EN|RU|UK
  275  2

 «КРІСЕЛ ВИСТАЧИТЬ НА ВСІХ»: ЯНУКОВИЧ СВЯТКУВАТИМЕ ПРЕМ’ЄРСТВО «ПО ЧОЛОВІЧОМУ»

Олександр Курінський

Від самого ранку парламентськими кулуарами літав дух веселощів та очікування. Журналісти розпитували депутатів де останні святкуватимуть подолання кризи, народні обранці подумки уже були в відпустках. «Ні, тільки п’яні підемо в Кабмін!», - жартували «регіонали» у відповідь на прохання «акул пера» сформувати уряд на тверезу голову. Навіть Віктор ЯНУКОВИЧ зізнався, що святкуватиме своє призначення «нормально, по чоловічому».

В такий жартівливий спосіб намагалися відвернути увагу від більш нагальних тем – зокрема, чому так затягується голосування по Конституційному Суду, а значить і по прем’єру. Офіційна версія, котру озвучив голова лічильної комісії Ярослав Сухий – технічні проблеми. «Треба ж надрукувати особисту справу кожного претендента, роздати депутатам», - виправдовувався він.

Натомість більш прагматичні люди визначали причину затримки простіше – перебіг кадрових домовленостей. Адже, якщо назвати денні події однією фразою, то це, звичайно буде «набивання власної ціни». Говорять, що саме через це сьогоднішній день в парламенті дещо затягнувся. Здавалося б, жодних перепон не має бути – все вирішено, залишається зробити останній крок. Але, як відомо, саме він і є найбільш складним.

Новий прем’єр-міністр України вже поступово вживається в роль: до свого обрання ставиться спокійно, жодних симптомів хвилювання на його обличчі не спостерігається – говорить, що з самого ранку заїхав до церкви. Своїх колег-депутатів заспокоїв ще вдень: «Крісел вистачить на всіх… згідно з квотами».

Як показав перебіг подій, «прем’єр сказав – прем’єр зробив» - розподіл відбувався довго, але справедливо. Ображені, звичайно, є (так, Порошенко не голосував за Януковича навряд чи з ідеологічних причин) та, в принципі, могло бути й гірше.

Янукович зазначає, що сподівається виробити дієвий механізм співпраці між різними силами: «Коли політики об’єднуються, цей процес буде проходити і в суспільстві». На своєму першому брифінгу в статусі глави уряду знову заявив: «Буде створена єдина команда, що працюватиме злагоджено». Тай сам Віктор Ющенко у виступі під куполом вкотре дав зрозуміти – він налаштований на порозуміння і плідну співпрацю заради об’єднання України.

Але Микола Катеринчук не думає, що така постановка питання вирішить  проблему розколу держави.  «Тут є елемент самообману і я дуже хотів би, щоб він пройшов», - зазначає він і додає, що уряд проіснує недовго – протиріччя між фінансово-промисловими групами не дадуть коаліції нормально працювати. З такою думкою погодилась і значна частина «НУ» - фракція дала всього 30 голосів «за» і 9 – «проти». Інші ж депутати – офіційно були відсутніми на засіданні.

В той же час, дехто з депутатів віддав голос за Януковича, навіть, не перебуваючи в залі. Так, Ренат Ахметов пішов… дивитися футбол і «свято демократії» пройшло повз нього. Хоча його картка проголосувала… В Руслани Лижичко інша проблема – вона  хотіла проголосувати «проти», але це не вийшло. «Чому ніхто не пояснив яку кнопку треба натискати?!», - досить емоційно говорить вона помічникові в кулуарах.

Та емоції треба відсунути на другий план. Опозиція, зрозуміло, не в захваті від останніх подій. Але оскільки нічого не може змінити, то противники Віктор Федоровича просто спостерігали за процесом зі сторони. «Я нічого доброго не очікую від коаліції, бо не розумію як рухівці, комуністи, соціалісти існуватимуть в єдиному уряді та ставатимуть однією командою. Проблеми не дозволять їм працювати ефективно та давати результат», - вважає Олександр Турчинов.

Соціаліст Микола Рудьковский, котрий весь день проходив «кандидатом на Мінтранс», навпаки, радить ставитися до перспектив нового уряду без емоцій: «Цей Кабмін буде найбільш ефективним за останній період». Як аргумент використовує те, що він сформований на коаліційній основі, а значить і збільшується відповідальність політичних сил. Прогнози депутата досить оптимістичні: «Уряд стабільно працюватиме наступні п’ять років». Нам же залишається тільки чекати – по іншому перевірити прогноз не можна.

Олександр Курінський

 

 

Источник: https://censor.net.ua/r3088
Источник: Цензор.НЕТ
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх