EN|RU|UK
  422  1

 ІСТЕРИКА ЧИ ДАЛЕКОГЛЯДНІСТЬ? ЩО ГОВОРЯТЬ ДЕПУТАТИ ПРО ЗАЯВУ МОРОЗА

Політична гра нервів продовжується без перерви. Своєю учорашньою заявою Олександр Мороз дав чітко зрозуміти – Верховна Рада не підкориться «антиконституційному» указу Президента про розпуск. Щоправда, в які форми це може вилитись, ніхто конкретно сказати не може. Що це буде – акції протесту, штурм Секретаріату Президента чи імпічмент Ющенку?

Варіантів, зрозуміло, безліч, але окрім Юлії Володимирівни ніхто, здається, не зацікавлений в ескалації конфлікту. Щоправда, не факт, що й самі тимошенківці хочуть повторення російського 93 року, про який сказав Мороз учора. Амбіції амбіціями, але ж не настільки…

Загалом Сан Санич зробив досить цікавий хід. Можна сперечатися щодо його ефективності, але слід віддати належне – у грі на політичному полі «команда» Верховної Ради володіє більшою ініціативою, аніж «команда» Президента. Останній поки що доводиться відбивати м’ячі. Причому не завжди це виходить вдало.

Взагалі ж, ставлення до слів спікера серед депутатів неоднозначне. «У Олександра Мороза були всі підстави зробити таку заяву. Очевидно, вона базувалася на тих політичних процесах, що проходять не тільки в Верховній Раді, але й на вулиці. Мабуть, юридичні служби надали йому повне обґрунтування», - говорить Раїса БОГАТИРЬОВА.

Євген КУШНАРЬОВ же переконаний, що голова Верховної Ради «проявив далекоглядність і мужність, заявивши про ймовірність таких небажаних процесів». На його думку розпуск парламенту – це «поганий і небезпечний шлях».

Натомість, БЮТівець Олександр КОВТУНЕНКО називає заяву Мороза не інакше, як істерикою: «Ця посадова особа не мала на неї права. Судячи з того, що він собі дозволяє, Мороз трохи зійшов з котушок. Це ще один доказ необхідності розпуску Верховної Ради на чолі з продажним керівництвом – якщо спікер відверто заявляє, що буде порушувати Конституцію». На його думку, вся справа в безвиході соціалістів: «Указ Президента означає для Мороза відправку на пенсію, доки Генпрокуратура не розбереться в тому, що заявив Ляшко стосовно хабара в 300 млн.».

Подібної думки дотримується і нашоукраїнка Лілія ГРИГОРОВИЧ: «Я почула не стільки погрозу, скільки звичайний людський страх – якщо будуть нові вибори, він не стане спікером. Звідси й відповідні заяви».

Офіційна позиція «Нашої України» теж була озвучена досить жорстко. Депутати зазначають, що заява Олександра Мороза та Адама Мартинюка є проявом наміру узурпувати владу в Україні.

Тарас ЧОРНОВІЛ, в свою чергу, впевнений, що ніякої узурпації не буде, але відчуває небезпеку можливих провокацій: «Я боюся, щоб хтось не кидав «взривпакети» в натовп мітингувальників». Його соратник Олександр ПЕКЛУШЕНКО радить не нагнітати ситуацію і діяти виключно в рамках Конституційного поля.

Соціалісти ж до обговорення заяви Олександра Мороза ставляться спокійно. «Подивіться на дії БЮТ та на дії Мороза і давайте відверто проаналізуємо чия поведінка більше схожа на істерику. Я думаю, відповідь очевидна», - говорить член фракції СПУ Євген ФІЛІНДАШ. Будь-які слова про громадянську війну він сприймає з іронією: «Думаю, до цього не дійде, як би декому цього не хотілося. Звичайно, конфлікти можуть виникати, але завдання Президента не допустити їх поширення».
Источник: Олександр Курінський для "Цензор.НЕТ"
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх