевиборів як 50/50. Звичайно, в разі підняття межі до 7% ми матимемо двохполюсну модель. Вона не ідеальна, але з точки зору вирішення політичної проблеми, яка є сьогодні, можливий таки чорно-білий варіант. Все просто: або одні, або інші..». Справедливо?

 

 

Олександр Курінський для «Цензор.НЕТ»

 

 

Источник: Цензор.НЕТ
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх