EN|RU|UK
  435  1

 ЖОВТІ РОЗИ ДЛЯ ЮЛІ АБО ПОНТИ ДЛЯ ПРИЇЖДЖИХ

Те, що влаштувала в Верховній Раді фракція БЮТ, більше схоже на фарс, аніж на серйозний крок. Так – понти для приїжджих. Сьогодні події розгортались, як в анекдоті: «- Абрам, а правда, що ти виграв сто тисяч у лотерею? – Звичайно, правда. Тільки не сто, а двадцять, і не в лотерею, а в преферанс, і не виграв, а програв…».

Знайти причини для розпуску парламенту сьогодні не складно. Значно складніше – схилити «Нашу Україну» на чолі з її почесним головою до такого рішення. І Юлія Володимирівна готова на все, аби перетягнути колег на свою сторону. Щоправда, методи, якими це робиться, викликають справжнє здивування. Бо навряд чи сьогоднішнє підписання членами фракції БЮТ єдиної заяви про вихід з неї, здатна позитивно вплинути на «НУ». Та цілком ймовірно, що головною метою Тимошенко було в черговий раз пропіаритись і мокнути нашоукраїнців обличчям у бруд. Мовляв, дивіться, як вони «не зрадили Майдан»…

Звичайно, можна із піною біля рота сперечатися про ефективність такого кроку, але, принаймні, з юридичної точки зору виникає багато питань. Та й наміри поки залишилися оголошеними, але нереалізованими.

Із цим погоджується і БЮТівець Василь Онопенко: «Заяви наберуть сили, коли їх зареєструють в секретаріаті Верховної Ради. А як діяти далі, ми вирішимо завтра на засіданні фракції». На питання для чого взагалі треба було оголошувати про вихід, він зізнається: «Приймали рішення з надією на те, що нас підтримає «Наша Україна». Тому фактично воно поки залишиться наміром».

Його соратник Олександр Ковтуненко підтверджує: «Якщо в нас буде позитивне ставлення  «НУ» і Президента, ми всі напишемо заяви. Сподіваємось, Ющенко стане на позиції демократії». Причому, особливий наголос на слові «всі». Бо досить немало скептиків уже встигли висловити сумнів із приводу одностайності депутатів із Блоку Юлії Тимошенко. І, ймовірно, вони таки мають рацію. Адже, одна справа підписатися під загальною заявою, а зовсім інша написати особисту, як того вимагає регламент…

Всі натяки про піар-хід Ковтуненко спростовує: «Це ризикований силовий метод примусити «Нашу Україну» піти з нами на дострокові вибори. І ми зараз побачимо, чи залишається «НУ» разом зі своїми виборцями, чи поповзе до корита».

Сама ж «Наша Україна», здається плювати хотіла на всі красиві й символічні дії тимошенківців. Так, Петро Порошенко вважає недоцільним складання повноважень депутатами від «НУ» та БЮТ: «Я думаю, що це не той крок, який робитиме «Наша Україна». А Юрій Єхануров зазначає, що в будь-якому випадку спочатку потрібно провести з’їзди партій, щоб виключити кандидатів, які не пройшли до парламенту, зі списків, а вже потім діяти. Щоправда, в ефективність кроків Юлії Володимирівни не вірить: «Я приставати до нереальних речей не хочу».

Та, мабуть, найбільш символічними в цьому плані є слова Давида Жванії, сказані в кулуарах під час розмови з журналістами: «Добре, що в них є своя позиція. Думаю, якщо це треба буде Україні, то я наслідую такому прикладу». Але те, з якою іронічною посмішкою ця фраза була вимовлена не залишає сумнівів – обов’язково наслідує. Причому вся «Наша Україна». Вишикувавшись в шеренгу і з піснями. Тільки пізніше…

Не приховують своєї іронії і «Регіони». Тарас Чорновіл називає дії Тимошенко не інакше, як блефом. Він спеціально розклав на місце кожного депутата-БЮТівця зразок особистої заяви. Говорить, що тільки таким чином депутат може вийти з фракції. Листки паперу разом із жовтими розами виглядали досить символічно…

В Євгена Кушнарьова теж гарний настрій. Тому він зазначає, що Партія Регіонів не буде своїми голосами підтверджувати заяви всіх, хто їх напише. «Всіх – ні, а вибірково позбавимо мандату із задоволенням. Там ще є люди, котрих можна виправити, - жартує він і додає: - Сподіваюсь, Тимошенко перша покаже приклад своїм депутатам».

 

Олександр Курінський

 

Источник: Цензор.НЕТ
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх