EN|RU|UK
  254  1

 СИМОНЕНКО ГОВОРИТЬ, ЩО ВІН ВІЧНИЙ, А КУШНАРЬОВ НЕ ХОЧЕ ЗРАДЖУВАТИ – ДЕПУТАТИ ПРО КОАЛІЦІЮ ТА КРУГЛИЙ СТІЛ

В кулуарах Верховної Ради останніми днями дещо нудно. Оскільки основні політичні баталії нині проходять або не під куполом, або сховані від широкого кола спостерігачів. Хоча, за великим рахунком, в Секретаріаті Президента теж не надто весело – як зізнаються в особистих розмовах депутати, на учорашньому засіданні круглого столу головне було не заснути.

Соціаліст Іван БОКИЙ узагалі розповів, як після закінчення засідання до нього підійшов Президент і запитав, чому він його так не любить. Мовляв, що з того, що в нього є пасіка? «Запропонував навіть порівняти наші пасіки, на що я відповів, що в мене її ніколи не було», - посміхаючись говорить Іван Сидорович. Судячи з важливості, актуальності, а головне вчасності даного запитання Віктор Андрійович переймався не тільки державними справами, а й особистими.

Хоча слід відзначити, що в цьому йому дорікають і немало парламентарів. Чого варті лише слова Миколи КАТЕРИНЧУКА, що Янукович зможе стати прем'єром, якщо буде зрадницька позиція окремих депутатів? Треба віддати належне прес-службі «Нашої України», яка відреагувала миттєво, зазначивши, що слова Миколи Дмитровича є його особистою думкою. Особливо підкреслено, що дане питання обговорювалось на засіданні фракції: «Депутати висловили свої пропозиції щодо тексту документу. Жодних заперечень щодо проведення переговорів від депутатів не надходило».

Насправді ж, здається, усі чудово розуміють – коаліція фактично створена. І ті суперечки, котрі відбуваються навколо пунктів Універсалу, в принципі, не надто й важливі. «Вся ця балаканина і зволікання з участю в коаліції – це тільки намагання виторгувати для оточення Ющенка посади. Більше нічого там не має. Цинізм, з яким до цього підходять представники «Нашої України», вже просто зашкалив», - зізнається Петро СИМОНЕНКО.

Дісталося від голови Компартії й Івану Васюнику: «Підготовлений учора проект Універсалу був дуже слабкий в усіх сферах. Він не був системним документом та не відповідав інтересам громадян. Це лишній раз свідчить про рівень професійної підготовки тих, хто працює в Секретаріаті».

Його колеги по парламенту, щоправда, більш стримані с своїх офіційних коментарях, але не під диктофон практично слово в слово повторюють, те що говорить лідер комуністів. Він, до речі, досить спокійно ставиться до намагання «нашоукраїнців» видавити КПУ із формату коаліції. Чи то на нього так заспокійливо впливають завіряння регіоналів, що вони не будуть «здавати» своїх партнерів, чи то якісь інші причини, але Петро Миколайович і тут віджартовується: «Комунізм – це вічний рух, і нічого страшного з нами не станеться».

Євген КУШНАРЬОВ же говорить чітко: «Партія Регіонів не зраджує партнерським відносинам. Ми б хотіли, щоб коаліція була обов’язково з участю комуністів, навіть суто з тактичних міркувань. Адже добре розуміємо, що без КПУ коаліція може припинити своє існування, якщо «Наша Україна» раптово з неї вийде». Він також прокоментував кореспонденту «Цензор.НЕТ» й ідею «НУ» заборонити депутатам-одинакам приєднуватися до широкої коаліції: «Ми проти будь-якої закритості – повторювати варіант помаранчевої коаліції ми не збираємось. Вона має бути відкритою».

Його соратник Тарас ЧОРНОВІЛ сповнений оптимізму і говорить, що учасники переговорів вийшли на «фінішну пряму»: «За наслідками цього круглого столу, хоча вони й не такі однозначні, вже наступного тижня буде сформовано уряд». В свою чергу, він теж, як і Симоненко, не зовсім задоволений діями представників «Нашої України».

«Вони розробляли цей документ і подали його в останні хвилини. Те, що Безсмертний казав, ніби представники партій усе погодили заздалегідь, не зовсім так. Лідери не мали можливості з ним ознайомитись, тому просто взяли до відома перед самим круглим столом. Тобто в цих організаційних речах проявляється недостатньо висока політична культура, але в кінці кінців усі питання знялися. Вони не настільки страшні, щоб їх сприймати катастрофічно», - вважає «регіонал». Схоже ставлення у нього і до незгоди різних сил із деякими пунктами документу. Мовляв, про все можна домовитись.

Інші депутати теж не надають особливої уваги програмним розбіжностям, бо переконані, що це питання компромісу. І як показали події, його шукають досить успішно – найпринциповішим виявилось НАТОвське питання. «Ми пройшли по мовам, і питання знято. Всі погодились із записом у Конституції, що є державна українська мова і захист російської і інших мов. Ми знайшли спільну мову в питаннях релігії» - повідомив удень журналістам керівник фракції СПУ Василь ЦУШКО.

Але вкрай важливо, що до компромісів згодна «Наша Україна». Принаймні, такий висновок можна зробити зі слів Миколи МАРТИНЕНКА: «Я вітаю ту відкриту, публічну дискусію, що відбувається за круглим столом і переконаний, що ми маємо бути компромісними. Стосовно кадрових речей, стосовно учасників коаліції всі політичні сили мають бути готові до цього».

Тож судячи з усього тепер залишилось питання часу – як скоро сформується уряд та скільки проіснує коаліція. І якщо перше прогнозують вже на тому тижні, то з останнім виникають деякі складнощі. Адже як сказав той же Мартиненко: «Пронози в політиці – досить невдячна річ». Та й інші парламентарі теж не надто прагнуть забігати далеко вперед.

«Все залежить від дуже багатьох нюансів, - говорить соціаліст Євген ФІЛІНДАШ. – Але я думаю, що всі учасники коаліції будуть зацікавлені в її стабільній діяльності. Принаймні, найближчим часом».
Источник: Олександр Курінський
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх