EN|RU|UK
 Общество, Политика Украины
  14111  60

 Закупівлі Міністерства оборони: риба по 492 грн за кг, цукерки Roshen та люкси у Radisson


Автор: Валерія Бурлакова

"Цензор.НЕТ" ознайомився з результатами цікавих цьогорічних тендерів структурних підрозділів Міністерства оборони та дізнався, у скільки місячних зарплат військовослужбовця може обійтися "дружній обід" у ресторані, скільки тон сьомги потрібно Академії сухопутних військ та у яких готелях державним коштом розміщують іноземні делегації.

 9500 ГРН ЗА НІЧ У ГОТЕЛІ

За суворим формулюванням "послуги розміщення" стоїть не така вже й погана реальність. Але для різних людей – різна.

Одним іноземним гостям, на думку представників Генштабу, цілком вистачає тризіркового державного готелю МОУ "Козацький" на Майдані Незалежності із обраними у ньому номерами вартістю від 1390 до 2400 грн. за ніч.

Закупівлі Міністерства оборони: риба по 492 грн за кг, цукерки Roshen та люкси у Radisson 01
Закупівлі Міністерства оборони: риба по 492 грн за кг, цукерки Roshen та люкси у Radisson 02
Закупівлі Міністерства оборони: риба по 492 грн за кг, цукерки Roshen та люкси у Radisson 03

Або одеського готелю "Аркадія", номери у якому зараз коштують від 1125 до 3500 грн. за ніч і з яким Одеський обласний військовий комісаріат нещодавно укладав договір на 42 900 тис. грн.

Закупівлі Міністерства оборони: риба по 492 грн за кг, цукерки Roshen та люкси у Radisson 04

На інших доводиться витрачатися суттєвіше. Так, наприклад, 1-3 серпня поточного року у столиці перебувала "військова делегація Збройних Сил Італії", хоча офіційних згадок про гостей-італійців у ці дні нам знайти не вдалося. Мешкали військові у готелі Radisson Blu на Ярославовому Валу, де заселилися у номери вартістю від 6200 до 9500 гривень за ніч.

Закупівлі Міністерства оборони: риба по 492 грн за кг, цукерки Roshen та люкси у Radisson 05
Закупівлі Міністерства оборони: риба по 492 грн за кг, цукерки Roshen та люкси у Radisson 06

Зазначений у квитанції "1 полулюкс" - це, судячи з вартості номера (9500 грн. або близько 300 євро) не junior suite, a suite, тобто все ж таки люкс площею близько 75 кв.м.

Закупівлі Міністерства оборони: риба по 492 грн за кг, цукерки Roshen та люкси у Radisson 07
Закупівлі Міністерства оборони: риба по 492 грн за кг, цукерки Roshen та люкси у Radisson 08
Закупівлі Міністерства оборони: риба по 492 грн за кг, цукерки Roshen та люкси у Radisson 09

Цікаво, що згадані закупівлі Фінансового управління Генштабу ЗСУ з готелями – неконкуретні, тобто в інших київських готелів не було змоги запропонувати свої послуги замість "Козацького" або Radisson. Хоча у випадку замовника це стандартна ситуація: за інформацією Dozorro, з 251 договорів, укладених Фінуправлінням, конкуренція була можлива лише у 9 випадках.

Закупівлі Міністерства оборони: риба по 492 грн за кг, цукерки Roshen та люкси у Radisson 10

ROSHEN БЕЗ АЛЬТЕРНАТИВ

Проводячи тендер на закупівлю тих чи інших продуктів харчування, ну, хоча б тушкованого м’яса, визначають зазвичай не марку товару, а насамперед вимоги до нього.

Робить так і Центр забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України – оголошуючи про, наприклад, необхідність закупити цукерки. Однак, незважаючи на багато слів про "смак та запах, характерний конкретній назві цукерок" цікаво, коли одразу визначається, що це мають бути не просто, наприклад, цукерки "Ромашка" або "Корівка", а саме цукерки та шоколадки Roshen.

Закупівлі Міністерства оборони: риба по 492 грн за кг, цукерки Roshen та люкси у Radisson 11

Солодощі закуповує Центр забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України.

Закупівлі Міністерства оборони: риба по 492 грн за кг, цукерки Roshen та люкси у Radisson 12

І РИБА, І МЯСО

Наприкінці липня заступник начальника Головного управління розвитку та супроводження Збройних Сил України полковник Вадим Старощук повідомив про те, що Міністерство оборони закупило для військових 176 тонн неякісної тушкованої яловичини. Годували нею військовослужбовців у одній з київських частин. Відповідальних за закупівлю пообіцяли притягнути до відповідальності – однак поки що про це так і не відзвітували. В Одесі тим часом знайшли прострочене м’ясо невідомого походження.

Водночас, судячи з закупівель, незрівняно краще – навіть для часів харчової реформи у ЗСУ – годують військових у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що у Львові.

Адже саме для неї нещодавно закупили не тільки 606 кг сьомги по 330 грн. за кг загальною вартістю у 199,9 тис. грн., а й також 190 кг засоленого філе сьомги по 450 грн. за кг і 82 кг сьомги холодного копчення по 392 грн. за кг . Імовірно, цього вистачить ненадовго: адже минулого року та сама академія тільки в межах одного тендеру купувала 6200 кг сьомги у тушках та 1800 кг філе сьомги. До цього додалося 4000 кг звичного для армії хека - і загальна вартість тієї закупівлі становила 3,8 млн грн.

Іншим військовим структурам щастить менше – принаймні, серед відкритих закупівель для них нам нічого подібного знайти не вдалося.

РІО-ДЕ-ЖАНЕЙРО ЯК ВІЙСЬКОВА ТАЄМНИЦЯ

Військові посадовці літають у найнесподіваніші куточки планети. Так, наприклад, 22 травня був визначений переможець аукціону Генштабу з купівлі авіаквитків у найнесподіваніші куточки планети. Загальна вартість квитків становила 7,88 млн грн. Серед них – не тільки 39 квитків у Відень, 33 квитки до Брюсселя або 20 квитків у Вашингтон але й багато інших цікавих міст.

Закупівлі Міністерства оборони: риба по 492 грн за кг, цукерки Roshen та люкси у Radisson 13

Цією закупівлею встигли зацікавитися журналісти, втім, інформація про те, хто з українських військових та навіщо літає у, наприклад, Ріо-де-Жанейро або Венецію, виявилася секретною.

РЕСТОРАННІ ПОСЛУГИ

Ресторанні послуги час від часу замовляють посадовці МО у всіх регіонах України – втім, здається, найчастіше і найдорожче обідають у Одесі.

В оприлюднених на Prozorro укладених договорах зазвичай не вказується ані кількість учасників того чи іншого заходу, ані сплановане меню. Однак факт залишається фактом: якщо у Києві їжа та послуги офіціантів під час зустрічі з представниками військово-дипломатичного корпусу може обійтися у 5300 грн

Закупівлі Міністерства оборони: риба по 492 грн за кг, цукерки Roshen та люкси у Radisson 14

… То у Південній Пальмірі порядок цін інший. Так, наприклад, набагато дорожче там коштує "дружній обід" з гостями з Молдови.

Закупівлі Міністерства оборони: риба по 492 грн за кг, цукерки Roshen та люкси у Radisson 15

Закупівлі Міністерства оборони: риба по 492 грн за кг, цукерки Roshen та люкси у Radisson 16

Або нещодавно замовлений одеськими прикордонниками прийом .

Закупівлі Міністерства оборони: риба по 492 грн за кг, цукерки Roshen та люкси у Radisson 17
Закупівлі Міністерства оборони: риба по 492 грн за кг, цукерки Roshen та люкси у Radisson 18

Валерія Бурлакова, "Цензор.НЕТ"

Источник: https://censor.net.ua/r3083248
 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх