EN|RU|UK
  425  1

 ВІД ПРОСТИТУЦІЇ ДО КОАЛІЦІЇ АБО ЩЕ ОДИН ДЕНЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ

Поки Юлія Володимирівна давала брифінг у Верховній Раді з поясненнями свого фракційного демаршу та обговорювала з журналістами значення слова «проститутка», Віктор Янукович зустрічався з Президентом.

Лише один цей збіг обставин чудово ілюструє ситуацію на українському політичному Олімпі. Як кажуть, кожному своє і схоже, що ті депутати, котрі прагнуть таки увійти до коаліції, не хочуть втрачати ані копійки з цього «свого». Тим більше, що їхня уява вже давно малює заманливі перспективи.

Володимир ЯВОРІВСЬКИЙ, наприклад, говорить, що зміг би заробити близько десяти мільйонів доларів за приєднання до коаліції: «Я підійшов до одного впливового регіонала й питаю: «Скільки за мене дасте?». А він каже: «Ти коштуєш десять». Зрозуміло, що запитання було поставлене виключно з цікавості…

Та грошові питання для БЮТу сьогодні виходять на другий план. На першому – принципи. Хоча, багато депутатів розцінюють слова Юлії Володимирівни і вивід своїх соратників із залу засідань, як надто емоційний крок. «Ми звикли до всіх цих істеричних заяв», - з посмішкою зазначає Віктор ЯНУКОВИЧ і додає – якби вони йшли на користь людям, то можна було б потерпіти, а так…

Дійсно, «Регіонам» скочуватися на емоції немає сенсу. Зараз у них є значно важливіші справи – боротьба за прем’єра Януковича в розпалі і ніхто не може спрогнозувати яким буде фінал. Сам Віктор Федорович сподівається, що Ющенко таки внесе його кандидатуру на розгляд парламенту: «Дуже важливо зараз об’єднати зусилля і роль Президента тут визначальна. Це рішення розв’яже урядову кризу, котра існує з початку року».

Тарас ЧОРНОВІЛ додає, що коаліція не буде відступати від тези, за якою саме Янукович повинен стати прем’єром: «Ми маємо поважати думку Ющенка, але за Конституцією в нього є 15 днів». Звичайно, що жодних підстав для розпуску парламенту «регіонали» не бачать.

Тимошенківцям все теж гранично зрозуміло. «Для Президента є багато і зачіпок, і фундаментальних речей, аби розпустити Верховну Раду. Справа лише в політичній волі», - говорить все той же Яворівський.

Депутати-герої України, котрі вчора зустрічалися з Ющенком, розповідають, що він, схоже, схиляється до широкої коаліції. Такий висновок вони зробили з натяків Віктора Андрійовича про неймовірні кадрові апетити коаліціантів. Мовляв, треба ж буде і з «Нашою Україною» поділитися портфелями.

Щоправда, сама «Наша Україна» так і не вирішила яким шляхом вони входитимуть до коаліції та чи входитимуть взагалі. Як говорить Роман БЕЗСМЕРТНИЙ розглядаються різноманітні схеми. Одна з них – підписання окремого документу між «НУ» і більшістю. Говорячи простою мовою – і рибку з’їсти (отримати посади), і кісточкою не вдавитися (в разі необхідності, можна використовувати опозиційну риторику). Щоправда, саме для цієї ситуації з «НУ» краще підходить інший варіант цієї приказки. Менш цензурний…

«Ми не виключаємо, що змушені будемо підписати певний документ, який стосуватиметься регламентації відносин між більшістю і меншістю, між різними групами, які відстоюють інші програми. Все залежить від того, який курс вони проводитимуть», - зізнається Безсмертний.

Анатолій КІНАХ же переконує, що ніяких офіційних переговорів сьогодні не ведеться. Про особливу угоду говорить наступне: «Її можна розглядати як тимчасовий варіант, бо він не формуватиме ті демократичні механізми, котрі повинні бути в Україні. І не можна ніколи допускати, щоб так звані меморандуми чи угоди були ширмою замість формування потужних демократичних інститутів».

Анатолій МАТВІЄНКО навпаки вважає, що саме так і треба зробити. «Ми не можемо йти в «лоскутну» коаліцію, де є різні ідеології. Якщо не зміниться її формат, значить треба підписати якусь трьохсторонню угоду між опозицією, коаліцією та Президентом, аби продемонструвати, що Україна не буде розвалюватися», - заявляє він.

Та, зрештою, красиві слова про демократію так і залишаються словами, а, як відомо, немає нічого більш постійного, ніж тимчасове. Але от позиція «НУ» в разі підписання такої угоди буде абсолютно незрозуміла. Виходить, що і не влада і не опозиція? Навряд чи «Регіони» захочуть йти на такі домовленості, хіба що в екстреному випадку.

Підтверджує це і Євген КУШНАРЬОВ. «Мені не зрозуміло, що це за статус. Представники «Нашої України» цього, схоже, теж не розуміють. Мені здалося, що вони ближче до формату нормальної коаліції з чотирьох партій і блоків. Але процес її створення бачать у відповідності із власними бажаннями. А ми на це погодитись не можемо».
Источник: Олександр Курінський
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх