EN|RU|UK
  389  1

 «ХАБАР – ЦЕ НАСТІЛЬКИ Ж ІНТИМНО, ЯК ЗУСТРІЧ З КОХАНКОЮ!» – ДЕПУТАТИ ПРО ТІНЬОВІ РОЗЦІНКИ В ПАРЛАМЕНТІ.

Останні події в українському парламенті вкотре підняли фінансову тему. Юлія Володимирівна, навіть, до красивого ходу вдалася – БЮТівці перестали дудіти в дудки, аби всі почули шелест грошей у Верховній Раді.

Нажаль, жаданого ефекту це не принесло – всі зробили вигляд ніби нічого не трапилось. Та й дійсно – чого звертати увагу на речі, котрі вже давно стали буденними під куполом… Правда, «нашоукраїнець» Заплатинський, що приєднався до коаліції, висловив пропозицію створити відповідну слідчу комісію.. Ну хіба не цирк?

В свідомості пересічного українця слова «хабарі» і «Верховна Рада» являються синонімами. Адже всі ми звикли, що депутати переходять із фракції в фракцію, голосують за якісь незрозумілі законопроекти, «кидають» своїх соратників, призначають певних осіб на важливі державні посади… І все це, відповідно, далеко не задарма.

З іншого боку, народних обранців теж можна зрозуміти – хіба вони просто так робили мільйонні внески у передвиборчі каси партій? Треба ж і «бабло» відбивати якимось чином. От і крутяться, хто як може. Адже не секрет – навіть депутатський підпис під документом може коштувати десятки тисяч. Тому серед депутатів є немало осіб, котрі просто не приходять за своєю офіційною заробітною платнею. Забувають про такі дрібниці…

«Хабар – це настільки ж інтимно, як зустріч з коханкою», - зізнається народний депутат із БЮТ, що не побажав «світитися» в такій неоднозначній темі. За його словами фракція Юлії Володимирівни відчуває досить сильний зовнішній тиск, але поки що тримається: «Тимошенко на засіданні фракції закликала нас не продешевити. А Турчинов, навіть, жартома сказав: хочете йти – ідіть! Але половину грошей – на потреби партії…»

Щоправда, поняття «половина» в парламенті сьогодні досить розмите. Той же Яворівський говорить, що за нього «Регіони» дали б 10 мільйонів доларів, а за невпливового депутата-новачка – всього два.

Його колеги по парламенту сприймають такі слова неоднозначно. «Яворівський вже нічого не коштує, він здевальвований. За нього ніхто не те, що десять, а й одного мільйона не дасть» - іронічно підкреслює Анна ГЕРМАН, згадуючи старий анекдот про єврея, котрий намагався скласти ціну англійській королеві. Та, в свою чергу обурилась сумі всього-на-всього в один мільйон, на що хитрун відповів: «От бачите, Ваше Величносте, ви вже й торгуєтесь…»

А Андрій ШКІЛЬ, взагалі, вважає некоректним підходити із запитаннями про свою вартість до «регіоналів»: «Є речі, котрі просто не варто робити ніколи». Він, до речі, повністю спростовує чутки, ніби з колегами зловив пана Зубика в парламентському туалеті і надавав йому по шиї за зраду...

Тож, як видно, сталих розцінок в Верховній Раді не існує. «Тут діє суто індивідуальний підхід», - говорить депутат, що вже «тягне» другий термін в парламенті. Час іде, суми змінюються… Він згадує, як кілька місяців тому, ще до прем’єрсько-спікерської епопеї «регіони» обіцяли від одного мільйону доларів і вище за підтримку Віктора Федоровича в разі його висування на пост глави уряду.

Старожили ж депутатського корпусу, взагалі, пам’ятають давні часи, коли під час чи не найодіознішої спікеріади голос коштував усього 15 тисяч зелених. По нинішнім міркам просто смішні гроші. Зараз тільки за одне «правильне» голосування за необхідний законопроект можна отримати 300-400 тисяч. Якщо ж ви дуже сподобаєтесь замовникові, вам можуть навіть після цього щомісячно видавати пухкенький конвертик – так, для підтримання тонусу…

Зрозуміло, що в хабарництві сьогодні найчастіше звинувачують Партію Регіонів. Звичайно ж, Юлія Володимирівна або інші представники БЮТ. Так, Шкіль до цих пір не може повірити, що соціалісти й комуністи просто так вступили до антикризової коаліції. Мовляв, без додаткових «аргументів» тут не обійшлося.

Євген КУШНАРЬОВ, в свою чергу повністю відкидає усі звинувачення: «Я називаю це відвертою брехнею. Юлія Володимирівна говорить те, що їй вигідно у даний момент. Чому ми повинні виправдовуватись?».

Підтримує «регіонала» і Петро СИМОНЕНКО. Він погоджується, що в парламенті «різноманітні питання вирішуються фінансово-промисловими угрупуваннями», але звинувачення Тимошенко, в тому числі і про нечесний поділ комітетів, спростовує. «Комуністи до таких речей не причетні і ніколи не вели розмов на цю тему. Тому за те, що і де шелестіло у інших я не можу відповідати. Якщо шелестіло і ви про це заявляєте – покладіть на стіл те, що прошелестіло до вас і будьте до кінця чесними» - ось так емоційно та образно відповідає полум’яній Юлі Петро Миколайович.

А керівник фракції СПУ Василь ЦУШКО також радить не вірити чуткам, що депутати приєдналися до антикризової коаліції через гроші: «От побачите – як тільки оберуть прем’єр-міністра, до трьохсот чолові буде. Це природно – бізнес не може бути в опозиції. І ці депутати, що переходять, грошей не беруть. Преференції можливі на майбутнє, але головна преференція – прохання не чіпати. Їм кажуть: ну, життя покаже. От приблизно по такій схемі домовляються, не більше. Багато з них заплатили виборчі партвнески, а тут їх ще змушують дудіти, штовхатись. У них шок, неприйняття цього».

Дехто з депутатів не вірить, що в Верховній Раді шелестять зелені купюри. «Ви тільки подумайте – скільки Васадзе чи Бурякам треба дати, аби вони кудись перейшли? Вони що відчувають нестачу в грошах? Інша справа, коли депутати розуміють неадекватність дій керівництва партї…», - натякає Володимир ЗУБАНОВ на Юлію Тимошенко. «Мало депутатів нині спокусяться грошима. Це самодостатні люди – для чого їм гроші?», - продовжує він.

І дійсно – фінансово забезпечених людей в парламенті сьогодні більше ніж досить. Тому аби їх купити, потрібні або досить серйозні кошти, або інші «аргументи». Наприклад, якісь керівні посади в Верховній Раді – той же Заплатинський очолив комітет з питань економічної політики. Невже поганий бартер? Але не слід забувати й іншу прописну істину – чим більше в тебе грошей, тим більше ти їх потребуєш. А півтора мільйони завжди краще, ніж один.

Источник: Олександр Курінський для «Цензор.НЕТ»
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх